Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem túl fiatalok az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem túl fiatalok az emberek 20 évesen a házassághoz?

Figyelt kérdés

Csomó válaszban olvastam, hogy férjhezmennek lányok 19-20 évesen, vagy már gyerekük is van. Tőlem ez annyira idegen. Nem is ismerek senkit, aki ilyen fiatalon megházasodott. Szerintetek nem korai ez?

Nem bántásból kérdezem, csak nekem ez nagyon furcsa.

Én el nem tudnám képzelni.

Főleg a gyereknevelést.

Ahhoz kiegyensúlyozottnak, határozottnak, felelősségteljesnek, következetesnek kellene lenni. Anyagi biztonság szükséges hozzá.

Nem hiszem, hogy ez sok 20 évesre igaz.

Még a személyiség is átalakulóban van ekkor.

Tudom, hogy régen már sokkal fiatalabban is összeházasodtak, és életük végéig együtt maradtak az emberek, de akkor teljesen más volt minden.

Ti mit gondoltok erről?

22/L


2009. aug. 20. 21:44
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%

13:59 valaszara.. Mibol gondoljuk hogy a fiatalok eretlenek a hazassgra??

A statisztikai adatokbol.. !! Az altalanos iskolai osztalytarsaim kozul 25-en voltunk lanyok.. na ebbol mindenki ferjhez ment mar.. es csak 3an vagyunk akik ez elso hazassagnal tartunk a tobbiek mind elvalltak vagy masodik , harmadik ferjuket fogysztjak!


Az biztos hogy vannak olyan kapcsolatok is ahol 25 eves hazassag utan megy tonkre minden.. A szuleim is 32 evig voltak hazasok utanna valltak de ha tortenelmileg vizsgalom a kapcsolatukat akkor bizony kiderul hogy anyukam 19 evesen ment ferjhez terhesen ,apukam 21 volt!!

Na ez sem kezdotott jol!!

2009. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

36 éves házasok vagyunk, 17évesen mentem hozzá feleségül.

gyönyörű életünk van, boldogok vagyunk.

lehet, hogy sok múlik a neveltetésen...de semmire sincs garancia.

2009. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
14:16: azért nem kellene általánosítani. Amit te mondasz, azért más, mert sokan azért mennek férjhez fiatalon, mert terhesek lesznek, ahogy a te szüleid esetében is ez volt. De nem mindenki ezért megy férjhez...nem kor alapján kellene megítélni, hogy ki mikor érett meg rá. Mindenki más és sok 30 éves nincs olyan komoly, mint egy 22-24 éves.
2009. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Nem.
2009. dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Írta valaki, hogy sok gyereket nem nevelnek szigorúan! Ezzel egyetértek! Engem és a testvéremet nagyon szigorúan neveltek, de mindent megkaptunk, külföldi utakra is mehettünk. Szigor alatt azt kell érteni, hogy itt nem lehetett visszaszájalni, ha segíteni kellett, nem volt appeláta, segítettünk, ha csúnyát mondtunk, kaptunk egy fülest, ha rossz jegyet kaptunk, le lettünk szidva. És én nem bánom, hogy így lettem nevelve, mert mára (19/L) már magamtól állok neki főzni, takarítani, hogy segítsek a szüleimnek. Idén megyek férjhez. Egyszer nem jutott eszembe, hogy még pasiznom kéne (volt már 2 barátom, 2-szer estem úgy pofára, amit nem kívánok másnak), nem vagyok bulizós fajta. Együtt élek a párommal már több mint fél éve, egyezik az ízlésünk, mindent meg tudunk beszélni, boldogok vagyunk. Együtt járkálunk mindenhova, de bulizások helyett inkább gyűjtjük a pénzt, spóroljuk. (Mai világban ha az ember nem próbál meg spórolni, nehezen tud megélni.)

Szóval, szerintem változó lehet. Sok fiatal még éretlen, de nem mindegyik. Akadnak kivételek, akiket vagy a nevelés vagy maga az élet érettebbé tett, mint más egyidős társaikat.

2010. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 DarkChii ***** válasza:
Hát igen... Ez elég ellentmondásos kérdés. Talán tényleg nem a kortól, hanem a személyiségtől függ. Ha te arra vágysz, hogy sok év együttlét után ketten döntsetek úgy, hogy na jó, legyen, egybekelünk, akkor az igencsak megfontolt, viszont sokkal kevésbé romantikus. Ha viszont abban hiszel, hogy 18 évesen meglátod álmaid férfiját, odalép eléd, és azt mondja: Te leszel a feleségem... és fél év múlva megvan az esküvő, az viszont már nélkülözi szerintem a kellő alapot, amire viszont szükség van, ha valakivel le akarod élni az életed. Talán itt is, mint sok esetben, valamiféle középút lenne a helyes...
2012. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!