Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegényemnek a szülei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényemnek a szülei nemrég vettek egy házat. Miután összeházasodtunk ő szeretné a nevemre íratni a ház felét. Szerintetek belemenjek? Ez nem kihasználás lenne a részemről?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 11:56
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem kihasználás, inkább biztonság neked! Én belemennék!


Sajnos élettársi kapcsolatban élek a párommal, és ha ő meghalna, én mehetnék amerre látok, mert nem vagyok jogosult a házra ahol lakunk, és ami az övé.

2013. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
81%

szerintem egyelőre ne kérd a ház felét. nekem ehhez nem lenne arcom. elvégre a szülei dolgoztak meg a házért, te pedig egyelőre max ott fogsz élni a vőlegényeddel.

ha lesz gyereketek, akkor inkább az ő nevére kerüljön.

2013. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
56%

#22, tetszettél olvasni a kérdést? Szó sincs arról, hogy a kérdező kérné, a párja szeretné ráíratni:

"Miután összeházasodtunk ő szeretné a nevemre íratni a ház felét. Szerintetek belemenjek?"


Ha nálunk (#11 válasz) anno a párom elutasította volna a "ha lesz gyereketek, akkor inkább az ő nevére kerüljön." szöveggel, nem biztos, hogy örvendeztem volna tőle...

Én Kérdező helyében nem kérném (ahogy ő sem kérte), de ha felajánlják, nem is utasítanám vissza.

2013. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most azt érzed, szó sem lesz válásról, de ugyanezt gondolták azok is, akik összeházasodtak, aztán valami miatt mégiscsak elváltak. Szép dolog, hogy arra törekedsz, hogy minden rendben legyen, de akkor is fel kell készülni arra, hogy "HA MÉGISCSAK"

Szerintem felesleges a te nevedre íratni a ház felét. Feleségként ugyanannyi jogod lesz ott tartózkodni, de nincs értelme pénzt kidobni az illetékre.

2013. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
51%
Ja, minden bizonnyal jobban jár Kérdező, ha megspórolják az illetéket - csak esetleg a kapcsolat megy rá... mert a Kérdező párja a visszautasítást úgy veszi le, hogy Kérdező nem gondolkodik végleges elköteleződésben...
2013. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy mit fog gondolni a vőlegénye?
2013. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Azért nehogy már ezen sértődjön meg a pasi. Hülye következtetés lenne hogy nem gondolja komolyan a kapcsolatot.

Egyébként ha nem gondolná akkor simán leléphetne 1 év múlva a fél házzal:)

2013. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
57%

#26, nem tudom, ahogy te sem tudod. Én nem kockáztatnék...

(mondjuk nekem azért van reális elképzelésem, lévén férfi vagyok, és voltam ilyen helyzetben)

2013. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
79%
#28: Akkor te megsértődnél egy ilyesmin, és inkább fizetnél tetemes illetéket?
2013. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
57%
#29, ld #11. Igen, valszeg rosszul reagáltam volna le a visszautasítást, és igen, kifizettük az illetéket. (annyira nem vészes, mert a ház LAKOTT - ergo lehet szép alacsonyra venni az átadott rész forgalmi értékét...)
2013. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!