Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem túl fiatalok az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem túl fiatalok az emberek 20 évesen a házassághoz?

Figyelt kérdés

Csomó válaszban olvastam, hogy férjhezmennek lányok 19-20 évesen, vagy már gyerekük is van. Tőlem ez annyira idegen. Nem is ismerek senkit, aki ilyen fiatalon megházasodott. Szerintetek nem korai ez?

Nem bántásból kérdezem, csak nekem ez nagyon furcsa.

Én el nem tudnám képzelni.

Főleg a gyereknevelést.

Ahhoz kiegyensúlyozottnak, határozottnak, felelősségteljesnek, következetesnek kellene lenni. Anyagi biztonság szükséges hozzá.

Nem hiszem, hogy ez sok 20 évesre igaz.

Még a személyiség is átalakulóban van ekkor.

Tudom, hogy régen már sokkal fiatalabban is összeházasodtak, és életük végéig együtt maradtak az emberek, de akkor teljesen más volt minden.

Ti mit gondoltok erről?

22/L


2009. aug. 20. 21:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem kell megszolni aki fiatalon ferjez megy/meghazasodik. ha nem lenne a tavolsag most egyetem miatt koztunk boldogan hozza mennek, de tavolsaggal hulyesegnek tartanam. de ha vege lesz az egyetemnek, remelem a felesege lehetek!!!

Akinek van hattere, felelossegtudata neveljen gyereket, olyan jo ha a szulok fiatalok...

konnyu megszolni az embereket, de a jo hazassag titka nem a korban rejlik!!!!

2009. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
77%
22:15 nek uzenem, hogy en nem oket rugdosnam, hanem az olyan irigyeket mint Te, de lehet hogy nem is rugdosnalak, van Neked eleg bajod, ha igy gondolkodsz...mindenki nem apuci penzen megy ferjhez 20 evesen, szanalmas!
2009. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
87%
* nem annak szol aki azt irta ferjhez ment, az elozonek:)
2009. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
16évesen ismertem meg a párom,19 évesen hozzámentem feleségül.15 éve vagyunk házasok,2 gyerekünk van,és nagyon boldogok vagyunk.1fillért nem kaptunk a szüleinktől,sőt mi segitettünk ha kellett,nagyon sokat dolgoztunk,alig láttuk egymást.De meglett mindenünk,és némi vita kivételével,sohasem veszekedtünk.Ilyen is van,és nemcsak a mesében,mint azt sokan hiszik..
2009. aug. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
83%
22:25: nem kell irigykedni! Nekem pl. idősebb volt a párom, bőven volt pénze (persze nem ezért házasodtam vele össze!) és én sem szegény családból származom. Mitől lenne k.rva valaki azért, mert 20 évesen házasodik? Inkább az a szánalom, amilyen stílusban beszélsz...
2009. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezzel semmi gond nincs. Én is 20 évesen mentem férjhez, és szültem gyereket. (Mondjuk 16 éves korom óta együtt voltunk). Azóta eltelt 7 év, van két gyerekünk, minden oké. Én szerintem sokkal ideálisabb korán vállalni gyereket, mint mondjuk 30 felett.

Anyagi biztonság? Az soha nincs. Tegyük fel, 25 évesen felveszed a lakáshiteledet, fizeted 20 évig, de akkor mikor szülsz gyereket? Soha.

Egyébként én nem nevezném felelősségteljesnek azt, aki mondjuk 35 felett szüli az első gyerekét. Inkább felelőtlen. A kiegyensúlyozottság, határozottság pedig nem kor kérdése.

2009. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
89%

A kérdésre a válasz, az hogy igen.. Ezt saját tapasztalatból mondom és tisztelet a kivételnek.. mielőtt nem ismertem volna meg a páromat (aki csak pár évvel idősebb mint én) teljesen kivoltam borulva, hogy a párkeresésnél csak olyanokba botlom, akik elváltak vagy van már gyerekük a házasságukból.. nem mintha zavarna a gyerek..csak én úgy gondolom, hogy ha valakihez hozzá megyek akkor az egy életreszóljon..és a gyermekemnek sem kell megszoknia X másik apát.. (Hangsúlyozom itt nem azokra a nőkre, férfiakra gondolok akiknek nem volt más választása, mint a válás..) Itt elsősorban azokra gondolok, akik már 2 hét után szerelmet vallanak a másiknak, és fél év múlva már házasodni szeretnének.. huszonévesen beleugranak ilyesmibe..majd harmincas éveikre egyedül maradnak és nem tanulnak a hibáikból, mert ahelyett, hogy harmincasok közül választanának újra a fiatal pipikre hajtanak, akiket ismét elvesznek.. jó ez egy szélsőséges példa, de szerintem sokan tudják mire gondolok:)

Nekem már nagyon sokszor megkérte a párom a kezem..és talán túl hamar mondta, hogy szeret..de eszembe se jutott, hogy akkor igent mondjak.. hisz még bőven van időnk..


