Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit "kérjek" nászajándékba,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit "kérjek" nászajándékba, ha a vendégek ragaszkodnak hozzá, hogy ajándékot vesznek és nem pénzt adnak?

Figyelt kérdés

Engem őszintén meglepett, hogy milyen sokan vennének inkább ajándékot. Én mindig pénzt adtam mindenhol. A problémám csak annyi, hogy mindenünk van a háztartásban, mert évek óta együtt élünk. És mivel korábban mindketten saját háztartást vezettük, így szinte mindenből kétszer annyi van, mint szükséges. (Edények, poharak, kávéfőző, mosógép, ágynemű...) Már így is rengeteg dolgot elajándékoztunk vagy eladtunk amikor összeköltöztünk,és így is tele a pince. Ilyesmire tényleg semmi szükségünk. Egy-két embernek még tudtam tippet adni (pl. egy szép ágytakaró), de tényleg nem tudom mit mondjak nekik azon kívül, hogy rájuk bízom.

És nem arról van szó, hogy mindenképpen pénz kell. Nem azért hívom meg őket, mert bármit is elvarok, hisz tudom jól, hogy ajándék nélkül is sokban van egy esküvő a vendégeknek. De nem tudom kezelni a szituációt, mert nem akarok számomra haszontalan dolgokat kapni, viszont ha azt mondom, hogy nem kérünk ajándékot, elég ha velünk ünnepelnek, az sem tetszik senkinek. Ha azt mondom,pénznek,esetleg ajándékutalványnak örülnénk,az sem jó,mert személytelen szerintük. Ti hogy oldottátok ezt meg?


2015. márc. 7. 11:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a meghívóátadásnál kivétel nélkül mindenki megkérdezte, hogy akkor pénzt adjanak-e vagy van-e valami speciális kívánságunk?

szintén évek óta egy háztartásban éltünk, megvolt mindenünk. A lakás az én nevemen volt (örököltem még 15 évesen), oda költözött hozzám anno a férjem.

Igazából szerettük volna majd későbbiekben felújítani. Ha nem is az egészet, akkor 1-2 helységet biztos. Mivel gyerekeket is szerettünk volna, így a két kis szobát rendbe hozni (lakható állapotba), mivel ott tároltunk minden felesleges, elrakandó dolgot (pl. bringa és társai). Pincénk nem volt, erkélyre meg annyi minden nem fért ki, amit mi a 2× 10 m-s szobákba raktároztunk.


Lényegében volt pár "kétkezi munkás" a vendégkörben, akik felajánlották, hogy kifestik a lakást (anyaggal együtt) vagy kicsempézik a fürdőszobát, közlekedő folyosót/konyhát (anyaggal együtt), stb.

Elég cikinek éreztem/éreztük, de rájuk bíztuk a döntést.


Végül a a menyasszony táncnál egy üdvözlőkártya szerűségre volt ráírva, hogy ki mit ajánl fel.

Így lett a fél lakás felújítva és csoda szép lett!

Volt, aki inkább pénzt adott (3,5 m gyűlt így össze, ebből 1-1 m volt az öröm szülők ajándéka, 500-500 e a nagyszülők ajándéka, a többi a vendégeké).


Mivel többen jelezték, hogy ajándékot vennének, így írtunk egy listát, hogy mit szeretnénk, mire van/lenne szükségünk, mit lenne jó lecserélni (pl. kv főző, mikró).

Ő tőlük IKEA-s kártyát kaptunk (vagy 20 darabot, pontosan nem tudom már. Összegben kb. fél millió volt rajta). De keresztapámtól pl. kaptunk egy új hűtőt (gyerek kompatibilist hatalmas fagyasztó résszel), nővérem pedig lestoppolta maguknak a kv főző, mikró, pirítós és a fényképezőgépet.


Nekünk volt egy honlapunk, amin fent volt minden az esküvőről.

