Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ellenzik annyian a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik annyian a házasság intézményét?

Figyelt kérdés

Ha itt Gyik-en felmerül egy házassággal kapcsolatos kérdés, a legtöbb válaszoló ellenzi, mert szerintük úgyis válás a vége, na meg minek az a papír, anélkül is boldog lehet lenni.

Azonban nem értem, ha tudják, h úgyis válás a vége, akkor ne is együnk, mert úgyis megéhezünk..

S nem a papír a fontos, bár ezt nem kezdem ecsetelni, mert aki így gondolja, elég szegény érzelmileg, nem fogja sosem megérteni, ha 50 oldalon keresztül is írnám, hogy nem a papír teszi a boldogságot. Hülyeség innen megközelíteni, hogy egy papír..

Én férjnél vagyok, nagyon szép esküvőnk volt, a menyasszonytáncban visszajött a ráfordított költség, tehát nem került egy vasamba sem. Jó érzés, hogy tartozom valahova, s nem csak az aktuális nőcske vagyok, hanem az, AKI. Nem a csaja vagyok, hanem a Felesége. Tehát egy idegen is érzi, hogy igen, ez komoly dolog, felvállalják egymást tüzön-vizen át.

Sokan azon a végén kötekednek, hogy egy papír nem tesz semmit a megcsalás ellen.

Nos, aki nem biztos magában, hogy fent tudja tartani a párja érdeklődését, vagy pont saját magában nem biztos, hogy beéri egy társsal élete során, az tényleg inkább éljen magányosan egy barlangban.

Vagy hogy gondolja most ez a sok ember? Hogy elég összebútorozni valakivel, aztán ha az egyik fél megúnja, kötelezettség nélkül másnap átköltözik egy másikhoz? Egy gyerek innen, egy gyerek onnan?! Semmi problémamegoldás, ha valami nem jó, már lehet is menni?

Lehet élni így is, c. módjára, de aki elkötelezte magát a házasság oltárán, ne az legyen már lenézve, hogy milyen "hü-lye", mert ezen az oldalon már lassan így jön le..


2011. okt. 24. 08:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 9.15-tel maximálisan egyetértek. Mi annak idején albérletben laktunk, eldöntöttük, hogy összeházasodunk ,nem volt semmi extravagancia, két tanúval bementünk a hivatalba, és az anyakönyvvezető összeadott minket. Ő katolikus, én református úgy hogy az egyházi esküvőt nem erőltettük. Történt mindez 22 évvel ezelőtt. Azóta is együtt vagyunk.
2011. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
34%

én vágyom az esküvőre viszont nem arra a két tanúsra, ahova nem hívhatom el a barátaimat a rokonaimat.


Minden lány álma a nagy esküvő a szép menyasszonyi ruha, a sok rokon mosolygós arca ahogy az ifjú párt ünnepli, aki szerint ez nem igaza az hazudik

2011. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%
Én már kétszer elváltam,az első házasságom 10 évig tartott,előtte két és fél évig voltunk együtt,650 személyes lagzit tartottunk.Született 2 gyerekünk.A második házasságkötésem 4 év együttélés után történt,kb 10 perc alatt 2 tanúval még gyűrűt sem húztunk.Ebből a házasságból született egy kisfiunk.4 év után váltunk el.A mostani párommal 3 éve élünk együtt,6 hónapos terhes vagyok a párom egy hete váratlanul megkérte a kezem és én IGENT mondtam.Hogy miért?Azért mert szeretem,mert komolyan gondolom azt hogy nem tudok és nem is akarok nélküle élni,mert nem tervezem azt hogy ha valami nem tetszik akkor csak úgy lelépek és meg sem próbálom megoldani,nem azt tervezgetem hogy hogyan lenne legegyszerűbb menekülni ha valami nem jó.És ami a legfontosabb bízom magamban és a páromban hogy mi komolyan gondoljuk és tényleg együtt akarjuk leélni az életünket.Azokat pedig főleg nem értem akiknek gyerekeik is születnek,mert a gyerek egy sokkal nagyobb és erősebb kötelék mint egy papír és összeköti őket egy egész életre.Én két válás után is nagyon házasság párti vagyok.Én a válást nem látom nagyon nagy problémának,a vagyont annak is el kell osztani aki csak együtt élt,a gyerekek elhelyezését ugyan ugy meg kell oldani,akkor mennyi plusszt is jelent a válás? kb 2x fél óra a bíróságon.
2011. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

88%-os

650 fős lagzi, jó sokan voltatok. Táncoltál mindenkivel?

Jó sokáig tarthatott még mindenki gratulált.


