Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegényemnek a szülei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényemnek a szülei nemrég vettek egy házat. Miután összeházasodtunk ő szeretné a nevemre íratni a ház felét. Szerintetek belemenjek? Ez nem kihasználás lenne a részemről?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 11:56
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha ezen múlik az, hogy egy kapcsolat hogy alakul... :)
2013. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
81%

Közben megnéztem a #11-et. Tehát mégiscsak ott bújkál az ördög, és ha a 'zasszony' válni akar, ott a haszonélvezeti jogod.


Szóval megette a fene.

2013. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
79%
#32, a haszonélvezeti jog meg a tulajdonjog az kettő és egymástól független. Ez a megoldás a Kérdezőéknél is nyitott, ha a Kérdező rááll a dologra. Nyilván elmennek egy ügyvédhez, aki majd javasolja számukra a legoptimálisabb megoldást.
2013. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy független. Viszont ha "zasszony" dobbant, akkor nem tud elmenni a ráírt fél házzal. Ezért mondom, hogy nem ezen múlik egy kapcsolat. Ha a férjem azzal jött volna az esküvő előtt, hogy rámiratja a ház felét, én magam tiltakoztam volna ellene. Pedig Isten lássa lelkem, ez a férfi az, akiért megszülettem, és nekem sem szándékom a válás, ahogy a kérdezőé sem, de mégsem szerettem volna, ha rámiratja, és feleslegesen költünk rá hatalmas pénzt.
2013. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
28%
Nézd #34, egy ilyen akcióban nem az a kérdés, hogy ki hogyan vihet fél házat, hanem az, hogy a közös, amiért a továbbiakban közösen dolgozunk, az tényleg közös legyen...
2013. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
71%
Nem azon múlik szerintem. Én sem írattam az autóm felét a férjemre a házasságkötés után. Akkor mégsem közös? Pedig mind a ketten használjuk. :)
2013. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
28%

#36, ez egy érdekes kérdés... nálunk a zautót a zasszony használja, lévén nekem elvi ellentéteim manapság a vezetéssel ... na ehhez képest a minap sanda megjegyzéseket kezdett tenni bizonyos "más pasikról, akik bezzeg örömmel takarítanak autót a szép tavaszi napokon" - én meg ugye igyekeztem minél közömbösebb arccal, együtt érző hümmögéssel elengedni a fülem mellett, lévén nekem nincs autóm...:)))

Ugye gyökeresen más helyzetet eredményezne, ha az én neven lenne a forgalmiba írva, akkor jogosan terrorizálhatna a porszívóval meg a kefével...

2013. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Jól elvittük a beszélgetést másfelé :) Egyébként érdekes azt látni, hogy mennyire másként gondolkoznak az emberek :)

Nekem például eszemben sincs a férjem íróasztalát kihagyni a takarításkor, pedig azt az esküvő előtt vette, és nincs papírom róla, hogy a fele az enyém lenne. Ő viszont elmosogatja azokat a tányérokat, amiket a nagymamámtól kaptam még szende lyánykoromban. Papíron köze nincs hozzá. :)

2013. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, a lényeg benne van abban, amit írtál, különbözőek vagyunk, különböző módon gondolkodunk. A Kérdező párját meg nem ismerjük, hogy ő hogyan gondolkodik...

(mellesleg ez az utolsó poénkodás volt persze, de az tény, hogy az itteni válaszolók az én gondolkodásom mellett már 2 sértődésre okot összehoztak volna, az egyik, hogy én marxistaként nem viselem, ha valaki számára rém fontos a magántulajdon-fétis, a másik meg ez a "majd a gyerekünkre" ajánlgatás, nálam semmi esetre sem lenne egy jó pont, hogy a majdani, még igazán ütemezésben sem lévő gyerekünk már fontosabb lenne számára, mint a kettőnk kapcsolata)


De tartok tőle, hogy itt a Kérdező ismeri a saját párját, és nem mi, tehát ő tudhatja leginkább, hogy a párja milyen válasznak örülne...

2013. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

A vőlegényem venné a házat, akkor még elgondolkodnék azon, hogy belemenjek-e.

De ha a szülei, akkor nem lenne pofám.

2013. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!