A listán lévő ajándékok mellé betudták írni a vendégek a nevüket, hogy mit vesznek meg. Így nem lett 8 kv főzőnk és 6 hűtőnk pl. :)


De kaptunk kb. 40 darab kaparós sorsjegyet is. Ezt a kollégáktól. :)

Ezen nyertünk 223 ezret, ebből lett az új konyhabútorunk ;)

A közeli barátainktól pedig gyerek cumókat kaptunk, mivel az esküvőnkön már 12 hetes terhes voltam (nem terveztük ilyen korán, de összejött az első kislányunk). Egyébként ott is jelentettük be a nagy közönségnek.


150 vendégünk volt az esküvőn és szerintem az életünk legjobb bulija volt.

Én nagyon örültem annak, hogy a vendégek így feltalálták magukat, annak ellenére, hogy nekünk édes mindegy volt, hogy adnak-e valamit vagy sem.

2015. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
14%
6-7 vagyok, lepontozva, közben a kérdésben is benne van, hogy a vendégek nem pénzt akarnak adni, de itt nagy ésszel szinte csak azt javasolják, kérjél pénzt..
2015. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%
Én is vásárlási utalványt kérnék. A másik, ha mégis ajándékot adnak, adjátok el. Pont. Az a baj, hogy ha ők nem pénzt fognak adni, akkor nem tudtok mit csinálni. Tényleg nem tudtok mást, mint eladni. Ha meg sértődés lesz belőle, ti mondhatjátok, hogy mi megmondtuk....
2015. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
29%

Én olyat kérnék, ami alapból nincs szem előtt (mint egy váza vagy festmény), de fogyó cucc, mert elkopik. Ágynemű, törülköző, abrosz, textilszalvéta, fürdőköntös. Persze ezekre is igaz, hogy akármilyet nem szeretek használni, de ha úgyis tárgyi ajándékot szeretne adni, meg lehet beszélni: kedves Marcsi néni, örülnénk a Jyskből az XYZ törülközőből a vajszínű változatnak.


A másik lehetőség, hogy kérj utalványt, de azzal a megkötéssel, hogy ha levásárolnátok, jöjjön veletek az ajándékozó is, és akkor máris nem lesz személytelen, hiszen egy közös program alkalmával veszitek meg.


Az biztos, hogy még mindig jobb megoldás, mint rájuk hagyni, hogy aztán minden szir-szart adogathassatok el egyenként a neten.

2015. márc. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 piroska és a farkas ***** válasza:
83%
Egyébként én igazábol nem értem, hogy egy vendég miért jelent ki olyat, h pénzt nem ad. Mert miért is nem? és kiről is szol az esküvő? mi van, ha a párnak tényleg a pénz lenne a legjobb ajándék? Ehh...
2015. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk azért, Piroska, mert a meghivottnk joga van el dönteni, hogy kit ajándékoz. Ha pl csk 5000 forintja van, azt nem fogja borítékba tenni, ám egy Tescos vázát simán tud venni belole
2015. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...én úgy gondolnám, hogy 5000 forintnak is inkább van helye, mint egy vázának, amit majd a megajándékozottak elsüllyesztenek valahova.


Én az utolsó festéskor egy kosárnyi vázát dobtam ki, amiket az évek folyamán ajándékba kaptam, és ide-oda el voltak rejtve.

2015. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 piroska és a farkas ***** válasza:
71%
nem kötekedni szeretnék, de egy esküvőre meghívott vendégnek nem nagyon van joga eldönteni, h kit ajándékoz, nem sok választási lehetősége van. A friss házaspárt ajándékozza. Itt az a baj szerintem, hogy van egy olyn tévképzet az emberekben, h egy 5000 ft-os hasznavehetetlen bármi többet ér, mint maga az 5 ezer forint, Hogy " csak" 5 ezret adni ciki. Ez az egyetlen ok szerintem, hogy " rola majd mit gondolnak". Holott a mi esküvőnkön is volt olyan többgyerekes család, akiktől 2 nagyon szép könyvet kaptunk, nyilván az értéke nem fedezte még a vacsoraköltségeiket, de és? Volt, aki megtehette, h többet adott, ráadásul pénzt, így végül persze azért jol jöttünk ki az egészből.
2015. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Meg amúgyis, ha valaki nem olyan közeli rokon, mint pl örömszülők, testvér, attól nem gáz az 5000ft se.
2015. márc. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan elutes volt a kit a mit helyett, de mit is vár az ember....
2015. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!