Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem túl fiatalok az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem túl fiatalok az emberek 20 évesen a házassághoz?

Figyelt kérdés

Csomó válaszban olvastam, hogy férjhezmennek lányok 19-20 évesen, vagy már gyerekük is van. Tőlem ez annyira idegen. Nem is ismerek senkit, aki ilyen fiatalon megházasodott. Szerintetek nem korai ez?

Nem bántásból kérdezem, csak nekem ez nagyon furcsa.

Én el nem tudnám képzelni.

Főleg a gyereknevelést.

Ahhoz kiegyensúlyozottnak, határozottnak, felelősségteljesnek, következetesnek kellene lenni. Anyagi biztonság szükséges hozzá.

Nem hiszem, hogy ez sok 20 évesre igaz.

Még a személyiség is átalakulóban van ekkor.

Tudom, hogy régen már sokkal fiatalabban is összeházasodtak, és életük végéig együtt maradtak az emberek, de akkor teljesen más volt minden.

Ti mit gondoltok erről?

22/L


2009. aug. 20. 21:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Én 18 évesen ismertem meg a férjem aki 22 volt. 21 évesen házasodtunk össze, ennek 12 éve. Azóta van 2 gyerekünk, elvégeztük az egyetemet, lett lakás. Pedig egy lyukas teáskannánk sem volt, az esküvő meg csak egy szűkkörű ebéd volt. Nem a kor számít, lehet valaki link 30 évesen is, és lehet megfontolt 20 évesen is.
2009. aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom, hogy egy húsz éves fiatal mit adhat át egy gyereknek. Szerintem is korai. Húsz évesen még bulizni kell!!! De persze ezt mindenki maga tudja...
2009. aug. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%
Most olvastam csak vissza és látom, hogy van egy-két felettébb irigykedő hozzászóló is. Nekik üzenem, hogy nem anyuci és apuci pénzéből élünk, hanem a sajátunkból. Bármilyen hihetetlen 23 és 25 évesen saját erőből lakást vettünk, berendeztük és a gyerekünknek is megvan mindene. A főiskola mellett végig dolgoztam főállásban és a párom is. És mivel jól végeztük a dolgunkat, előléptettek mindkettőnket és jól élünk a lakáshitel ellenére is. Mert nem adtak a szülők lakást a fenekünk alá, és nem veszi meg a babaholmikat sem senki. Mindent mi teremtettünk elő, amink van és nem volt nálunk se világraszóló lakodalom, hanem csak egy 10 fős családi ebéd. De majd úgyis az idő dönti el, hogy jó volt e a döntésünk vagy sem. De azért én óvakodnék az "úgyis elváltok" sztereotípiáktól. Nagyon sajnálom az olyan megkeseredett embereket, akik mindenben csak a negatívumokat látják. Ha ráadásul mocskosszájúak is és rosszindulatúak, akkor végképp. 23:52 voltam
2009. aug. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Ha úgy érzed ,megtaláltad az igazit,akkor mire kellene várni?De ha nem, vagy kétségek merülnek fel, úgysem házasodsz. Ma már papír nélkül is nyugodtan együtt lehet élni, kipróbálni, milyen együttlakni. De régebben más volt a helyzet. 18 évesen leérettségiztem,elmentem dolgozni,párom 17 éves korától dolgozott/ szakmunkás/. 19 és 20 évesek voltunk mikor összeházasodtunk,ezután jött még 1,5 év katonaság.Addig anyumnál laktunk,sajnos apum meghalt 20 éves koromban.1 éve volt a fiam, mikor külön sikerült költözni. Azóta együtt vagyunk immár 22 éve... Itt a vége fuss el véle....
2009. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan ismerősöm, lány most 20 éves.

Igazi pláza cica kinézete van és elég sok pasival volt már dolga. Már több éve együtt van a barátjával és megmondta a lány hogy 25 évesen már férjhez akar menni meg családot szeretne! Ilyen nevelésben részesült, az anyukája 20 volt mikor ő született.

Az én véleményem az ha valaki megtalálja azt az embert akivel úgy érzi hogy leélné az életét és viszont akkor nem fontos a kor, nagyon sok család van ahol 20 éves kor körül házasodtak, aztán jöttek a gyerekek és még mindig együtt vannak. :)

2009. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
70%
De fiatalok, szerintem ezért is van az a sok válás...
2009. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
a tegnapi 22.52est szeretném megcáfolni! anyukámék megismerték egymást, rá 2 hónapra bejelentkeztek az anyakönyvvezetőhöz, rá fél évre összeházasodtak. ez 20 éve volt, azóta már 3 gyerekük is van:)
2009. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
és én is akármikor hozzámennék a páromhoz, pedig még csak fél éve vagyunk együtt (19 vagyok), de persze tudom, hogy még ez nagyon korai, muszáj vele várni.
2009. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
88%

Üdv!


