Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az örömszülőket nem akarják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az örömszülőket nem akarják esküvő előtt bemutatni egymásnak. Érdemes harcolni ezért?

Figyelt kérdés

Gyerekem 10 hónap múlva házasodik, és nem szeretnének bennünket, örömszülőket összehozni esküvő előtt.

Én már felajánlottam a lányomnak, hogy ide is meghívhatjuk anyós-após jelöltet egy ebédre akár, de a fiatalok nagyon ellenkeznek. (Vannak bajok a másik családban, na de akkor is...)

Közben visszahallottam, hogy a fiú szülei is nehezményezik, hogy nem vagyunk összehozva.

Mindössze 30 km lenne.

Hagyjam, és majd megismerjük egymást az esküvőn? Érdekes lesz bemutatkozni a házasságkötő terem előtt...



2017. szept. 19. 14:56
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy harcolni meg, hogy illem? Te jó ég! Ha a gyermeked annyi idős, hogy házasodik, akkor bizonyára ahhoz is elég idős, hogy el tudja dönteni, hogy ez így lesz-e jó. Ha így döntött, annak oka van. Engedd felnőni!
2017. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Azért érdekes, hogy mennyien nem értik itt az árnyalatokat.

"Harcolni" az nem azt jelenti, hogy nukleáris fegyvert vetnék be.

Ti ugyan hogy tettétek volna fel a kérdést a "harcolni" szó nélkül, amikor kevés karakter van rá, és ki kell fejezni valahogy? Jobb szót nem találtam.

Gyengébbek kedvéért leírom, hogy "harcolni" ebben az esetben:

Újra megkérdezni a lányomat, hogy esetleg, talán, mégis, egy délutáni süti-kávé kombóra ne hívjuk-e meg a kedves leendő anyósáékat. Esetleg nem gondolták-e át mégis.

Valami ilyesmire gondoltam, na ez a "harcolni" az én olvasatomban.


Előzőnek pedig: Én azért nem kérdeznék olyat, hogy mi az, hogy illem. Etikett, tudod. Úgy látszik, nem tanítottak meg rá a szüleid annak idején. Illemszabályok vannak, voltak, és lesznek is. Neked már mindegy valószínűleg.

2017. szept. 19. 18:18
 13/44 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan illemszabály, amely szerint be kell mutatni egymásnak az örömszülőket az esküvő előtt. Ez nem illik, vagy nem illik kérdése, de ha már itt tartunk beleugatni a felnőtt gyermeked életébe, követelőzni, harcolni, na azt pl. nagyon nem illik. Hisztizhetsz itt, ahogy csak akarsz, nem lesz igazad és nem én vagyok aki nem ismeri az illemet ha valóban úgy gondolkodsz, ahogyan kommunikálsz.


Ha engem kérdezel akkor a házasulandók elfelejtenek mindent ami úgy kezdőik, hogy "Úgy illik, hogy..." vagy "Úgy szokás, hogy..." mert az ilyen f457ságokból lesz utána az, hogy elkölt hárommilliót, hogy szervezzen egy esküvőt amivel megvalósítja a szülei álmát és minden létező marhaságot bevállaljon amivel kiszolgálhatja a rokonok elvárásait. Így lesz aztán templomi esküvője aki utálja ezt az egészet és nem hisz benne, így gombolja be a nagymama a zakót negyven fokban "Hogy nézel ki kisfiam?!" felkiáltással, így eszik hagyományos menüt mindenki egy klassz modern menü helyett és így hallgat mulatós zenét az egész násznép ahelyett, hogy egy normálisat buliznának egy jobb DJ vagy egy partyzenekar által játszott zenére. Kikérő is lesz gondolom. Mert ki kell állítani százötven embert a tűző napra elbúcsúsztatni a harminc éves menyasszonyt a szüleitől, akikkel tíz éve nem él együtt. Mesélsz még az illemről egy kicsit?!

2017. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
0%

elég ciki :)

hívd át őket és kész.

2017. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

Mióta ismerik egymást a leendő házasok?

