Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés. Jogos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

A párom (akit nagyon szeretek) el szeretne venni feleségül, de ragaszkodik a házassági szerződéshez. Majdnem nyolc éve együtt vagyunk, de ha ő ennyi idő után nem bízik bennem, én nem akarok inkább hozzámenni feleségül! Egy: miért nem bízik bennem nyolc év után? Kettő: miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz, ha elválunk? Három: nem gazdag, mégis, mit félt tőlem? Annyira kiakadtam... Egyszerűen nem értem, hogy miért ragaszkodik hozzá. Hiszen ismer, sosem ártanék neki, és nem érzem magam olyan embernek, aki (történjen bármi) elvenné azt, ami a másé. A lakásunk amúgy közös, kettőnk nevén van. Dolgozom én is tisztességesen, nagyjából mindent együtt vettünk, öt éve együtt lakunk, közösen rendeztük be a lakást is.


Milyen érvek szólnak a házassági szerződés mellett? Ha ő ennyire ragaszkodik hozzá, én inkább tényleg maradok "csak" az élettársa, mint hogy így megalázzon... Nem értem, miért kell ez neki. Szerintetek?


2011. okt. 12. 09:34
 71/92 anonim ***** válasza:
54%
én azt nem értem miért akar szerződést ha nincs vagyon?
2011. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
89%

"Akkor nekifutok még egyszer. Eleve nevetséges az egész, mert ha nem hiszel a házasságban, akkor minek házasodsz? érted? Ha örök hűséget fogadsz, akkor elvileg bízol benne, és abban is,h csak ő lesz már, és örökké együtt lesztek. Ezért fogadsz örök hűséget. Ha viszont házassági szerződést akarsz kötni, akkor mégsem bízol az egészben, akkor miiért fogadsz örök hűséget, és azt,h örökké vele leszel?"


Basszus... szídod a nőket, de úgy gondolkozol, mint valami elvarázsolt kiscsaj egy romantikus filmben.

Na ezt próbáld megérteni:

Amikor két ember összeházasodik, egymást szeretik a világon a legjobban. Azt remélik, azt akarják, hogy ez örökké tartson.

De, aki racionálisan (számodra "nem nőiesen") gondolkodik, az belátja, hogy ami elkezdődik, egyszer véget is ér. Szerencsés esetben tényleg a halál választja el őket öregen, de a válás is megtörténhet.

2011. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
85%

Vicces, hogy néhányan eljutottak a házassági szerződéstől a "minden nap összeszámolom a költségeket, megnézem, a másik nem eszik -e egy szelettel több kenyeret" rögzítéséig :)

Aki így gondolkodik, szerintem gőze nincs, miről is szól a házassági szerződés, még életében nem látott ilyet, csak elképzeli valamilyennek.

Szerintem nem azzal segítünk a kérdezőnek, ha lesarkítjuk a történetet és fikázódunk.


Kérdező, menjetek el az ügyvédhez, ő majd elmondja, mi is ez pontosan, milyen előnyei, hátrányai vannak, és ha még úgy is feleslegesnek látod a dolgot, nem íratjátok meg és kész. A magad érdekében tájékozódj előbb alaposan, mi is az, amit érzelmileg elutasítanál. Ha racionálisan is elutasítod (a tények pontos ismeretében), akkor tényleg vége a papír-történetnek, nem kell belemenni és éltek tovább boldogan.

2011. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
84%

11:55-ös:


Nem csak azt jelentheti egy házassági szerződés, hogy téged koldusnak néz, és fél, h kisemmized majd egyszer. Mikor én megismerkedtem a férjemmel, jelentős anyagi különbség volt kettőnk közt, én havi 120-at, míg ő havi 600-at keresett. Nagy háza volt már akkor, kocsija, nyaralója. Egy ideig vonakodtam is, hogy úgysem működne a kapcsolatunk, végül addig ostromolt, míg beadtam a derekam. Évekkel később megkérte a kezem, és bejelentette a házassági szerződésre való igényét is. Azzal indokolta, hogy ha esetleg válásra kerülne a sor egyszer, nem akarja, hogy üres kézzel távozzak, így mindent megfelezett velem. Tehát nem feltétlenül szól arról a házassági szerződés, hogy a másikat koldusnak nézzük...

2011. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
46%

Na erről van szó!!!


Kérdezőhöz lenne kérdésem: és a párod nem indokolta hogy miért akar házassági szerződés? Bár mondjuk ha azt akarja benne letisztázni, hogy a dohányzóasztalt ő vette, a kanapét meg te, ám legyen...

