Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyként ezen megsértőd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyként ezen megsértődnétek?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz az esküvőm, az egyik barátnőmnek most júliusban. Ma kiderült, hogy ugyanolyan ruhát választott, mint ami rajtam lesz majd a vacsorán, a lagziban (mármint a saját esküvőmön). Mondta is, hogy akkor tetszett meg neki, amikor én megmutattam, aztán felpróbálta és meseszépen áll rajta... Tudta, hogy ez a kedvenc magyar szalonom, tudta azt is, hogy a buli részére milyen stílusú ruhát keresek, én hülye még meg is mutattam neki, melyik lett a befutó.


Nagyon rosszul esik, mert a lagzi helyszínét is lenyúlta volt, ha nem lett volna foglalt az esküvőjük időpontján. Mondtam is neki, erre annyit reagált, hogy "jaj senki nem fog már szeptemberben emlékezni az ő ruhájára"...


2018. jún. 14. 15:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
50%

"Daalarna a ruha, szóval nem az a tipikus kölcsönzős, "még úgyis felveszik rajtam kívül ötvenen" szitu."

Ez nem sokat mond nekem, de ez biztos az én "szegénységem". Abszolút tervezésű ruhánál gondoltam, hogy gond lehet.

Egyébként igaza van, aki azt írta, hogy a násznép nagyrésze úgysem ugyanaz lesz. Neked tetszik? Igen. A párodnak tetszeni fog? - Gondolom igen. Akkor? Mi bánt? Hogy majd júliusban a barátnődön fogják dicsérgetni ugyanazt a göncöt? Hidd el, ha a wc-ajtót venné fel, akkor is dicsérgetnék, mert ő a menyasszony.

2018. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

"Abszolút tervezésű ruhánál"

Abszolút egyedi tervezésű ruhánál...

2018. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
98%
Itt nem arról van szó, hogy mit szól vagy nem szól hozzá a násznép stb. hanem az esik rosszul a kérdezőnek, hogy direktben nyúlja le az ötleteit a barátnője, nem volt előre megbeszélve stb hamár egyszer barátnők. Választhatna más ruhát is, mert rengeteg szép ruha van, ahogy helyszín is, de neki pont az kell, ami a kérdezőnek vagyis kb. mintha lemásolná az ő esküvőjét. Persze van akit az ilyen dolgok nem zavarnak, ahogy nem mindenki akar esküvőt sem, de a legtöbb nő vágyik arra, hogy egyedi legyen az esküvője és ne olyan, mint a barátőjéé. Szerintem ez az ami zavarja a kérdezőt.
2018. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
23%
Én nem sértődnék meg,kinőttem már a tini korból.
2018. jún. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
22%
egyedi legyen az esküvője és ne olyan, mint a barátőjéé - szóval kislány marad. Mert ott megy ez, hogy nekem szebb van, bibí.. Értelmes, felnőtt embereknél meg elfogadott, hogy ugyanabban a lebujban ülnének nászt, mint a másik. Mert nem jogvédett. Pont.
2018. jún. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
87%

Én is megorrolnék a helyedben. Lehet gyerekes, lehet nem, de attól még tény marad, hogy rosszul esik.

Ha nekem nagyon megtetszene a barátnőm által választott menyasszonyi ruha, akkor sem "nyúlnám le", hanem max. egy ahhoz hasonlót választanék. Itt szerintem az a bántó, hogy az ember lánya sokat tervezgeti a nagy napot, millió dolgot számításba vesz és mérlegel, mire meglesz a "tökéletes" ruha, helyszín, asztaldísz stb... és akkor jön a "jóbarátnő", aki gondol egyet, és a fél lagzit copy-pasteli. Hát az ilyen b@ssza meg! Kéne a francnak ilyen sunyi patkány barátnak. Ha annyira tetszenek neki a kérdező ötletei, akkor kérjen tőle segítséget a saját esküvőjére, de ne koppintsa már le a "kérdezőre szabott" ünnepélyt.

Amúgy, ha egy hétköznapi ruhadarabról lenne szó, ami amúgy sem zavar sok vizet, pl. egy sima póló vagy szoknya, akkor én is azt mondanám, hogy nem érdekel, ha a teljes gardróbomat is lemásolja, egészségére. De az esküvő egy különleges esemény, amire sokat készül az ember, és ha később visszanézi a fényképalbumot nem akar rossz szájízzel visszaemlékezni rá.