Ezek a kérdések és válaszok mind-mind a társadalmi előítéletekből fakadnak. Ha az ember ésszel végiggondolja, rájön a válaszra.

Van egy -teszem azt- 35 éves nőneműnk. 18 évesen érettségizik, tanul, végzettséget szerez, állást keres, elhelyezkedik, karriert épít. Párt talál, mindene megvan 35 éves korára. Apussal elhatározzák, hogy egybekelnek, gyereket vállalnak. Van ház, van anyagi biztonság. Házasság, gyermekszülés. Ez mind szép, DE mi garantálja, hogy a biztos háttér, a korbeli érettség egyenlő a boldog családi élettel, és a helyes nevelési módszerekkel?!

Az emberek eldöntötték, egymás és a saját fejükbe verték, hogy 20 évesen nem lehet valaki felelősségteljes és jó szülő. Hogy ha fiatalon házasodik, akkor az egyenlő a válással. Na de kérdem én, nem hallottatok olyanról, hogy valaki 40-50 évesen válásra adja a fejét?! Miért hisszük azt, hogy a normák szerinti érett korban kötött frigyek egy életen át tartanak? És ezzel szemben miért vagyunk biztosak abban, hogy a fiatalok házassága befuccsol?!

Neveltetés, és személyiség kérdése az egész. Van, aki 19-20 évesen tökéletesen érett egy házassághoz, gyermekhez. Van, aki nagymamakorában is éli a kicsapongó életet.

Ha a teljes anyagi biztonságra várok, nem szülök gyermeket még 80 évesen sem. A mai átlagember helyzetében ez nem működik. Ha a felsőbb tízezerbe tartozol, nyugodtan kivárhatod az elfogadott időt. Viszont ha a "pórnép" tagja vagy, s mellesleg családcentrikus is, akkor vagy belevágsz, vagy csak toporogsz. Engem sem kergettek az asztal körül, ha nem az aranyozott kanállal ettem a levest. Sőt... Mégis felnőttem, mégis boldog voltam, és vagyok. Mert mindig van valahogy.

Első sorban nem az anyagi biztonság, hanem az érzelmi stabilitás számít!

Inkább nevelem a gyermekemet szerény körülmények között, de boldogan és szeretetben, mint anyagias, oda nem figyelő kiégett gazdag szülőként.

Ha 20 évesen nincsenek meg az anyagiak, akkor sajnos -a reális kilátások szerint- 22-23 évesen sem biztosíthatom a gyerekemnek a pénzbeli biztonságot.

Viszont tudom, hogy a gyerekemnek többet ér az, ha fiatal anyukaként fára mászok Vele, mint hogy idősödő, fáradt anyukaként tízezreket adok zsebpénznek.

Elnézést, hogy bő lére eresztettem...


Üdv!

2009. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.. Magyarorszagon nagyon koran hazasodnak a fiatalok es szerintem nem gondoljak jol at a dolgot.. Ugy kezelik a hazassagot mint egy kaplcsolatot, amikor nem mukodik csak felrugjak es par ev mulva ujra hazasodnak! Az en unokatesom is mar a harmadik ferjet fogyasztja, sot mindegyik volt osztalytarsam mar ferjnel van , elvalt vagy harmadik ferjet fogyassza es velem egy idosek 33 evesek! Legtobbjuk mar 22 evesen mentek ferjhez es ismerek olyan szemelyt is akinek a masodik hazassagabol van egy gyereke de mar a harmadik ferjnel tart! Szerintem ez nem egeszseges eletmod es a gyerek fejlodesenek sem jo ! Errol viszont lehetne vitat nyitni az biztos! En kulfoldon elek es itt nem szokas a korai hazassag.. a diakok 90% egyetemre megy majd utazik part evet mes legkorabban a harmicas eveik elejen nosulnek mennek ferjhez stb.. Kieltek magukat, lattak a vilagot + erettebb a felfogas is..Amint irtam en most leszek egyebkent 34 eves es a bartommal egyutt vagyink mar 10 eve. Jovore hazasodunk, ugy dontottunk.. Szerintem megerte kivarni az idot es az biztos hogy ez egy eletre fod szolni, nem all szandekomban tobbszor ferjhez menni es nam azert megyek hozza hogy elvalljak! Szoval szerintem az otthoni gondolkodsamod ezzel az uggyel kaplcsolatban eleg laza es nem megfontolt!
2009. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!