Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit "kérjek" nászajándékba,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit "kérjek" nászajándékba, ha a vendégek ragaszkodnak hozzá, hogy ajándékot vesznek és nem pénzt adnak?

Figyelt kérdés

Engem őszintén meglepett, hogy milyen sokan vennének inkább ajándékot. Én mindig pénzt adtam mindenhol. A problémám csak annyi, hogy mindenünk van a háztartásban, mert évek óta együtt élünk. És mivel korábban mindketten saját háztartást vezettük, így szinte mindenből kétszer annyi van, mint szükséges. (Edények, poharak, kávéfőző, mosógép, ágynemű...) Már így is rengeteg dolgot elajándékoztunk vagy eladtunk amikor összeköltöztünk,és így is tele a pince. Ilyesmire tényleg semmi szükségünk. Egy-két embernek még tudtam tippet adni (pl. egy szép ágytakaró), de tényleg nem tudom mit mondjak nekik azon kívül, hogy rájuk bízom.

És nem arról van szó, hogy mindenképpen pénz kell. Nem azért hívom meg őket, mert bármit is elvarok, hisz tudom jól, hogy ajándék nélkül is sokban van egy esküvő a vendégeknek. De nem tudom kezelni a szituációt, mert nem akarok számomra haszontalan dolgokat kapni, viszont ha azt mondom, hogy nem kérünk ajándékot, elég ha velünk ünnepelnek, az sem tetszik senkinek. Ha azt mondom,pénznek,esetleg ajándékutalványnak örülnénk,az sem jó,mert személytelen szerintük. Ti hogy oldottátok ezt meg?


2015. márc. 7. 11:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%

Valami hobbitok nincsen amihez kellenének ,,hozzávalók"?

Könyvek amik érdekelnek? Elolvasod, eladod...

2015. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Egyébként mi ezt a pénz vagy ajándékutalvány dolgot nem mondtuk a meghívottaknak, csak azoknak,akik megkérdezték,mit szeretnénk. Ha valaki nem kérdezi,annak nyilván van terve, és akkor mindegy én mit mondok, mint ahogy valamelyik válaszoló is írta.
2015. márc. 7. 11:48
 13/33 anonim ***** válasza:
88%

Szia, mi úgy oldottuk meg, hogy pénzt kértünk, de csináltunk egy listát is, ha valaki nem szeretne pénzt adni. A listára KONKRÉT dolgokat írtunk pl.: XYZ típusú robotgép vagy IKEA 140*210-es XYZ szőnyeg (árat mögé írtuk zárójelben). Ezek csak példák, de kérhettek vásárlási utalványt is, vagy vacsora-masszázs kupon.

Mi a neten csináltuk a listát, így ki tudta mindenki magának x-elni, amit adott, így nem vették ugyanazt.

2015. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
61%
Ha szeretnétek a jövőben valamilyen állatot, annak is meg tudnátok szerezni a dolgait. Vagy ha szeretaz olvasni, kérhetsz könyveket. Esetleg valamit, aminek a férjed örülne.A lényeg, hogy érezzék, hasznos dolgot vettek és örültök nekik:)
2015. márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
74%

Ez tényleg nehéz kérdés, ismerős a helyzet, nem csak esküvőről... nagyon jól keresünk, mindenünk megvan, évek óta együtt élünk. Mégis vannak rokonok a családban, akik rendszeresen abban a tévhitben élnek, hogy egy "szép" (stílusunkhoz egyáltalán nem illő, pl. színes, mintás) terítő, takaró, ágynemű, díszpárna vagy egy "hasznos" (huszonhatezredik) lábas, tepsi, sütiforma "mindig jól jön", holott gyakorlatilag az első dolgunk elsózni ebayen vagy valami hasonló oldalon, vagy felajánljuk rászulróknak...


Sosem fogom megérteni ez mire jó egyeseknek, amikor nyomatékosan szólunk, hogy nincs szükségünk semmire, de mindegy.


Ha szeretnénk valamit, egyszerűen mindig megvesszük. Ha nem, akkor is maximum utalvány formájában jönne jól, mert annak semmi értelme, hogy mások válasszák ki a könyvet, amit olvasok, a képet a falra, és így tovább. De igen, megint ott vagyunk, hogy nekik az utalvány nem ajándék...


Én a helyedben leszarnám, én is ezt teszem.

2015. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
67%
ha mindenre azt mondják, hogy azt nem azt nem, mert személytelen pl., vagy bmi, akkor az lenne a válaszom, hogy jó, akkor vegyél amit gondolsz, én meg majd csinálok vele, amit én gondolok. Ha valaki értetlen, azzal nem tudsz mit kezdeni... csak azt nem értem, ha nem fogadják el, amit mondasz, akkor minek megkérdezni?!
2015. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
92%

Kérjetek aranyékszert/befektetési aranyat és akkor azt el tudjátok jól adni, ha nem tetszik és lesz belőle pénz:)

Esetleg ezüst étkészlet is lehetne.

Ha mindenképp valamit muszáj mondani, én olyat kérnék, h xy színű törölköző, ágyneműhuzat,terítő azt elrakod, úgyis 2-3 évente kell venni újat.

Ha szeretsz főzni, ajándékkosarat is kérhettek különleges és drága fűszerekkel/olajokkal és akkor azokat szépen úgyis elhasználod, nem romlanak meg egy hét alatt.

Ajándékutalványból esetleg wellness hétvégés? 2 nap pihi mindenkinek jól esik és lehet ajándéknak való kupont is venni, amiből nem derül ki az ára.

Vagy kérhettek vmilyen részfeladatot is nászajándékként. Voltam olyan esküvőn ahol az volt a nagybácsi nászajándéka,h nem ivott a lagziban és mindenkit amikor kérte, hazafuvarozott (mondjuk ott mindenki 40 km-en belül lakott). A benzin biztos nem volt kevés és az ifjú pár meg megspórolta a buszbérlést.

2015. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 piroska és a farkas ***** válasza:
88%
nekem ez azért furcsa, mert őszintén azt érzem, hogy egy ajándékutalvány, amire, ahogy írtad, vágytok is, semmivel sem személytelenebb, mint mondjuk egy turmixgép. Ha valaki annyira nagyon személyeset szeretne adni, akkor készítsen valamit. Én egyébként ajándékoztam úgy - a pár pénzt kért, lakásra gyüjtöttek - hogy készítettem egy kis aproságot, személyesen nekik, kb 1000 Ft alapanyag értékben, ée bele tettem x összeget, így ők azt kapták amit szerettek volna, de én is érezhettem, h na mégsem " csak" egy boríték volt. Vagy kérjetek Cinema City mozikuponokat :), ha pestiek vagytok, jol jöhet :)
2015. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
88%

"Ez tényleg nehéz kérdés, ismerős a helyzet, nem csak esküvőről.."


Ja, enyém gyerekkel játszuk el ezt minden karácsonykor. Mert neki az az ajándék, amit be kell dugni a konnektorba.

És baromira nem érti meg, hogy olyan kütyüim már vannak, hiánytalanul. És inkább olyant szeretnék, ami a fogyócikk ugyan, de szükségem van rá, és örülnék neki.

2015. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
87%
Én megmondanám hogy pénzt vagy utalvány kell másra nincs szükségem, mellé meg vehetnek egy cumit, porcelán díszt, ceruzát plüss állatot akármit ami nem foglal sok helyet nem is kerül sokba. Így ti is azt kapjátok amit kértek és ők is adnak valami tárgyi ajándékot :D
2015. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!