Neked kijutott a jóból 3szor is megkérték a kezed sokunknak még egyszer sem hiába van gyerek

2011. okt. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
19%
Táncoltam mindenkivel és tényleg jó sokáig tartott,ez a nap volt életem egyik legszebb napja és meg is értem azokat akik szeretnének menyasszonyruhát és jó nagy emlékezetes bulit.És hát igen ,lehet hogy szerencsés vagyok még így is pasi téren :-)
2011. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

Én pedig azt nem értem - mondom ezt házasként - hogy miért kell ítélkezni mások felett az alapján, hogy az illetőnek mennyire passzol az ízlése/értékrendje az enyémhez.

Pláne már a kérdésben személyeskedő, derogáló jelzőkkel illetni a "másik felet".

Igen, van akinek fontos (ahogy nekem is) és van akinek nem. Mi haszna van annak, hogy aki nem úgy gondolkodik, ahogy mi, azt rögtön lehülyézzük, lecigányozzuk és már a kérdést is úgy tesszük fel, hogy a házasságpártiak a jótét lelkek, akik meg nem akarnak házasodni, azok semmirekellő idióták.

Én ezt nem értem.

2011. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

"Minden lány álma a nagy esküvő a szép menyasszonyi ruha, a sok rokon mosolygós arca ahogy az ifjú párt ünnepli, aki szerint ez nem igaza az hazudik"


Akkor én nem tartozom a mindenki közé. Én egyszerű, meghitt esküvőt tartanék. Inkább a minőség számít, mint a mennyiség. Az én álom esküvőm, hogy elmegyünk egy romantikus helyre, akár egy kastélyba és összeházasodunk, vacsizunk egy jót a szűk család és kész. Viszont ott nem a tucatkaják lennének. Mindezt kevesebb mint 200 ezerből ki lehetne hozni ruhával együtt. Nem vagyok kíváncsi a rokonság "irigylő" pillantásaira, csak az legyen ott aki nekünk számít. Nekem ez 10-15 fő maximum.

2011. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%
Ti csak szeretnétek,hogy irigyeljünk titeket.Engem nem érdekel az esküvő,a házasok sem érdekelnek.Nem szidok senkit akik papírral,vagy anélkül élnek.Kislányként már voltam több esküvőn is,már akkor is fölösleges felhajtásként gondoltam rá,az egészben csak a kaját és a táncot élveztem.Pár éve is voltam esküvőn,és a véleményem ugyan az maradt.Nem kell lehurrogni senkit sem,az tény,hogy a házasság intézménye egyre inkább kimegy a divatból.Régen azért volt ennyire népszerű(ezt nagyim mondta)mert két ember csak így lehetett együtt.Ma már nincsenek ilyen korlátok,egy fiatal azzal költözik össze,akivel szeretne és nem kell hozzá papír sem.
2011. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Vagy rosszak a tapasztalataik, vagy a környezetükben rossz példákat láttak, vagy csak nem jelent nekik semmit, esetleg féltik az önállóságukat anyagilag, vagy társadalmilag.

Mindenkinek meg van a joga, hogy úgy döntsön, ahogy szeretne. De én is utálom, mikor még minket hülyéznek le, mert össze mertünk házasodni és még szerződést sem írtunk, sőt, azóta is mindent megosztunk. Mi így vagyunk boldogok, mások meg máshogy. Szerintem mindenkinek tiszteletben kell tartani a döntését.

2011. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

nos, nekem a hideg futkosna a hátamon ha egy habcsók ruhában egy hadseregnyi ember előtt kéne jópofiznom, mellé meg egy szerződést is aláírni, ami nem szól másról, mintsem arról, hogy jogilag és anyagilag összekötöm az életemet azzal, akivel a kapcsolatunk alapja az érzelem, és nem a két fent említett dolog.


ha szerepelni akarok, elmegyek egy színjátszó körbe.

ha habosbabos ruhát szeretnék ölteni, akkor elmegyek egy jelmezbálba

ha szereződést szeretnék aláírni, akkor veszek egy lakást vagy egy autót.


papír és buli nélkül is elhiszem a páromnak, hogy szeret engem, idővel közös gyermekünk is lesz, és együtt éljük le az életünket.

nem azért nem szeretnék hozzá feleségül menni, mert nem kérte meg a kezem (ugyanis már megkérte), hanem azért mert semmi értelmét nem látom.


nem ítélem el azokat akik így döntenek, szívük joga. viszont semmi okuk és joguk nincs lenézni amiatt, mert én másképp gondolom mint ők.

2011. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!