Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ellenzik annyian a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik annyian a házasság intézményét?

Figyelt kérdés

Ha itt Gyik-en felmerül egy házassággal kapcsolatos kérdés, a legtöbb válaszoló ellenzi, mert szerintük úgyis válás a vége, na meg minek az a papír, anélkül is boldog lehet lenni.

Azonban nem értem, ha tudják, h úgyis válás a vége, akkor ne is együnk, mert úgyis megéhezünk..

S nem a papír a fontos, bár ezt nem kezdem ecsetelni, mert aki így gondolja, elég szegény érzelmileg, nem fogja sosem megérteni, ha 50 oldalon keresztül is írnám, hogy nem a papír teszi a boldogságot. Hülyeség innen megközelíteni, hogy egy papír..

Én férjnél vagyok, nagyon szép esküvőnk volt, a menyasszonytáncban visszajött a ráfordított költség, tehát nem került egy vasamba sem. Jó érzés, hogy tartozom valahova, s nem csak az aktuális nőcske vagyok, hanem az, AKI. Nem a csaja vagyok, hanem a Felesége. Tehát egy idegen is érzi, hogy igen, ez komoly dolog, felvállalják egymást tüzön-vizen át.

Sokan azon a végén kötekednek, hogy egy papír nem tesz semmit a megcsalás ellen.

Nos, aki nem biztos magában, hogy fent tudja tartani a párja érdeklődését, vagy pont saját magában nem biztos, hogy beéri egy társsal élete során, az tényleg inkább éljen magányosan egy barlangban.

Vagy hogy gondolja most ez a sok ember? Hogy elég összebútorozni valakivel, aztán ha az egyik fél megúnja, kötelezettség nélkül másnap átköltözik egy másikhoz? Egy gyerek innen, egy gyerek onnan?! Semmi problémamegoldás, ha valami nem jó, már lehet is menni?

Lehet élni így is, c. módjára, de aki elkötelezte magát a házasság oltárán, ne az legyen már lenézve, hogy milyen "hü-lye", mert ezen az oldalon már lassan így jön le..


2011. okt. 24. 08:39
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Sokan félreértették a dolgot.

ÉN nem nézek le senki azért, mert vadházasságban él, mivel ez én életemben ez a tény nem oszt-nem szoroz, így nem érdekel..

DE!!! itt sokan pont engem néztek le amiatt, hogy én házas vagyok.. Sok esküvős kérdés vége ez, hogy "mi hülye már, aki megházasodik". Szóval pont a másik réteg kezdi a kötekedést, s próbálja nekünk (s még talán magának is) bizonygatni, hogy neki nincs szüksége arra a "papírra"..ő attól nem boldogabb..

2011. okt. 26. 10:40
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

én kislány korom óta szerettem volna férjhez menni. mindig úgy gondoltam 1szer kipróbálom, és ha esetleg mégsem jönne össze, akkor később marad az együtt élés.


viszont nem akartam soha nagy esküvőt. a család és a közeli barátok lesznek csak jelen, polgári esküvőnk lesz másfél hónap mulva. még habos babos ruhám sem lesz, csak egy sima kosztüm.

utána pedig elmegyünk pizzázni:)


a párommal megbeszéltük. nekünk ez így jó és kész. akinek nem tetszik, vagy lakomát akar az ne jöjjön el és kész.


szerintem felesleges sokat költeni rá.

én nem nagy esküvőt szeretnék, hanem férjhez menni:), kimondani az igent:)

2011. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
66%

"Én nem hiszem igazából, hogy ellenziik a házasság intézményét, egyszerűen csak fáj nekik az élet, mert őket nem akarják elvenni."

Ez mekkora szanalmas baromsag. Az a helyzet, hogy aki igy gondolkodik, es meghazasodik, es aztan masnap az osszes kepet lecsereli a facebookon, azt azert teszi, mert:

1) sulyos onertekelesi zavara van: azalatal tartja magat ertekesnek, hogy a parja megkeri a kezet.

2) szanalmasan silany elete van, mindent ezen keresztul definial.


Azok a kislanyok, akik egesz eletukben erre a napra keszulnek, es ez eletuk legszebb napja... szomoru, hogy vannak ilyen igenytelen emberek. Igenytelenseg sajat magukkal szemben.

2011. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!