Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki fizeti a koszorúslányi ruhát?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti a koszorúslányi ruhát?

Figyelt kérdés

Abban az esetben ha azt szeretném, hogy némileg egységes legyen:

mondjuk legalább a szín és a hossz ugyanaz legyen

akkor ki fizeti a koszorúslány ruhát? a koszorúslány vagy a pár?

Illetve szerintetek mennyire jó ötlet megvenni az anyagot, és mindenkinek azt mondani, hogy ebből varrattasson magának egy térdig érő ruhát???



2017. máj. 16. 09:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#9

köszönöm :)

2017. máj. 16. 10:02
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
10.: 1. Hsz vagyok, aki menyaszörnynek titulált. Bocsánat, nem vagy menyaszörny, csak a kérdésedből nem az jött le, amiket utána hozzászólásban kifejtettél.
2017. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

igazad van, így utólag látom:

kicsit félreérthetően írtam


és tényleg ez az egész cécó arról szólna, hogy ne kellejen egy olyan ruhában feszengeniük, amiket többször hallottam, hogy kényelmetlenek, azért szeretnék szakítani a hagyományokkal :)


de mindazon által ha azt mondjátok, hogy jobb egy tényleg báli ruhának kinéző koszorúslányi ruha, amit mindenki maga választhat azt is elfogadom.

2017. máj. 16. 10:13
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha bármilyen konkrét kikötésed van (azon kívül, hogy ne legyen fehér, fekete stb. :D), akkor neked illik fizetni. Azt viszont megmondhatod, hogy milyen árkategóriában keressenek... vagy az is jó, ha te keresel egy varrónőt, akiről tudod, hogy megfizethető áron dolgozik, megveszed az anyagot (mondjuk erre azért figyelj oda, hogy olyan anyagot válassz, ami mindenkinek jól áll és elég anyagot ahhoz, ha vki nem testhezálló rucit szeretne), és megmondod nekik, hogy ennél a varrónőnél varrassanak maguknak térdig érő ruhát. Ha van még egyéb kívánalom, azt is, és azon felül meg rájuk van bízva (hogy mittudomén, ki akar félvállas, ki rövidujjú, ki pántnélküli stb. ruhát).
2017. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

hmm, arra nem gondoltam, hogy van olyan anyag ami valakinek rosszul állhat.


Itt színre gondolsz, vagy anyagtípusra?

2017. máj. 16. 10:28
 16/21 anonim válasza:
100%
Szerintem inkább az anyagra, mert nekem az első ami ennek kapcsán eszembe jutott, az az volt, hogy lehet hogy egy tapadósabb, ráadásul fényes anyag vékonyabbakon is előnytelen tud lenni például bugyivonalnál, nem még a teltebbeken, és ehhez nem kell citromsárgának vagy magentának lennie a ruha színének.
2017. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont arra gondoltam, mint a 16-os. Pl. ilyen tapadós műszatént nem választanék, ha van bárki is a koszorúslányok között, aki nem 90-60-90-es topmodell alkat és bárhol van rajta akár egy plusz kiló is, nem hogy 10+. A szín is lehet egyébként necces, de abból könnyebb olyat választani, ami sekinek sem áll borzalmasan (de pl. ha van vörös hajú koszorúslány, óvakodnék sok árnyalatától a pinknek, rózsaszínnek, pirosnak, narancsnak, baracknak... meg ilyesmik).
2017. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azt mondom, hogyha a menyasszony szeretné megválasztani, akkor a menyasszony fizeti, DE...

...a gyakorlatban megbeszélés kérdése. Nekünk mondta a menyasszony, hogy kifizeti, de nem nagyon tudja, hogy megy az ilyesmi. Nálunk is feljött az, hogy nem mindenki akar klasszikus kisestélyit.

Mi végül megbeszéltük, hogy fizetjük magunknak, és egyedül a szín volt az, amiben egységre törekedtünk, a nagyon más alkatok miatt.

Nem varrattunk, mindenki magának vett ruhát, de végül gyönyörűek voltunk együtt, sikerült ugyanolyan árnyalatot választani, pedig nem együtt vásároltunk. Ja, meg volt egyforma kiegészítőnk - virágos hajdísz, ami passzolt az esküvő színeihez, ezt szintén magunknak választottuk.

Mindenki dicsért minket a vendégek közül. :)


Szóval, ha jó fejek a barátnők, hagyd rájuk nyugodtan, ha te akarsz intézkedni, akkor vállald a költséget is. :) Ha varratni akarsz, jó ötlet lehet az anyag megvétele, de akkor a varrónőt is keresd meg, fixáld le vele, hogy nekik csak a ruhát kelljen intézni.

2017. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%
Engem még kb. 12 éves koromban akartak koszorúslánynak, de úgyhogy anyáméknak kellett volna fizetni a ruhát...hát végül nem is lettem koszorúslány:D Anyám berágott a menyasszonyra és nem azért, mert csórók voltunk, hanem egyszerűen azért, mert azt a párnak kell fizetni, mert úgy illik. Egyébként nyilván visszakapták volna a nászajándékban azt a pénzt, amit a ruhára költöttek volna.
2017. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19, nálunk meg nem úgy illik, és ezen megsértődni igencsak prosztó dolog...


kérdező, nálunk az volt a kérés, hogy abroncsos ruha legyen, többiben szabad kezet kaptak, ők fizették. Barátnőm hosszú barack színű ruhát szeretett volna a k.lányoknak, ketten voltak, ő megvette nekik.

Én amúgy ha k.lány lennék és a bnőd, el sem fogadnám.

2017. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!