Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés. Jogos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

A párom (akit nagyon szeretek) el szeretne venni feleségül, de ragaszkodik a házassági szerződéshez. Majdnem nyolc éve együtt vagyunk, de ha ő ennyi idő után nem bízik bennem, én nem akarok inkább hozzámenni feleségül! Egy: miért nem bízik bennem nyolc év után? Kettő: miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz, ha elválunk? Három: nem gazdag, mégis, mit félt tőlem? Annyira kiakadtam... Egyszerűen nem értem, hogy miért ragaszkodik hozzá. Hiszen ismer, sosem ártanék neki, és nem érzem magam olyan embernek, aki (történjen bármi) elvenné azt, ami a másé. A lakásunk amúgy közös, kettőnk nevén van. Dolgozom én is tisztességesen, nagyjából mindent együtt vettünk, öt éve együtt lakunk, közösen rendeztük be a lakást is.


Milyen érvek szólnak a házassági szerződés mellett? Ha ő ennyire ragaszkodik hozzá, én inkább tényleg maradok "csak" az élettársa, mint hogy így megalázzon... Nem értem, miért kell ez neki. Szerintetek?


2011. okt. 12. 09:34
 81/92 anonim ***** válasza:
64%

Foglaltass bele az ügyvéd által csomó olyan dolgot ami főleg neked hasznos és meglátod utánna mennyire ragaszkodik hozzá.

Lehet kiderül, hogy mégiscsak szeret és nézi az érdekeidet.

2011. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
27%

házassági szerződés esetén én sem mennék hozza a páromhoz.

Számomra sértő és megalázó lenne. Szerencsére ezt mindketten így gondoljuk és ami kicsink van az közös...

2011. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
22%
Beteg, bizalmatlan, csalódott, buta, házasságszerződéspárti emberek! Jól van, kampányoljatok a házassági szerződés mellett... De ne vegyétek el a normális emberek életbe vetett bizalmát! Köszi!
2011. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
72%

ma 14:42


Ezt baromi rosszul gondolod. Sajnos közvetlen környezetemben is láttam nem egy példát az általad leírt kis szösszenet cáfolására.


Kedves házasságiszerződés-ellenzők! Mindenkinek szíve joga úgy elcseszni az életét, ahogy akarja! Csak aztán ne tessék ám sírni hogy a "férjem-feleségem ki akar semmizni". Tessék csak itt helyben, gyk-n körbenézni, hány ilyen kétségbeesett kérdést láttok!

Régen szociális szakirányon tanultam és elbeszélgettem jópár hajléktalannal, 80%-uk válás után került az utcára.

De mondom, szívetek joga! Egészségetekre!

(Egyébként attól hogy a másikat minden beteg hülyének elhordod, még te nem leszel okosabb. Sajnálom.)


U.i.: segélyért se tessék majd sorban állni az utcán két gyerekkel!

2011. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes módon azt senki nem tartja megalázónak, hogy elmenjen az anyakönyvvezetőhöz bejelenteni a teljes rokonság előtt, hogy ő mostantól csak a Pistával fog dugni. Ha ennyire fontos neked a kölcsönös bizalom, hogy nem vagy hajlandó aláírni a szerződést, akkor miért házasodsz egyáltalán? Félsz, hogy anélkül nem marad veled? Maga a házasság is egy szerződés.
2011. okt. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
79%

(nem olvastam el a válaszokat, ezért bocsi, ha olyat írok, ami már le lett tisztázva)


Szerintem egyáltalán nem gáz ez a házassági szerződés. A te dolgaid is ugyanúgy le lesznek fektetve, nem csak az övé. Amúgy annyi olyan történetet hallani, hogy ilyen jó házasság, olyan jó, és egyik pillanatról a másikra az egyik fél megőrül, és totál más ember válik belőle. Lehet, hogy amit most nem tudsz elképzelni magadról vagy akár a párodról az 10-20-30 év múlva megtörténik.

Az a legjobb persze, ha ilyenre nem kerül sor, de jobb az óvatosság, én nem venném ezt bizalmatlanságnak.

2011. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
67%

A baj nem a házassági szerződéssel van, hanem azzal, hogy a párod kijelentette, hogy "elvei vannak és nem érdekli a véleményed".


Ha azt mondja rá, hogy "nézd, szívem, ez a papír hasznos lenne, mert mondjuk itt vannak a Te családi ékszereid, nekem meg az autóm. Egyszerűen csak írjuk le, ki mit hozott magával, hiszen ezek a dolgok kinek-kinek a sajátjai. Ha neadjisten mindketten meghalunk egy balesetben, legyen tisztázva a családok számára is, kinek mije volt, vagy ha bármelyikünk 20 év múlva "megőrül", legyen egy papír, amit előveszünk és nem kell ezeken vitatkozni. De gyere, menjünk el az ügyvédhez, és ő majd elmondja, miben lehet hasznos ez."


Na ez kicsit másként hangzik.

2011. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
82%

Ha ti nem is mentek magatoktól szét, de haláleset. És valamelyik kedves rokon rárabolna a "férjed" vagyonára, ami a tiétek, a gyerekeiteké...

Ne adja az ég. De pl holnap elhalálozik, és kedves anyós közli takarodj a lakásból mert a fiáé, vagy fordítva a te jóanyád teszi ezt a férjeddel.

Sose tudhatod. A papíron ott van ki meddig marcangolhatja a dögöt:(

2011. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
51%
Palm végre rámutatoott az igazdságra. Szerintem is azzal van probléma hogy az az alak nyilvánvalónak veszi, hogy csak az ő érdekei fontosak. Mert neki elvei vannak - a hülye! Nehogy hozzámenjél.
2011. okt. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
13%

"házassági szerződés esetén én sem mennék hozza a páromhoz.

Számomra sértő és megalázó lenne. Szerencsére ezt mindketten így gondoljuk és ami kicsink van az közös..."


Örülök, hogy vannak néhányan ,akik felfogják, hogy mennyire nevetséges örök hűséget fogadni,és házassági szerződést kötni egyszerre. A többieknek meg gondolkodás helyett marad a lepontozás:D Érvelés helyett az is megteszi, ugye ?

2011. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!