Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van csinálják sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van csinálják sokan azt, hogy a polgári esküvő után egy évvel jön a templomi?

Figyelt kérdés
Nem vitát akarok szítani, csak nekem ez furcsa. Azt gondolnám, hogy egy vallásos párnak fontosabb a templomi, a polgári meg csak egy papír. Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy ha valamiért csak az egyikre lenne lehetőségem, akkor inkább megtartanám a templomit előbb és később a polgárit. Oké, tudom, hogy a polgári esküvő mindenféle jogi elonnyel is jár, de azért azok nem annyira komoly előnyök szerintem.
2015. jún. 30. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem azért, mert polgárjogilag el lehet válni, egyházilag viszont nem. Így inkább együtt élnek egy darabig, és csak akkor tartanak templomi esküvőt, ha még akkor is biztosak a dolgukban.
2015. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Én meg azt gondolom, hogy ez mindenkinek a magánügye!
2015. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
2* akarnak kaszálni
2015. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sok templomban kerik a pogarirol a papirt. A mienkben pont nem, de hugomeknak kellet. A pogark nem ah elonyei miatt szukseges, hanem az tesz hazassa, az egyhazi onmagaban nem. A ketto kozti idointervallumra en se tudom mi a valasz. Esetleg kerdezz ra egy ilyen parnal.
2015. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan párt, akiknél ez szintén elcsúszott. Annyi volt az oka, hogy időpontot nem kaptak, csak így.
2015. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert attól még nem számítasz hivatalosan is házasnak, ha csak templomi esküvőd van... Azt nem jegyzik be sehol...
2015. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Ismerősöm között is van, aki több, mint fél évvel később tartotta az egyházit. Tartanák egyszerre, vagy egyiket délelőtt, másikat délután.

De nem egy évvel! Ez csak látszat vallásosság.

Évente esküvő, ajándék a polgárira, ajándék a templomira.

Aztán ámulnak, bámulnak, hogy nem akar évente a rokonság a zsebébe nyúlni.

2015. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az evangélikusoknál és a reformátusoknál a pap a polgári házasságra adja úgymond az áldását. Katolikus esküvőt viszont lehet tartani a polgáritól függetlenül is.


Mi fél évvel előbb tartpttuk a polgárinkat, de ennek a prózai oka a külföld volt. Cserébe titokban tartottuk, nagyon kevesen voltunk, pont olyan volt, amilyenre mindig is vágytam, mindenféle pucc nélkül, csak egymásra figyelve. Fél évvel később megtartottuk a templomit, ahol családi és baráti körben, és egy szűk családi vacsorával ünnepeltünk.


Ha nincs ilyen külföldi lakhatási, vagy egyéb ok (pl. várandósság, vagy lakáshitel), akkor szerintem csak szeretné a pár, ha minél előbb összetartozhatnának jogilag is, majd később tartanak egy nagyobb ünneplést a templomi esküvővel összekötve, ahova több embert meg tudnak/akarnak hívni.

2015. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a rokonságban volt erre példa. Ott egyszerű volt az ok. Együttéltek, albérletben. 1 évvel korábban már megvolt a polgári időpontja (elég sokan házasodnak, így "ceruzával" bejegyzik hamarabb a jobb időpontokra az embert ha időben megy), félévvel korábban mehettek volna a pappal beszélni. Olyan 7-8 hónappal a kitűzött időpont előtt a tulaj közölte, hogy hirdetné a lakást, mert megszorult. Ők meg imádtak ott lakni, mert jó helyen van, jó elosztás, az évek során a saját szájízük szerint újíthatták fel és rendezték be. A jó viszony miatt a tulaj "baráti" áron eladta nekik. Így az esküvőre szánt pénz egy az egyben ugrott a teljes megtakarításukkal együtt, de lett közös lakásuk. A lagzit lefújták (még semmi se volt lefoglalva a polgári időpontját kivéve), a polgárit viszont megtartották szűk családdal. A távoliakat pedig egy évvel később hívták lagzira. Senki nem volt kiakadva vagy nézett furán. Főleg, hogy sokan nem is tudták, hogy végül a polgári meg lett tartva.
2015. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is magánügy, eleve felesleges felhajtás a templomi esküvő, csak azért kell, mert szép.
2015. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!