2018. jún. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
97%
Az ember szeret más esküvőjére is csinin felöltözni, és akkor sem szerencsés ha a barátnőd ugyanolyan ruhát vesz fel. Ez utoljára talán 10 éves koromban volt szokás, h egyszerre ugyanolyan ruhát vettünk fel tesómmal. Azzal sincs gond, h ha a barátnőmnek is tetszik egy felső vagy szoknya, hisz egyezhet az ízlésünk. De itt azért egy menyasszonyi ruháról van szó. És még ha 20an fel is húzták már, akkor sem szép, hogy a barátnőm a sok száz ruha közül pont azt választja. Főleg úgy, hogy az ő esküvője lesz előbb. Én azt még kevésbé tartom gáznak, sőt semmi rossz nincs benne ha a helyszín ugyanaz, vagy néhány szolgáltató. De azért ez nem szép dolog egy barátnőtől.
2018. jún. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
51%

Miért mondja mindenki, hogy lemásolta az esküvőt? Egyedül a ruha lesz egyforma. A helyszínt végül nem kapta meg, tehát az teljesen más lesz. Ennyi hasonlóságot szerintem senki nem vesz észre.


Kérdező, beszéltél már erről a barátnőddel? Elmondtad neki, hogy téged zavar az egyforma ruha, vagy csak mosolyogtál rá hogy milyen gyönyörű, és aztán a háta mögött szidtad? Egy jó barátnő szerintem figyelembe venné a barátnője érzéseit, és lemondana a ruháról ha még nem késő (még én is megtenném, annak ellenére, hogy nem érezném át a problémát). De egy barátnak fontosabb kéne hogy legyen a barátja, mint egy ruha. Ha elmondtad, hogy bánt és ennek ellenére nem érdekelte, akkor viszont jogosnak érzem a felháborodásodat.

2018. jún. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy ez sokak számára hisztéria meg nem tudom mi, de igen, én is megsértődnék. "Mondta is, hogy akkor tetszett meg neki, amikor én megmutattam" - szóval előre tudta, és ez mégis csak taplóság. Főleg az, hogy rajta előbb lesz, így a kérdező kénytelen lesz másikat választani, miatta.

Én is menyasszony vagyok, nekem is van egy barátnőm, akinek pont így, mint nektek, pár hónap eltéréssel lesz az esküvője. Igen, megsértődnék. Szerencsére nálunk ez a vezély nem fenyeget már csak azért sem, mert teljesen eltérő az ízlésünk, és bízom is annyira a barátnőmben, hogy nem feltételezem róla, hogy ezt tenné.

Annyiféle ruha van a szalonokban, hogy nem hiszem el, hogy nem tudott választani egy másikat, ami szintén tetszik neki, és mégsem ugyanaz. Nálam is ez elég kényes téma, mert a legtöbb ruha nem tetszik, de még így is simán tudnék választani mást, ha a barátnőmnek pl. előbb tetszene meg valamelyik.

Még egy dolog azonban, hogy az ilyen dolog átalában nem csak úgy a semmiből jön. Szóval nem hiszem, hogy ez a barátnő nem tett volna semmi ehhez hasonló dolgot már a múltban (azt írod, a helyszínt is lenyúlta volna, gondolom ez korábban volt, és akkor ki tudja mi mindent még). Kérdező, biztos, hogy szeretnél ilyen "barátnőt"?

2018. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
48%

Én már ott fennakadtam, hogy minek külön esküvői ruha a szertartásra, meg minek még egy másik ruha a lagzira... gondolom lesz egy harmadik is éjfél után... agyam eldobom. :D

Engem nem zavarna a dolog, szerintem poén, mi simán csinálunk olyat barátnőkkel, hogy egyforma ruhát veszünk, ha egyszer mindenkinek bejön.


Kérdező, téged meg megnyugtatlak, a cuki képek a szertartásokon készülnek, nem a bulikázás közben, úgyhogy neked úgyis mindenki a másik ruhádat fogja megjegyezni. Problem solved. :)

2018. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!