Nekem kicsit furcsa, hogy akár csak pár hónap alatt is, de nem találkoztak egymással az örömszülők, még ha csak véletlen is.

2017. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Két éve ismerik egymást, egy éve jegyesek, és 8 hónapja laknak együtt, saját lakásukban. Az esküvőt 2018. augusztusra tervezik.

Mindkét szülőpár Bp. agglomerációjában lakik, más-más irányban.

Amúgy oké, hogy olyan illemszabály az etikai kódexben nyilván nincs, hogy be KELL mutatni az örömszülőket egymásnak.

De azt se mondja senki, hogy az a normális, hogy az újszülött unoka ágya felett mutatkozunk majd be a vejem anyukájával egymásnak.

Ismételten kérdezem, abban mi a hiszti, ha körbeölelgetve a lánykámat, megkérdezem tőle, hogy nem gondolták-e meg mégiscsak, szívesen meghívom a vőlegénye szüleit egy kávéra, sütire, kis beszélgetésre egy szombat délután.

Ez nem tudom, miért hiszti, ezt még szeretném megérteni.

Nem fenyegetőzök, nem zsarolok, nincs is mivel, (mindent a fiatalok fizetnek). Nem mellesleg pedig jó a kapcsolatom a lányommal.

Ha még valakit érdekel, pia gond van a másik családban, édesanyuka konkrétan.

Na akkor most jól kihisztiztem magam.

De amikor felnőtt ember felteszi a kérdést, hogy "mi az, hogy illem", akkor azért lehidalok.

Akkor aki ezt kérdezte, pl. bemegy valahova, és nem is köszön? Mert ez "csak egy illemszabály"?

2017. szept. 20. 10:56
 17/44 A kérdező kommentje:

13-nak:

Mi az, hogy kikérő is lesz, gondolom?

Normális vagy?

Két modern fiatal, 25 vendég, délben esketés, és egy ebéd egy elegáns étteremben, halk zene CD-ről, ennyi, 5-kor mindenki megy haza. Mert ők ilyen finom, visszafogott párocska. Mindent a fiatalok fizetnek, mi az esküvőbe nem szólunk bele.

Jó lenne, ha nem kreálnál brazil szappanoperát az egyszerű kérdésemből, hogy vajh normális dolog-e, ha csak az esküvőn ismerik meg egymást az örömszülők, amikor kb. 30 km-re lakunk egymástól, és egyikünk sem emberevő.

Ezt úgy bírom, amikor valaki kitalál valamit, hozzátesz, aztán felhergeli magát a saját baromságain.

Inkább egyél, az legalább látszik rajtad.

2017. szept. 20. 11:00
 18/44 A kérdező kommentje:

Amúgy 22 éves a menyasszony (a lányom), csak mert írtad, hogy 30.

Írjál még brazil szappanoperát, kérlek.

Nem mindenkit 30 évesen vesznek el, mint téged.

2017. szept. 20. 11:02
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
29 éves vagyok, férfi, három éve házas. Akkor ki talál ki és mit?! Egyébként meg Te hoztad ide az illemet és Te vagy aki nem érti amit olvas. A kérdésem az illemet illetően arra irányult, hogy hol van olyan illemszabály, amely szerint be kell mutatni az örömszülőket egymásnak, csak mert ha van ilyen akkor Te vagy aki nem nevelte illendőségre a gyermekét, mert Téged nem akarnak bemutatni a másik fél szüleinek. Megnyugtatlak: nincs ilyen. Ha nem akarnak bemutatni annak oka van, fogadd el, hogy felnőtt emberek, így döntöttek és fejezd be a hisztit.
2017. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Illemről még:

Mondjuk 40 fokban is öltönyben megy az ember állásinterjúra (ha pasi).

Aztán 40 fokban is van harisnya az ember lányán pl. egy esküvőn, ha ájuldozik, akkor is.

Államvizsgázni sem pálmafás térdnadrágban megy az ember pl, hiába nyár, és hiába kényelmesebb, és különben is le van szarva a prof. és a vizsgabizottság, mert az én nagy napom.

2017. szept. 20. 11:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!