Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés. Jogos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

A párom (akit nagyon szeretek) el szeretne venni feleségül, de ragaszkodik a házassági szerződéshez. Majdnem nyolc éve együtt vagyunk, de ha ő ennyi idő után nem bízik bennem, én nem akarok inkább hozzámenni feleségül! Egy: miért nem bízik bennem nyolc év után? Kettő: miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz, ha elválunk? Három: nem gazdag, mégis, mit félt tőlem? Annyira kiakadtam... Egyszerűen nem értem, hogy miért ragaszkodik hozzá. Hiszen ismer, sosem ártanék neki, és nem érzem magam olyan embernek, aki (történjen bármi) elvenné azt, ami a másé. A lakásunk amúgy közös, kettőnk nevén van. Dolgozom én is tisztességesen, nagyjából mindent együtt vettünk, öt éve együtt lakunk, közösen rendeztük be a lakást is.


Milyen érvek szólnak a házassági szerződés mellett? Ha ő ennyire ragaszkodik hozzá, én inkább tényleg maradok "csak" az élettársa, mint hogy így megalázzon... Nem értem, miért kell ez neki. Szerintetek?


2011. okt. 12. 09:34
 21/92 anonim ***** válasza:
90%
Ami azt illeti, bármennyire is romantikus lélek vagyok, és Vele maradnék holtomig, ha most elvenne, én ajánlanám fel, hogy írjunk szerződést. Merthogy nekem nincs komolyabb vagyonom egyelőre, neki meg van egy kis lakása és megtakarítása is. Ezzel elébe mennék, hogy neki kelljen kérnie ezt... És nem érdekelne a dolog, hiszen nem azért vagyok vele.
2011. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
12%
Ha amúgyis minden közös, nem volt számottevő külön vagyonotok akkor nem látom mi értelme a házassági szerződésnek. A pasi vagy bolond, vagy nem szeret igazán. Egyik se túl jó alap az együttéléshez.
2011. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
81%
(Mondjuk én lehet kötelezően előírnám a házassági szerződést minden esetben, így elejét lehetne venni ezeknek a konfliktusoknak...)
2011. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 A kérdező kommentje:

Ezért mondtam neki, hogy akkor inkább maradjunk élettársak... :(

A lakás úgyis le van papírozva, fele-fele, az autó az övé, ha örökölnénk valamit, akkor az úgyis a saját nevünkön lenne, szóval... Így minek az esküvő?

2011. okt. 12. 10:02
 25/92 anonim ***** válasza:
92%

Semmi baj a házassági szerződéssel. Ez nem arról szól,hogy most nem bízik benned, hanem arról hogy ha oda juttok,akkor le legyenek tisztázva az anyagiak.

Gondolj ara,hogy végrendeletet is írunk, és nem készülünk holnap meghalni :) Ez csak egy biztosíték a jövőre és elő sem veszítek (a végrendelettel ellentétben)

2011. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
91%

"Mintha a boltba befelé menet beszólna a biztonsági őr mindenkinek, hogy "Na aztán el ne lopjon ám semmit!"..."


Ez rossz analógia kedves kérdező. A házassági szerződés a biztonsági őr. Miért is van egy boltban biztonsági őr? Én biztos nem lopni megyek be, és zavar, hogy a bolt azt feltételezi és ezért biztonsági őrt állít az ajtóba, hogy én lopni fogok. Hasonlóan miért vesznek ENGEM is a Tescoban a biztonsági kamerák, mikor még soha nem loptam, soha nem is tervezem ezt. Mégis felvesz, megfigyel, ellenőriz. Ez az analógia jó a házassági szerződésre!!

Te sértettnek érzed magad, pedig senki nem sértett meg. Te bizalmatlanságot kiáltasz, holott te vagy bizalmatlan.

2011. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim válasza:
91%
mi is írtunk 11 évvel ezelőtt, pedig akkor a férjemnek szinte semmi vagyon anem volt. Én úgy voltam vele, hogy mivel nem a pénze miatt megyek hozzá, így nyugodtan aláírom, és persze remélem, hogy erre sosem lesz szükség. Idő közben szépen gyarapdotott a vagyonunk és amikor az anyámék házát megvettük és kifizettük a testvéreimet, na meg miután a alányaink megszülettek, elmentünk ügyvédhez és újrafogalmaztuk. És ezt is ő kezdeményezte, mert úgy érezte, hogy amink van, azt közösen értük el. Ráadásul végrendeletet is csinált és engem adott meg egyedüli örökösének. Szerintem nem gáz és ne hagyd, hogy egy ilyen dolog elrontsa a kedved. Férjem előtt 6 évig éltem együtt egy a barátommal és ez alatt az idő alatt vettem az első lakásomat, amihez anyámék adtak 200ezer forintot a munkahelyem pedig 1,5M-t. Amikor vége lett a kapcsolatnak, a barátom úgy gondolta, hogy a fele az övé. szerencsére a tulajdoni lapon 1/1-es tulajodos voltam, de csúnya "válás" lett így is. Sosem gondotlam volna, hogy tud ilyen lenni. És ha együtt maradunk, valszeg sosem jön ki ez az jelleme, de azóta azt mondom, hogy valóban igaz: jobb félni, mint megijedni. Ha téged sem a pénze érdekel, akkor írd alányugodtan és készült életed egyik legszebb napjára bolodgan! Sok boldogságot kívánok!
2011. okt. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez a hozzáállásod is egy azon tipikus magyar mentalitások között, ami megakadályozza, hogy legalább egy kicsit könnyebb legyen az életetek.


Mégis mi az istennyila megalázó ebben?? A házasság mindig is egy szerződés volt, csak a szüleink, nagyvárosokban a nagyszüleink generációja találta ki a szuper szerelmi házasságot, és azt, hogy ha netán elmúlna a szerelem, vagy ha neadjisten beleszeret valaki másba, akkor nem tart ki a férje mellett, mert "már nem szerelmes", hanem kilép a házasságból. Képzeld el, hogy te most valakinek a felesége vagy, akit már nem szeretsz, és megjelenik a jelenlegi vőlegényed. Nem lépnél ki a házasságból a szerelem miatt?


A szerződés jó esetben egy óra az életetekből, vagy még annyi sem, ha nincs nagy vagyon. Aztán egy életre el lehet felejteni. De ha bekövetkezne a baj, éveket spórolhattok meg vele. Olyan ez, mint a biztonsági öv. Senki nem azért megy ki az útra, hogy karambolozzon. DE ha mégis megtörténne, akkor segít és megvéd az öv.

2011. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
83%
Tegyük fel hogy bekövetkezik a legrosszabb. Elváltok. Ha van gyerek, te ott állsz egy fillér nélkül. Mihez kezdesz majd? Ez előre látás, és még a legrosszabb lehetőségek számba vétele is egyben.
2011. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 A kérdező kommentje:
Nem sértett vagyok, csak csalódott... Meg lehet, hogy nagyon naiv és romantikus (hogy hiszek még az örökké-ben...). :(
2011. okt. 12. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!