Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés. Jogos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

A párom (akit nagyon szeretek) el szeretne venni feleségül, de ragaszkodik a házassági szerződéshez. Majdnem nyolc éve együtt vagyunk, de ha ő ennyi idő után nem bízik bennem, én nem akarok inkább hozzámenni feleségül! Egy: miért nem bízik bennem nyolc év után? Kettő: miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz, ha elválunk? Három: nem gazdag, mégis, mit félt tőlem? Annyira kiakadtam... Egyszerűen nem értem, hogy miért ragaszkodik hozzá. Hiszen ismer, sosem ártanék neki, és nem érzem magam olyan embernek, aki (történjen bármi) elvenné azt, ami a másé. A lakásunk amúgy közös, kettőnk nevén van. Dolgozom én is tisztességesen, nagyjából mindent együtt vettünk, öt éve együtt lakunk, közösen rendeztük be a lakást is.


Milyen érvek szólnak a házassági szerződés mellett? Ha ő ennyire ragaszkodik hozzá, én inkább tényleg maradok "csak" az élettársa, mint hogy így megalázzon... Nem értem, miért kell ez neki. Szerintetek?


2011. okt. 12. 09:34
 61/92 anonim ***** válasza:
48%

ma 11:35


Igazad van. Szerződés nélkül változik csak a helyzet, szerződéssel nem változik semmi, csak egy szép gesztus. Sok értelme mondjuk nincs, de tényleg szép. Pláne, ha van ruha, meg lagzi, de két tanúval is szép lehet.

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen romantikátlan, hogy nem értékelem. :D

2011. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell a szívedre venned, az emberek csak leírják a véleményüket, az alapján ahogy a kérdést feltetted. Itt általábn senki nem írja le az életrajzát a kérdéshez mellékelve...


És ahogyan már írták is: TÉGED IS VÉD A SZERZŐDÉS. Pl. hogy te örökölj majd, ha esetleg a fejére esik a tégla az utcán és esetleg a családja ne tudjon kitenni az utcára. A szerződés lehet, hogy többek olvasatában azt jelenti, hogy valaki már rögtön a váláson gondolkodik. Viszont szerintem nem így van, csak a felek tisztázzák, hogy mi a saját tulajdon és mi a közös, esetleg (ne adj isten) baleset esetén mi lenne stb. De az egy tény, hogy ilyenkor sokkal racionálisabban tudnak gondolkodni az emberek, mint amikor már valami belerondított a kapcsolatba, jön a család, hogy fiam/lányom védd meg ami a tiéd stb. Igy mondjuk az anyós nem teheti rá a kezét az ezüst étkészletre vagy az antik vázára, csak azért mert neki az tetszik.

2011. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
25%

Le leszek pontozva, de leírom.

Én is megalázónak tartom a házassági szerződést.

Nem vagyok én se koldus, se tolvaj, hogy féltse tőlem a pénzét.

Ha nem bízik bennem annyira, hogy nem semminém ki a válás után, akkor ne vegyen feleségül, és viszlát.

Milyen dolog már ez?

Minek néz engem?

Pénzhajhász koldusnak, aki az ő megkeresett pénzére tátja a száját?

Mert a szerződés ezt jelenti.

Nem bízik benned, és ezt papíron is rögzíti, hogy nehogy "baj" legyen.

Ha így áll hozzám, akkor mi a bánatnak vesz el?

Engem ne alázgasson senki semmilyen szerződéssel!

Nem vagyok én se hülye, se kétbalkezes, hogy ne tudnám megkeresni a magam pénzét.

És ki sem forgatnék senkit a pénzéből.

És, ha valakinek erről papírt kell adnom, annyira gyanakszik rám, az gyanakodjon házasság nélkül, mert hozzá sem mennék.

2011. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
0%
Á, egyszerűbb lepontozni, mint gondolkodni kicsit, ugye? Tudom, a logika és gondolkodás nem a nők asztala, de azért leírom még egyszer. Csak gratulálni tudok annak is, aki leírta,h a bizalom a jelennek szól csak. Örök hűséget fogadsz, tetszik érteni?:) Az minek szól, a jelennek csak ? Istenem. Próbáljatok kicsit gondolkodni, még ha nehezetekre is esik.
2011. okt. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
94%

11:57-nek

Próbálj meg egy kicsit te is gondolkodni: ha örök hűséget fogad mindenki, miért is vannak megcsalások, válások?


