Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Muszáj elmennem a keresztlányo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj elmennem a keresztlányom esküvőjére?

Figyelt kérdés

szóval már megvolt az eljegyzés, 2 éve. oda vittünk ajándékot.

de tök gáz az egész,nem tartjuk a kapcsolatot, eddig kb 10szer talalkoztam,a saját keresztgyerekemmel. de semmi rokoni szál nem fűz hozzá,mert egyszerűen csak, az anyukám jóba volt a nagyapjukkal. és így kértek meg.

de semmi közös téma nincs, az egész arrol szól,hogy jó sok pénzt vigyunk.

az eljegyzesre is telefonon hivott meg,a menyasszony anyja....

ha nem megyunk el?

vagy másik lehetőség,hogy valami olcsó bogre keszlettel odallitunk. tobbet nem hivnanak

(ekezetekert bocsanat)


2012. nov. 4. 08:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
61%

A felnőttek felelőssége a jó kapcsolat fenntartása.


A keresztanya nem tehet a keresztlányának szemrehányást, ha ő hanyagolta el. Persze, hogy nincs közös téma.


Nem tudjuk, hogy tiszteletből hív-e meg, vagy inkább az anyja,

vagy a társadalmi elvárásoknak akar megfelelni, mégha nem is vagy rá máétó,

vagy a pénzedre utazik.


Én azt javaslom, hogy amennyit JÓ SZÍVVEL szánsz a keresztlányodnak, annyit adj, Ha semennyit, akkor semennyit.

Így majd nem teszel amagadnak szemrehányást, hogy "kihúzták a pénzedet". És nem is a k.lányodra fogsz magad helyett haragudni. )Ő nem tehet róla, adtál, amennyit adtál.)

2012. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 schocko ***** válasza:
0%
Rendesebb helyeken a szülők hívogatnak, tehát nem értem a szemrehányásokat h, miért az anyja hívta meg. Az a gond, h a mostani fiataloknak fogalmuk se nincs a szokásokról.
2012. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
4%

Magamból indulok ki.

Nekem elméletileg van keresztanyám és keresztapám is(egy pár a gyengébbek kedvéért..).

Legutoljára 5 éves koromban hallottam felőlük és kb 4 évesen láttam őket.

Nekem a vallás sz*rt sem ér és attól, hogy meg vagyok keresztelve, mert akkoriban divat volt, nem vagyok hívő.

Mivel teszek rájuk és ők is rám, ez így király. Nem is érzem szükségét, hogy a majdani esküvőmre meghívjam őket.

Ja és csak annyit, hogy ha annyira érdekelnének, felhívnám őket, illetve fordítva..

4 éves voltam, mikor elköltöztek a fővárosból, de a fene sem tudja, hova..

20N

2012. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
4%

Magamból indulok ki.

Nekem elméletileg van keresztanyám és keresztapám is(egy pár a gyengébbek kedvéért..).

Legutoljára 5 éves koromban hallottam felőlük és kb 4 évesen láttam őket.

Nekem a vallás sz*rt sem ér és attól, hogy meg vagyok keresztelve, mert akkoriban divat volt, nem vagyok hívő.

Mivel teszek rájuk és ők is rám, ez így király. Nem is érzem szükségét, hogy a majdani esküvőmre meghívjam őket.

Ja és csak annyit, hogy ha annyira érdekelnének, felhívnám őket, illetve fordítva..

4 éves voltam, mikor elköltöztek a fővárosból, de a fene sem tudja, hova..

20N


UI: Én írtam már előzőleg-a második oldalon- is, hogy két felnőtt emberről van szó, úgyhogy ne csak a kérdezőt tegyétek felelőssé.

2012. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
8%

a gyengébbek kedvéért:

nem kell egy párnak lennie a keresztapának és a keresztanyának.

2012. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem muszáj,de szerintem menj el. Az én keresztanyám sem volt ott soha semmi eseményemen az ovis ballagásom óta. Pedig apám testvére,és az ő két gyerekének minden ballagásán ott voltunk. Mond meg,hogy már eljegyzésre vittetek ajándékot, vagy csak az esküvőn legyél ott
2012. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Gyengébbek kedvéért:

Nem kell,de ha már a keresztelő előtt házasok,automatikusan a felkért személy férje/felesége is a keresztszülőm lesz..

2012. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
87%
Elvállaltátok a keresztszülőséget, nem hiszem el, h nem gondoltátok át a következményeit vagy valaki pisztolyt tartott volna a fejetekhez. Igenis elutasíthattátok volna arra hivatkozva, hogy túl messze laktok és nem tudnátok eleget tenni a kötelezettségnek. De bevállaltátok, úgyhogy ez van. Az, hogy nem tartottátok a kapcsolatot, nem a keresztgyereked hibája, hisz gyerekként nem ő határozta meg, hogy hol mikor és kivel találkozik. Ezenkivül pl. nyaranta is elhívhattátok volna magatokhoz egy hétre nyaralni stb..., ha nem is minden hónapban találkoztatok. Az eljegyzésen/esküvőn egyik legfontosabb vendég a keresztszülő, szóval lehet nem is a pénz miatt hívtak meg, hanem azért nehogy megsértődjetek!
2012. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Már az eljegyzésre se kellett volna elmenni. Üzentek, hogy lesz, gyere. Ezt a bu.nkóságot! Egyik válaszoló írta, hogy a szülők hívogatnak. Hol, a nyóckerben?

Nem, a családi eseményre akár személyesen, akár postai, vagy futár útján meghívót küldve az ünnepeltek hívnak. Ha nem ők, akkor nem vagy meghíva.

Nem kell elmenned az esküvőre, ha nem így hívtak, még lapot, vagy táviratot sem kell küldened, nemhogy ajándékot.

2014. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!