Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azok az emberek, akik nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok az emberek, akik nem akarnak házasodni és gyereket se akarnak, miért mondják önzőnek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 00:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
92%

19.-nek: Nem ő az egyetlen, aki így gondolkodik. Nagyon sok fiatal nem akar gyereket a fent említett okokból kifolyólag.

Ez neked miért probléma?


Egy gyerek nagyon nagy felelősség, nem mindenki bír ekkora terhet cipelni. Ezenkívül a mai 20-30 évesek többsége nem szerető családból került ki a nagyvilágba. Ott van előttük a rossz példa, nem akarnak olyanok lenni, mint a szüleik voltak. Nem akarnak nèlkülözni, kényelmet feladni. A szabadság sokkal csábítóbb, mint a korlátok, amit egy vagy több gyerek megléte felállít.

Rengeteg nő lesz depressziós/hipochonder/ pánik beteg szülés után. Tudod, hogy miért? Mert megrémíti őket a felelősség, ami a nyakukba szakad. Én meg tudom érteni, ha valaki ebből nem kér...

Az egészségügyi problémákat még meg sem említettem, amit a szülés okozhat. Nálam egy gyerek kihordása betette a kaput egy egész életre. Testileg, lelkileg padlón vagyok.


Férfiként könnyen mondod, hogy a gyerek az élet értelme, hisz nem neked kell megszülni, nem a te tested változik, és valószínűleg nem is te maradsz vele otthon🤷🏻‍♀️

2019. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
89%

Én ha körbenezek nem azt latom h a gyerek öröm lenne a szülőknek,hanem inkabb szenvedes. Kifele meg megy a képmutatás,jopofa vagas. Most ennek mi ertelme? Ja a lakástámogatás,hat ilyen szr világban élünk h igy könnyű hazhoz jutni.

Arrol nem is beszelve h mennyi önző idiota gyerek van! Mégis miért vágyjak rájuk? Sokan mondjak részben gyerekem nem olyan lesz! Aztan mikor megvan a gyereke dehogy nem,még rosszabb!


Abban igaza van annak férfinak aki a pozitiv hozzáállást kihívást tekinti fontosnak meg h a külső nem mindegy,meg kockazatot kell vallalni.Oké ez igaz! De a mai szr gazdasági világban meg a jellemtelen emberek közt gyereket vallalni túl nagy kockázat meg kihivas meg teher.


Nyilvan ha anyagi jólét lenne ,meg olyan emberek közül legetne választani akiknek a jelleme is foglalva van,ugy más lenne!

2019. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%
#19 Tényleg az anyagi része a legkevesebb. Egy példaként elég csak azt megnézni, hogy mennyire nagyon kevés ember tud egyáltalán megfelelően kommunikálni. Ha valaki nem tud a megfelelő eszközökkel, kifejezésmóddal kommunikálni érzelmi zsarolás nélkül például akkor ez már önmagában elég ahhoz, hogy ne legyen alkalmas szülőnek. Ajánlom, hogy menj el egy játszótérre és hallgasd meg, hogy hányszor hangzanak el ezek az érzelmi zsaroló mondatok mint "Ha nem jössz itthagylak", "Elvisz a szörny/részfszú bagoly", "Ha nem indulsz el nem kapsz vacsorát/csokit", "Gyere hogyha elindulsz anya vesz neked jégkrémet" stb stb stb. Az ilyen szülők nem tudnak a gyerekekkel effektíven kommunikálni így marad az érzelmi zsarolás, fenyegetés, vesztegetés. Ez pedig baromi káros egy gyerekre nézve. Ezt tanulja meg, ezt fogja használni maga is a későbbiekben rendes kommunikáció helyett.
2019. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
92%

19: tehát elmondtál mindenféle gyerekes, éretlen, önző, nárcisztikus szar embernek (mellesleg mindezt azért, mert nem akarok gyereket). Oké, ezzel alá is támasztottad, hogy miért nem való nekem gyerek. Mert ha másban nem is, abban egyetértünk, hogy nem kell nekem gyerek ilyen gondolatokkal.