Ilyen az ember, lehet, ezen morális vitát nyitni, de TÉNY, hogy vannak házasságkötések, telve hittel, bizalommal, és TÉNY, hogy sokaknak sikerül betartani az örök hűség-esküt, de TÉNY, hogy vannak megcsalások ennek ellenére és TÉNY, hogy vannak válások.Mindenki úgy alakítja az életét, ahogy tudja. Csak magadért tudsz felelősséget vállalni, a párod esküjéért övé a felelősség, nem tudod és ő sem tudja előre, sikerül -e 50 évig betartania. Hidd el, én is boldog lennék, ha az emberek közül mindig, mindenki szépen, 100% etikus életet élne, de sajnos nem ez a helyzet.

2011. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
49%

OFF

11:38, akkor voltaképp egyetértünk. :) Én is vágyom esküvőre, illetve inkább arra, hogy odaálljunk ketten, és egymás szemébe nézve kimondjuk, hogy "igen, Veled". Nem lesz nagy csinnadratta, 50-10-200 fős lakodalom, hanem egy piknik a szűk családnak - apa, anya, testvér.

Elnézést a kitérőért.

ON

2011. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
18%
Akkor nekifutok még egyszer. Eleve nevetséges az egész, mert ha nem hiszel a házasságban, akkor minek házasodsz? érted? Ha örök hűséget fogadsz, akkor elvileg bízol benne, és abban is,h csak ő lesz már, és örökké együtt lesztek. Ezért fogadsz örök hűséget. Ha viszont házassági szerződést akarsz kötni, akkor mégsem bízol az egészben, akkor miiért fogadsz örök hűséget, és azt,h örökké vele leszel? Ennél jobban nem tudom lebutítani nektek, remélem, így már sikerül megérteni. Zárójelben hadd jegyezzem meg: óvodás szint lepontozgatni, ahelyett hogy megpróbálnátok megérteni amit írok, vagy cáfolni. Van egy olyan érzésem,h az ide írók többsége nő :D
2011. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
16%

Így van 12.23, nagyon jól összefoglaltad, egyszerűen, ennél jobban nem is lehetne.

Tökéletesen egyetértek, és megértelek, pedig Nő vagyok.

Ha nem bízik valaki a másikban, akkor ne vegye el, vagy ne menjen hozzá, de együtt se éljen vele.

Nem tartom normálisnak azt lesni folyton egy kapcsolatban, hogy anyagilag ki tesz bele többet.

Mi van, ha az egyik fél beteg lesz, és munkaképtelen egy időre?

A fejéhez vagdossák?

Kinézik a szájából a falatot, mondván, hogy nem dolgozott meg érte?

Vagy, mondjuk rosszabbul fizető munkát talál, de az otthonukba és a családi életbe beletesz annyit, hogy felér még egy műszakkal?

Mondom: tőlem ne féltse senki a pénzét, és senki ne lesse, hogy mit veszek el az övéből, mert, ha ezt teszi, akkor attól az embertől egy szelet kenyér nem kell, nemhogy bármi egyéb.

Jó, hogy már azt nem rögzítik a szerződésben, hogy hányszor kell szexelnem a férjemmel, hogy "megérje" neki a házasság!

2011. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
86%
Ha megbízol benne és arra alapozol, amire felesküdtök,akkor szépen aláírod azt a tetves papírt.Persze csak ha reálisan minden amit behoztok a házasságba le lesz írva!
2011. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
17%

Nem írom alá a papírt, mert ha valakinek papír kell ahhoz, hogy bízzon bennem, akkor az az ember nem bízik bennem, és én ahhoz nem mennék hozzá.


Nem kell feltétlenül házasodni.

Ha nincs meg a bizalom, akkor ne vegyen el és kész.

Én nem hőbörgök azon, hogy vegyenek el engem feleségül, mert feltétlen férjes asszony akarok lenni.

Ha elvesz, elvesz, ha nem, akkor meg nem!

Ha elvesz, akkor meg bízzon bennem.

Ennyi!

Számomra ez ilyen egyszerű.

2011. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!