Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az örömszülőket nem akarják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az örömszülőket nem akarják esküvő előtt bemutatni egymásnak. Érdemes harcolni ezért?

Figyelt kérdés

Gyerekem 10 hónap múlva házasodik, és nem szeretnének bennünket, örömszülőket összehozni esküvő előtt.

Én már felajánlottam a lányomnak, hogy ide is meghívhatjuk anyós-após jelöltet egy ebédre akár, de a fiatalok nagyon ellenkeznek. (Vannak bajok a másik családban, na de akkor is...)

Közben visszahallottam, hogy a fiú szülei is nehezményezik, hogy nem vagyunk összehozva.

Mindössze 30 km lenne.

Hagyjam, és majd megismerjük egymást az esküvőn? Érdekes lesz bemutatkozni a házasságkötő terem előtt...



2017. szept. 19. 14:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom hányszor beszéltél velük, és csak a lányoddal-e, de esetleg ha jó viszonyt ápolsz lányod párjával, akkor neki külön is elmondhatod, hogy szívesen látjátok a szüleit, egy rövid délutánra. Persze semmi nyomás, csak hogy érezze ő is konkrétan, hogy előtted nem kell szégyellnie, a családod szeretteit akkor is meg szeretnéd ismerni, ha "ciki". Aztán ha nem, nem, ne rágd magad ezen.
2017. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

31-nek: Köszönöm, ez is jó ötlet. Lehet, hogy ezt még megpróbálom, minden nyomulás nélkül.

Nagyon szeretem a fiút (fiú, hát 28 éves), szóval udvarias, jó fej, intelligens. Értékeli, hogy szeretjük, elfogadjuk a férjemmel.

Neki meg mégiscsak a szülei, akármilyenek. Én is csak egy rövid délutánra gondoltam.

Aztán ha nem, nem. Akkor marad a polgármesteri hivatal előtti bemutatkozás.


Mindenkinek köszönöm, aki kulturáltan válaszolt, nem ironizált, és nem cseszegetett.

2017. szept. 21. 17:50
 33/44 anonim ***** válasza:
A szüleink, de főleg a nagyszüleink idejéében érthető okok miatt jegyesség alatt is bemutatkoztak a a szülők egymásnak. Faluhelyen eleve ismerték egymást legtöbbször, mert egy faluból valók voltak, vagy a szomszédosból. No és még ott volt,hogy akkoriban a vagyon miatt az Apák megbeszéltek ezt azt, sőt sokszor a család hozta össze a két fiatalt,tetszett-nem tetszett a fiataloknak. Manapság ugye ilyen nincs és ezért változott a világ. Már nem az apától kérik meg a fiúka lány kezét, már nincsenek eljegyzési ebédek, vacsorák, nem kérik ki a lagzikor a lányt a háztól, főleg mivel ugye már nem a szülői házból mennek férjhez. AZ én környezetemben, és ahol élek már nem is nagyon házasodnak,( nagyobb városokban, fejlettebb régiókban) inkább együtt élnek vagy ha volt egy házasság, akkor második már nem nagyon van csak együtt élés. Azért 40 éves korára manapság az emberek 3/4 elválik egyszer, volt 1-2 élettársa már. A világ változik gyorsan. Szerintem nem kínos, hogy csak ott találkoztok először.
2017. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
A sokat támadott válaszadó vagyok: elkértem a feleségem az édesapjától mielőtt megkértem a kezét. Kérdező: egyszer elmondták, gogy nem szeretnék, fogadd el, ne erőltes, ne kérdezd meg még egyszer, pláne ne a leendő vejedtől. Ha édesanyám a feleségemet macerálná valamivel amire én, vagy akár mi együtt nemet mondtunk, nagyon zokon venném.
2017. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne erőltesd! A leendő vejed valószínűleg csak azért hívja meg a szüleit az esküvőre, mert muszáj. Ne kényszerítsd bele még egy kellemetlen szituációba, ami miatt esetleg már az esküvő előtt mindenkinek rossz szájíze lenne. Ami ott történik majd, azon úgyis túl kell lendülni, de legalább ettől a plusz stressztől megkímélheted.


És egyébként van az az alkoholista, aki amikor csak teheti iszik. Lehet, hogy a vőlegény anyja már az érkezés előtt "bevenné az adagját" vagy a kávé-süti kombó mellé szolgáltatná fel magának a "kísérő italokat" egymás után. Az is valószínű, hogy ebből állandóan vita van a szülők között a helyszínre és az alkalomra való tekintet nélkül...


Van amikor fontosabb az illemnél, hogy tiszteletben tartsuk a másik kívánságát, én a helyedben tekintettel lennék a leendő vejedre. Nem lehet könnyű neki, ő is biztos olyan szülőket szeretett volna, akiket büszkén bemutathat...

2017. szept. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

34#

Hű, én nem szoktam értékelni a válaszokat, de erre nyomtam egyet:

"Ha édesanyám a feleségemet macerálná valamivel amire én, vagy akár mi együtt nemet mondtunk, nagyon zokon venném"

teljes mértékben egyet értek, és különösen jó volt ezt egy férjtől olvasni 😊

2017. szept. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
#36: Szerintem ez így a normális. Egy gyerektől még elmegy ha miután anya nem engedte sutyiban megkérdezi apát is, hátha, de egy felnőtt embertől ez a viselkedés szerintem elfogadhatatlan.
2017. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

A "sokat támadott"-nak: Nem AMIT írtál, azért lettél támadva, hanem AHOGY írtad, főleg személyeskedéssel megtűzdelve. (Tehát engem szégyellnek a fiatalok, és azért nem mutatnak be minket egymásnak.)

Tudod, ennyi erővel a HOXA fórumon is lehetnék, trollkodni ott is jól tudnak.

Érdekes, mert hasonlót tanácsolt itt valaki más (hogy ne hozzam szóba a srácnak), csak ő normális modorban írta, így eszembe sem jut rá neheztelni.

2017. szept. 22. 16:11
 39/44 A kérdező kommentje:

33-nak:

"AZ én környezetemben, és ahol élek már nem is nagyon házasodnak,( nagyobb városokban, fejlettebb régiókban) "


Tényleg nem kötekedni akarok, a legnagyobb tisztelettel kérdezem, mik azok a fejlettebb régiók?

Lányomék Bp. Belvárosban laknak. (és ahonnan jött, Érd sem kutyaszar falva azért még.)

Nekik fontos, hogy hivatalossá tegyék. Szerintem ez régiótól független.

2017. szept. 22. 16:14
 40/44 anonim ***** válasza:
#38: Én most visszaolvastam a válaszaimat, de sehol nem írtam azt amit Te olvastál. Egyébkènt meg a házasságkötések száma országszerte régiófüggetlenül, évről évre növekszik.
2017. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!