Abban már kevésbé, hogy ezek a gondolatok betegesek. Hiszen nem arról döntök, hogy abortuszom legyen és arról sem, hogy a már megszúletett gyerekemet hova tegyem, ha ezek járnak a fejemben. Mert akkor jogos lenne ez a rágalmazás. Én egy nem létező életről beszélek, ami nem is fog létezni. Ilyen módon nem lehetek önző sem vele szemben. A világnak pedig így is épp eleget adok, úgy érzem, normális emberként viselkedem mindenkivel, akit ismerek és kihozom az életemből, amit tudok. Hibás lennék azért, mert nem akarom a testemmel és a méhemmel szolgálni azokat az embereket, akik ezt sosem kérték? Kétlem.


"Elég nárcisztikus mentális beteg az az ember aki úgy gondolja,hogy egész életében csak magával és a szórakozásával,utazgatással kell foglalkozni!"


Nem csak magammal foglalkozom. Ott van például édesanyám, aki miattam szívott legalább 15 évig. Na, vele nagyon is foglalkozom. Ott van a párom, akit imádok és mindent megadok neki, mindenhova el akarom vinni és élményeket szerezni vele. Kényeztetni akarom, vele lenni és mivel ő sem akar gyereket, nem terhelni hülyesëgekkel. És ott vannak a barátaim is. Bármikor számíthatnak rám, a gyerkőceikkel együtt. Nagyon is jó keresztanya és nagynëni vagyok. Imádnak a gyerekek abban a 8 órában-két hétben, amíg rám bízzák őket. És kedvelnek a diákjaim is, akiket korrepetálok. Viszont több nem telik tőlem, kiszórakozom/tanítom magam és mikor jön a délután vagy az este vagy jönnek haza a szülők vakációról vagy színházból, szépen visszaadom nekik a gyereküket és visszatérek a saját nyugalmas életemhez. És igenis jól érzem magam, hogy nem híztam el, nem ereszkedett meg semmim, nincs vágás a hasamon, nem lettek sebesre szopva a mellbimbóim, nem volt 9 hónapig felvizesedve a lábam és nem fáj a derekam a gyerekemelgetés/cipelgetés miatt. Örülök neki, hogy számomra ërdektelen dolgokkal nem tettem magam tönkre. Ugyanúgy örülök ennek, mint annak, hogy nem vagyok fizikai munkára kötelezve, mert eleget tanultam, hogy azzal keressem a pénzem.


Egy gyerek olyan, mint az állatkertben a zsiráf. Szép, szép, még egy ideig el is vagyok vele, de azért otthonra nem kéne.

2019. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
92%

De egyébként ha annyira önzőek vagyunk mi, akik nem akarunk gyereket, beszélhetünk arról is, hogy miért nem fogadtok örökbe egy kis életet, akit valamelyik retek otthagyott egy otthonban és minek szültök újakat a világra, ha vannak kiszolgáltatott, ártatlan kis gyerekek, akik várják, hogy egy szerető otthonra leljenek szerető szülőkkel és ti segíthetnétek rajtuk? Ja, hogy az nem olyan, mint mikor a saját génjeidet örökíted át, az a gyerek más? Na akkor ki is az önző?


Vagy miért nem fogad örökbe mindenki egy kutyát is a gyerek mellé? Na, nekem például van egy nagyon édes, 4 éves vizslám, akit a menhelyről hoztam. Neked mid van? Egy újabb élet, amit bevállaltál annak a rovására, hogy a meglévők közül segíts egyen? A világ nem lett jobb hely ettől a gesztustól, csak mondom...

2019. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
89%
A társadalmi rendszereink meg gazdaságunk arra épült, hogy a lakosság végtelenségig bővíthető. 20 embernek lesz 40 gyereke, aki eltartja, azt a 40-et kiváltja majd 80, mikor ők kiesnek a munkaerőpiacról, végtelen felé közeledve így tovább. Mindegy az elkallódó meg meghaló gyerek, mert lesz elég pótlék. Most viszont ez a rendszer válságban, és próbálnak ösztönözni, hogy szüljél, mert ki tartja majd el az időseket, egyes iparágakat meg vissza kell majd fejleszteni, mert nem lesz akkora felvevő réteg, mint megjósolták, stb. Csak nem számoltak azzal, hogy olyan gazdasági és társadalmi hangulat lesz, hogy a töködnek sincs kedve ebbe gyereket, nemhogy 2-3-at vállalni.
2019. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
80%
19 , te is egy ertelmi zsakutca vagy :F
2019. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen! Nagyon is igaz! Akik harsogjak h gyerek kell azok mas mereket ki nem alljak nemhogy még örökbe fogadjak.