2011. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 A kérdező kommentje:

Kedves 13.26:

Nem mondta... Annyit mondott, hogy nem enged belőle, és hogy neki elvei vannak (...), és hogy esküvő csak szerződéssel lesz, nem érdekli a véleményem. Nem tudom...

Lehet, hogy csak jól titkolja, és Bill Gates az eredeti apukája... :)

2011. okt. 12. 13:32
 77/92 anonim ***** válasza:
7%

"Basszus... szídod a nőket, de úgy gondolkozol, mint valami elvarázsolt kiscsaj egy romantikus filmben.

Na ezt próbáld megérteni:

Amikor két ember összeházasodik, egymást szeretik a világon a legjobban. Azt remélik, azt akarják, hogy ez örökké tartson.

De, aki racionálisan (számodra "nem nőiesen") gondolkodik, az belátja, hogy ami elkezdődik, egyszer véget is ér. Szerencsés esetben tényleg a halál választja el őket öregen, de a válás is megtörténhet."


Téged sem az eszedért szeretnek, ugye? Tényleg nem értem,h akiknek gondot okoz pár mondat értelmezése, azok miért vannak itt? Szted írtam vhol, hogy sztem minden kapcsolat vagy házasság örökké tart? Csupán felhívtam a figyelmüket erre az ellentmondásra. Ez neked kislányos gondolkodás ?:) Jól van,ülj le kisfiam, egyes.

2011. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
42%
Én sem örülnék, lehet, ezzel bukott is volna az egész kapcsolat. Amit ő hozott, az úgyis az övé, az öröksége, az ajándékok, mi az, amit papírozni lehet? Az, hogy a házasság alatt szerzett ne legyen közös, mert ő többet keres?Minden más amúgy is tisztázott. Ez pedig teljesen igazságtalan, mert én leszek gyesen akár 8-10 évig,nekem nem lesz karrierem a család/háztartás miatt. Ő szeretné, ha az ezalatt megszerzett előnye csak az övé lenne? Ha válunk, neki nem a gyerekek lesznek a fontosak, hanem maga? Én menjek a gyerekekkel meg a gyesemmel/munkanélkülisegélyemmel, ahová akarok, az ő addig elért 200000-es fizetéséhez semmi közöm, meg a gyerekeknek sem? A házasságnak épp ez a lényege, főleg a nőt védi, aki sokáig a családjának él, önellátásra nem igazán képes évekig, gyakran azután is elég szerényen, ne lehessen a gyerekekkel együtt kitenni a semmibe, pénz nélkül, attól függetlenül, hogy a gyereknevelés miatt bizony évekig nem sokat tesz az asztalra. Ezt szeretné megelőzni a kedvesed? Szép kis elvek, én magyarázatot kérnék, pontosan mit akar, ha szeret, de a pénze az övé,saját felelősségre vállaljak gyereket, hát mielőbb viszlát!
2011. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
80%

Én kezdeményeztem, hogy házasság előtt írjunk.

Az ok: a férjem áll jobban anyagilag, én pedig szeretem. De honnan tudhatnám, hogy ÉN nem fogok megkattanni 10-20 év múlva és nem fordulok ellene? Most természetesen az életemet adnám érte, de egyszerűen megjósolhatatlan, milyen leszek én vagy milyen lesz ő sok-sok év múlva.

Ő hetekig ezen veszekedett velem, hogy de hülye vagyok, különben is ő tudja, hogy soha nem verném át. Igen, pont ezért, ezt rögzítsük írásban. Maximum soha nem kerül elő a fiók aljáról, én pedig nyugodt leszek, hogy még normális állapotomban lerendeztem mindent, akár őt, akár magamat meggátolva egy későbbi, hülye döntéstől.

2011. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
35%

10:41-es: és ha eladjátok a tökéletesen berendezett lakásodat, majd az árán és kis kiegészítéssel (mindegy, hogy saját tőke, vagy hitel, de csak az a közös pénz, a lakásod ára ugye a tiéd volt) vesztek egy új lakást, majd a párod x év múlva válni akar, és a lakás 50%-át (mert ugye az már házasság alatti közös szerzemény...). Na akkor mi van?



Ez a válasz 78%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:44


Hogy ilyenkor mi van? Nem 50 % a tulajdonrésze a férjnek a lakásból, hanem kisebb. A különvagyon értékén vett vagyon -hiába házasság alatt veszi- az is különvagyon lesz. Azért jól ki van ám ez találva!

Ha pl. 10.000.000 a lakás, én beszállok 5.000.000-val, a többi közös hitel, akkor csak a felének a fele az új lakásból a férjnek.

2011. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!