23 éves lány.

2009. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Kinek így-kinek úgy. Attól,hogy Tőled idegen,nem mindenkitől az.Én ugyan nem vagyok még férjnél,de vannak akiknek ilyenkor van már anyagi és szellemi hátterünk,vaélamint társuk is a gyereknevléshez és a házassághoz. Én nagyon sok pozitiv példát ismerek erre,szerintem nagyobb gond az,hogy mostanában mindenki annyira "ráérős",hogy 40 évesen szüli az első gyerekét.én inkább szülnék 20-25 évesen egy kis lakásba babát,mint 40 évesen egy mnagy családi házba két autóval. Bár az egzisztencia sajnos ma már sohasem biztos,jól irták előttem. Én mindig családközpontú voltam,az is igaz.
2009. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

De, nagyon sokan felelőtlenül ugranak bele a házasságba, de a kedvencem akkor is az, mikor a lány terhes lesz, és csupán csak azért házasodnak össze az illetők, hogy a gyerek családba érkezzen... Szerintem ez egyenes úton vezet a váláshoz.


Persze engem is sokan megszóltak, mert 22 évesen férjhez mentem, de engem nem érdekelt mások véleménye. 20 évesen megtaláltam azt, akivel képes lennék leélni egy életet, és sosem volt kérdés számomra, hogy hozzá fogok menni.

Az esküvőt saját pénzből fizettük (nem volt lakodalom, nem emiatt házasodtunk össze), azóta is megélünk, pedig én még egyetemista vagyok.

Gyereket nem tervezünk még egy darabig, de jó lenne, ha öt éven belül lennének olyan körülményeink, hogy nyugodt szívvel vállalhassunk gyereket.

Persze mi is kaptuk rendesen a "úgyis elváltok", "úgysem fog sikerülni", és hasonló kedves beszólásokat még az esküvő napján is. Én meg rendre azt válaszoltam, hogy majd az idő eldönti, kinek volt igaza. Eddig mi állunk nyerésre... Akinek nem tetszik, hogy házas vagyok, arra teszek magasról. Én jól érzem magam így, a többi meg nem érdekel.

Nem gondolom, hogy emiatt felelőtlen lennék, éppenhogy nem élek bele a vakvilágba, és szeretem, ha rend és nyugalom van körülöttem. Sosem voltam bulizós fajta, párkapcsolatom volt egy pár, mind elég csúnyán ért véget, mert a nálam pár évvel idősebb barátaim nem nézték ki belőlem, hogy saccra egy tizessel érettebb vagyok a koromnál, és szinte gyerekként bántak velem, nem pedig szellemi partnerként vagy élettársként...


Sajnos nagyon sokan az életkorból indulnak ki, és nagyon könnyen szórják azokat a kijelentéseket, miszerint "túl korai", "biztos válás pár éven belül", "hülyék vagytok, mert a szerelem elvakított, és azt hiszitek, örökké fog tartani". Mint mondtam, nem hatnak meg. Teljesen józan vagyok, és eltökélt abban, hogy a házasságomat valódi szövetségként éljük meg. Ez az, ami ma nagyon sok emberből hiányzik: a kitartás jóban-rosszban, ahogy az eskü is szól. Valahogy mintha az emberekből kihalt volna a ragaszkodás, az alázat és az együttérzés... Fogyasztói társadalomban élünk, és odáig jutottunk, hogy az életünk párját is eldobhatónak, lecserélhetőnek tartjuk. Ez a legnagyobb hiba szerintem.

2009. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5 éve vagyunk együtt a férjemmel és ebből 2 éve házasok. Van már egy kisfiunk is és nagyon boldogok vagyunk. Én 23 éves vagyok, a férjem 25. Szerintem a régi időkhöz képest manapság annyi változás van, hogy könnyebb elválni, a házastársak anyagilag függetlenek egymástól (mindenki el tudja tartani magát, a nő is!) és emiatt kevésbé készek a kompromisszumokra. Pedig a házasság is kompromisszumokkal jár. Én azt látom, hogy sok kapcsolat azért szakad meg, mert nem akarnak alkalmazkodni egymáshoz a felek. Ideig-óráig próbálják megváltoztatni a másikat, majd mikor rájönnek, hogy mindketten túl makacsak és büszkék a változáshoz, elválnak. Régen mivel a férj kereste a pénzt, így ő volt a főnök a családban. Az asszony meg eltűrt mindent, mert egyrészt nem tudta volna eltartani saját magát, másrészt pedig nagy szégyen volt elválni. Sok házasság csak ezért tartott a sírig. De szerintem attól még, hogy valaki fiatalon házasodik, nem törvényszerű a válás.
2009. aug. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!