Sok valaki a gyerekevel csak a maga fontossagat statuszat akarja igazolni.

Kozben meg egész nap fbon lóg a gyerek fejere meg fsik.

2019. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hülyeséget, hogy az ilyen ember önző, eddig kizàrólag olyan emberektől hallottam, akik gyereket vàllaltak, de màr rohadtul elegük van és megbàntàk az egészet, semmi minőségi idejük se egymàsra, se önmagukra, 1-3 év alatt 10-et öregedtek, lepusztultak, plusz a kapcsolatuk is egy kalap kakivà vàlt. A legtöbb szét is ment màr a környezetemben...mire a gyerek suliba ment. Dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitàs azoknàl, akik ilyesmit mernek mondani màs emberekről, csak azért mert nem àllnak be a sorba szaporodni..., Vagy mert nem akarnak hàzasodni.

Mi eközben lassan 10 éve élvezzük kettesben az életet a hàzastàrsammal, eszünkben sincs elcseszni az életünket gyerekkel. Azok a baràtaink is boldogok együtt , akik szintén sokéves kapcsolatban vannak, de nincsenek gyerekeik. Sőt, olyan ismerősöm is van aki 50 felett jàr, soha nem ment férjhez, nincs gyereke, soha nem is akart. Pasizik ha kedve van, éli az életét és sugàrzik a boldogsàgtól.


Aki ilyesmikért önzőnek nevez egy màsik embert, annak szimplàn savanyú a szőlő, elrontotta az életét, és azt akarja, hogy mindenki màs is kínlódjon.

Aki boldogan éli az életét a hàzastàrsàval/ pàrjàval és a gyerekeikkel, annak édes mindegy ki hogyan él, tiszteletben tartja a màsik ember döntését. Ennyi.

2019. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
0%

Hát elég fura világot élünk na!

Jaa.. egyébként én vagyok a 19-es h.szóló,és csak jelzem a sok okoskodó beszólónak,hogy egyáltalán nem volt vicces.. durvára nem röhögtem. Nyílván itt egyikőtök sem ismer, de igen.. nem egy és nem két árva kutyát és macskát fogadtsm örökbe! És ha az élet úgy hozza,még fogok is!Továbbá.. nekem ne ugasson már olyan majom itt fogyatékosságról aki szerintem még a középsulit sem végezte el!(esetleg nagy nehezen) Kedves barátom.. szerintem sírnál ha a diplomáimat megmutatnám! Kíváncsi vagyok,hogy te mit tudsz felmutatni?! Vagy ti többiek? Ti mit tudtok felmutatni? Egyébként a kedves hozzászóló tévedett.. én direkt az antiszocot irtam,mert ezt érzem itt!

Na!!! Gyerünk! Szóval fontos a szórakozás??? Jaj.. egyelek meg titeket!

Fogalmam sincs,hogy a kérdező és a többség hány éves, de szerintem még nem nőtt be a fejetek lágya!

Egy dolog viszont kimaradt! Mindenki jött itt a gazdasági problémákkal meg minden,de ennek ellenére a mai 19 évesek 80 %-a BMW-vel jár és nem ugy néznek ki mintha csórók lennének! A gond az elferdült világgal van.. mentálisan vannak gondok!

Na jó.. zárszóként annyit,hogy mindenki úgy alakítja az életét ahogy neki tetszik!

Csak egy valami még!!! Nehogy megbánjátok! Mert rengetegen már megbánták!!! Egy csodálatos élményt és érzést hagytok ki!És van az a kor amikor már késő minden! Jól gondoljétok meg!!!Sok sikert az életben és ugyanennyi boldogságot!!!

2019. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!