Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Muszáj elmennem a keresztlányo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj elmennem a keresztlányom esküvőjére?

Figyelt kérdés

szóval már megvolt az eljegyzés, 2 éve. oda vittünk ajándékot.

de tök gáz az egész,nem tartjuk a kapcsolatot, eddig kb 10szer talalkoztam,a saját keresztgyerekemmel. de semmi rokoni szál nem fűz hozzá,mert egyszerűen csak, az anyukám jóba volt a nagyapjukkal. és így kértek meg.

de semmi közös téma nincs, az egész arrol szól,hogy jó sok pénzt vigyunk.

az eljegyzesre is telefonon hivott meg,a menyasszony anyja....

ha nem megyunk el?

vagy másik lehetőség,hogy valami olcsó bogre keszlettel odallitunk. tobbet nem hivnanak

(ekezetekert bocsanat)


2012. nov. 4. 08:27
1 2 3
 11/29 Jégtánc ***** válasza:
53%
10000FT bőven elég,nem is értem mit gondolkodsz ilyen nagy pénzben.Nem azt fogják nézegetni hogy ki mennyit dobott be a kalapba....
2012. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
46%

Én nem mennék, pláne ha 2 éve nem is találkoztunk és rám sem emelte a telefont.

Itt mindenki csak támadja a kérdezőt, hogy biztosan miatta rossz a kapcsolat. Emberek! NINCS kapcsolat és nehogy már sajnálnom kelljen a keresztlányt! Itt két felnőtt emberről van szó. Egyik sem keresi a másik társaságát. Akkor meg minek előadni, hogy ennyire-meg annyira szereti a másikat?? A pénzért meg a nászajándékért. :/

2012. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

amíg kicsi volt,igen a mi hibank hogy nem kerestuk.

de egyreszt messze laknak, 200 km,másrészt meg közünk nincs hozzá

hiba volt elvállalni.de nem mondhattam azt,hogy bocsi nem leszek a keresztanyja

amugy van egy keresztfiam, a nővérem gyereke

és ot hetente 2szer latjuk,nagyon jol megvagyunk,ha egyszer meghazasodik (még 6éves)

biztos nem lesz kérdés,hogy elmenjunk e:-)

de egy idő után már kétirányú utca,ők sem keresnek én sem.

meg vagyok itthon a 2 gyerekkel

2012. nov. 4. 09:58
 14/29 anonim ***** válasza:
50%

Ilyenkor örülök, hogy nem vagyok megkeresztelve:)


Kérdező... Ha nem akarsz, ne menj. Én se szívesen mennék olyan lagziba, ahova csak azért várnak, hogy legyen több pénz. Az meg, hogy ennyit találkoztak, szerintem is mindkét félen múlik. Az azért elég furcsa, hogy ilyenkor fel tudják hívni, de egyébként tojnak a fejére magasról...

2012. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan már,ma már a kereszt szülőségnek nincs nagy jelentősége.Igy meg főleg nem, találkoztak vagy 10szer.A leánynak sem volt fontos a keresztanyja.Még annyi fáradtságot sem vett személyesen hívja meg.Pedig azt is ugy illett volna.Kérdező nyugodtan aludj emiatt.
2012. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is vannak keresztszüleim, de olyan mintha nem is léteznének. Fényképeken láttam őket és jó ha a keresztanyám felhív 3 évente, sőt már 16 éves korom óra nem is beszéltem vele. Meghívtuk a ballagásomra őket. Egyik se jött el. Nagyon nem a pénz miatt akartam volna hogy eljöjjenek, hanem hogy lássam hogy kik vállalták azt a felelősséget hogy a keresztszüleim legyenek. Örültem volna ha ott lettek volna akár egy olcsó bögre készlettel a kezükben.
2012. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
52%
Már ne is haragudj, hogy ezt kérdezem, de akkor annak idején minek vállaltad a keresztszülőséget? Egy keresztszülő általában tisztában van a "kötelességeivel" ...legalábbis felénk...
2012. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem muszáj elmenni, én a lagzira/buliba biztos nem mennék el, de esetleg előtte a templomba/önkormányzatba beülnék az utolsó sorba és a végén gratulálnék, ennyi.
2012. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem azért illik ott lennie egy keresztszülőnek a keresztgyereke esküvőjén, pláne ha egyházi szertartás is lesz! Ettől függetlenül ha ti úgy gondoljátok, hogy nem, akkor nem mentek és kész, a ti lelki-ismeretetekre van bízva.


Az, hogy pénzt kér a pár. Lehet, hogy évek óta együtt élnek és az eljegyzési "partin" is összeszedtek annyi ajándékot, hogy bőven elég a háztartásukba. Valószínűleg teljesen félreértelmezted, nem hiszem hogy kifejezetten tőletek kérnek csak pénzt, mert ti jajj de gazdagok vagytok, hanem gondolom mindenkitől. Hülyeség ezen megsértődni! Ez amúgysem úgy szokott zajlani, hogy pénz nélkül meg se jelenj vazze, hanem, HA MÁR vagy olyan kedves, hogy viszel valami ajándékot, akkor inkább annak az árát kérik.

Nincs kikötve, hogy ennyi és ennyi pénzt kell vinni, annyit visztek, amennyit adni tudtok.


Egyébként nyilván nekem kicsit más az értékrendem, de sokszor kerül sor olyan lagzira, ami a párom családjában van és még csak nem is ismerem a pár egyik felét sem. Még is, ha már voltak olyan kedvesek és gondoltak rám is, megnevesítettek, hogy szeretnék ha elmennék a párommal, akkor egyértelműen elmegyek.

2012. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
szerintem se muszaly elmenni. Ha nem vqgytok kozeli kapcsolatba, meg amugy is, ott voltatok az eljegyzesrn, vittetek ajandekokat, es a masik, hogy meg se hivott. Milyen dolog az, hogy az anyja hiv meg? Ha nem akarsz, ne menj, es elotte szolj azert, hogy ezert meg azert nem fogsz tudni menni, igy nem kell nekik a te helyedet is kifizetni, amikor nem is fogsz menni, biztis vissza lehet mondani 1-2 embert.
2012. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!