Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegényemnek a szülei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényemnek a szülei nemrég vettek egy házat. Miután összeházasodtunk ő szeretné a nevemre íratni a ház felét. Szerintetek belemenjek? Ez nem kihasználás lenne a részemről?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 11:56
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, én is a zasszonyra irattam a ház felét pár év után, amiben élünk - pedig még házasok se vagyunk. Közösen tartjuk rendbe, közösen fejlesztgetjük, közösen éljük benne a közös életünket, ergo a MIENK, ennyi.

Sem nem kérte, sem nem tiltakozott ellene, elmondtam, hogy én így tartom jónak, elmentünk az ügyvédhez aki megcsinálta az ajándékozási szerződést, mintegy garanciaként rátette a haszonélvezeti jogom az ő felére (ezt meg az ügyvéd találta ki, őszintén szólva nekem magamnak eszembe sem jutott volna), oszt ennyi.

2013. máj. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
75%
Senki nem gondol a válásra egyből. Csak egyébként meg nem értem mi értelme hogy a neveden legyen a fele. Mi is azt mondjuk hogy házunk, nálunk, hozzánk stb. Csak éppen az ő nevén van.
2013. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ne menj bele. Egyrészt valaki már leírta, ha esetleg történne vele valami, úgyis te öröklöd, mint feleség, ha van gyerek akkor a haszonélvezeti jogot, tehát senki nem rakhat ki. viszont ha neadj isten elváltok akkor meg megy a vagyonjogi per évekig, meg ki kell fizetni a másikat, ahhoz eladni áá, ne menj bele.

Egyébkét senki sem gondol válásra, amikor házasság előtt vannak. :) Ez csak később jön, tudod.

2013. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
23%
"Egyrészt valaki már leírta, ha esetleg történne vele valami, úgyis te öröklöd, mint feleség" - ja, leírta, csak hát nem igaz. A jelen szabályok szerint a szülei örökölnék, ha nincs gyerek...
2013. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
57%

Az utódok örökölnek, ha vannak. A feleség "csak" haszonélvezeti jogot kap ilyenkor élete végéig, vagy amíg le nem mond róla.

NEM?

2013. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
37%

14-es!

Törvényes örökös, ha nincs túlélő leszárzmazó akkor a túlélő házastárs örököl! Ha nem örökölhet, akkor következik az örökhagyó szülei!

2013. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%

"A vőlegényemnek a szülei nemrég vettek egy házat." nekem ez ajandeknak tunik.

A valasra pedig azert gondol mindenki, mert a mai vilagban a hazassagkotesek nagy szazaleka vegzodik vele....

2013. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
76%
ha nincs gyerek, akkor a házastárs örököl és nem a szülő!!!
2013. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
87%
Én ebből vizsgáztam, mégjó hogy nem itt a gyakorin, mert lepontoztak. :))
2013. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
71%

#19, én a #14-es vagyok, és megnéztem a Ptk-t, igazad van. Viszont ez 2009 -ben változott utoljára (ugye ilyen frankó kis "kőbe vésett" törvényeink vannak, 2014-ben megint fog az új Ptk-val...) ezért tudtuk többen helytelenül...

Viszont elnézve a helyzetet, valójában az van, hogy amikor a Kérdező majd örököl (remélhetőleg a nagyon távoli jövőben, itt fiatalokról beszélgetünk) akkor csak a radai r..bb tudja, hogy éppen milyen szabály lesz érvényben, fog-e örökölni, és mennyit...

2013. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!