Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegényemnek a szülei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényemnek a szülei nemrég vettek egy házat. Miután összeházasodtunk ő szeretné a nevemre íratni a ház felét. Szerintetek belemenjek? Ez nem kihasználás lenne a részemről?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 11:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%
Az én vőlegényem akkor vett házat miután összejöttünk (kb. fél évre) Segítettem neki már akkor berendezni. Azóta eltelt 4 év, összeköltöztünk, jövőre lesz az esküvőnk. De nekem nem "kellene" a fél ház. Ha együtt vagyunk felesleges, ha meg egyszer elválnánk ne adj isten akkor semmi közöm a házhoz amit ő vett. Vagy ha a szülei vették volna akkor pláne :)
2013. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
49%
A szüleinek valószínűleg nem tetszene, pénzéhesnek tartanának. Amúgy úgy tudom, igen sok illetéket kellene fizetnetek.
2013. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
81%
Nos, mivel ez a szüleitől valo ajandek, ha esetleg váltok, akkor is visszakovetelheto.
2013. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a köv. volt a szitu:

Anyuék vettek a bátyámnak egy házat. A bátyám a felét a felesége nevére íratta, hogy ő is a sajátjának érezze. Aztán született egy gyerekük. Pár évvel később, mikor elváltak, a bíróság a csajnak ítélte a lakást, mivel neki lett ítélve a gyerek is. Ennyi. Persze papíron a bátyámé maradt a fele, csakhogy ki kellett költöznie. Addig egy fillért nem lát belőle, amig el nem lesz adva, márpedig a csaj hülye lesz eladni.

2013. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Ez nem ajándék, és szó sem lesz soha válásról.
2013. máj. 2. 12:06
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Persze én sem akarok válni:) De pont ezért írtam hogy akkor meg teljesen mindegy. (ha meg elválnánk mégis akkor miért vinném én a fele házat el, amikor egy tégláért nem dolgoztam meg?)
2013. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért gondol mindenki egyből a válásra???? Amúgy is az anyósomék ötlete volt, hogy ha vele ne adj isten valami történik akkor legyen hol laknom!
2013. máj. 2. 12:12
 8/41 anonim ***** válasza:
26%

Egyelőre, jó ideig nem engedném, hogy a nevembre kerüljön a fele. A szülők a vőlegényednek vették, lehet hogy ők lennének az elsők, akik utána rádvasalnák, hogy csak a ház miatt mentél hozzá. Ugyanezt könnyen megkaphatod másoktól is, ettől kezdve meg lett mérgezve a kapcsolatotok.


Max. akkor engedném, amikor már közös gyermek is van, talán éppen azért, hogy egy esetleges válás esetén azért a "jogos örökös" később se legyen elfeledve.

2013. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
83%
Ha vele valami történne, akkor, ha nincs gyereketek, te örökölsz utána, ergo lesz hol laknod. Ha meg a gyerek örökli, akkor haszonélvezeti jogod lesz rá, így szintén lesz hol laknod. Szóval bármennyire is szeretnéd, hogy azt írjuk, persze, írasd csak a nevedre a felét, igazából ezt semmi nem indokolja. És tetszik vagy nem, semmi közöd a lakásához, amit a szülei neki vettek. Úgyhogy nyugodtan maradj csak a s.ggeden és ne helyezkedj már most, amikor még el sem vett.
2013. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
59%

Én nem mennék bele, hogy a nevemre írják, hisz nem dolgoztam meg érte, az az övé. Majd esetleg később lehet róla szó, ha már én is beleadtam, ha más nem, a fenntartásába, bár akkor meg inkább azt mondanám, később kerüljön a gyerek nevére.

Szerintem a szülei sem lennének odáig az ötlettől, hogy a nevedre kerüljön, én legalábbis biztos lebeszélném róla a fiamat.

Sose mondd, hogy soha! Nem tudhatod, mi lesz később...

2013. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!