Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Alapjaiban egy korrekt, szavát megtartó ember vagyok. Tisztában vagyok alapvető tényekkel, tudom ki mit hogyan hozott a házasságunkba. Ezt elmondani sem kell, teljes egyetértés van köztünk a férjemmel. A “probléma” a közös vagyon válás esetén merül fel. Próbálom érthetően összefoglalni. Kérlek titeket, ne támadjatok és ne azzal reagáljatok, hogy mit képzelek vagy hogy ő nem is szeret és minek ez a házasság! Tényleg őszintén szeretném tudni mások véleményét ami segít abban, hogy én is ha kell tisztábban, jogosabban, a másik fél oldalát is jobban megértve láthassak.

Barátságból lett szerelem. Tudtunk minden egymásról. Nekem előző kapcsolatból már volt egy gyermekem. Mivel őszintén mindent megbeszéltünk, tudta, hogy a gyermek apja nem létezik számunkra. Bántalmazó kapcsolat volt amiből család segítségével menekültünk meg. Gyerek tartás nincs, láthatás nincs, kizárva az életünkből. Ez kb ennyi, ne ezt boncolgassuk. Volt munkahelyem, dolgoztam, közös életünkbe raktam a pénzt, mint háztartás vagy bármi kiadások. Nem raktam félre, ami az enyém az a tied és mi együtt vagyunk Mi! Összeházasodtunk, lett közös gyermek. Csodálatos apa! Csodálatos társ és férj! Tényleg mindenben álompár, álom család vagyunk. Neki volt lakása amit most közösen lakjuk. Nem

Kérdés ővé! Házasság előtti vagyon. Ebből nincs is sérelem. Viszont most jön a kérdés…építkezünk. Nyilván én a kicsivel még itthon vagyok, ő biztositja a család számára a megélhetést. Szeretne házassági szerződést és ami engem meglepett, 25-75%os arányban. Mondván ha válásra kerülne a sor, akkor a közös gyerekünk az ő oldaláról jobban legyen biztosítva a későbbi örökségről és ne más gyereke kapja.

Itt felmerül bennem annyi kérdés:

-anyagilag nyilván ő keres jobban meg ha vissza is megyek majd dolgozni.( azért azt ő is elismeri, hogy a támogatásommal érte el az az egzisztenciális szintet amit most magáénak mondhat) rengeteg lemondással áldozattal járt részemről is hogy fejlődjön. Kapcsolatunk első részében teljesen azonos jövedelemmel rendelkeztünk. Nekem biztos fizetésem volt, neki döcögős szintfenttarto vállalkozása. De haladtunk, toltam, biztatnám,támogattam, babát vártunk, ő támogatott. Mit gondoltok, hol lehet az igazság? Annyira kavarog a fejem… jogosnak érezhetem az en oldalakról, hogy amit együtt álmodjunk meg és “dolgozunk” érte azt nem érzem jogosnak ne adj isten válás esetén 25-75ben osztani? Értem en hogy ő a nagy pénzkereső…de hol az ok okozat? Én minden mást megteszek, leveszek a válláról. Úgy érzem, kicsit kiégtem most….amit együtt hozunk

Létre ki-ki olyan hozzájárulással ami a jelenlegi kapacitását kiteszi, az csak abban mérhető, hogy az pénzben számoljuk? Ő keresi rá a pénzt, akkor ennyi a mérvadó? Tudom, hogy jogilag hogy van. Most az érzelmi részét szeretném jobban meglátni. Megérteni Őt. Kérlek tényleg ne támadjátok! Beszéljünk, ennyit kérek!

Köszönöm ❤️



2022. jan. 7. 09:07
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
100%
41 voltam, szóval szerintem azt beszéld meg vele, hogy örökség nincs, mivel ti még éltek, szerencsére, a munka, amit beletesztek a közös otthonba, az pedig közös. Te a közös gyerek előtt dolgoztál, most a háztartásban és a közös gyerekkel dolgozol, ezzel járulsz hozzá a közös otthonotokhoz. Ha majd idősek lesztek, lehet, hogy úgy döntötök, hogy eladjátok a házat, vesztek egy pici panelt, vagy éppen egy helyet egy idősek otthonában, a fennmaradó pénzből pedig utazgattok, élményeket szereztek. Nincs örökség, amit ő akar, az csak rossz szájízt fog hagyni mindenkiben. A szüleim pl. ugyan nem adták el a közösen lakott lakásukat, viszont a megtakarításukból a nyugdíjba vonulás után sokat utaztak, és most nagyon örülnek ennek, mert nem sokkal később apukám elég beteg lett, most már nem tudnának ennyit utazni, így viszont rengeteg élményt szereztek.
2022. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 A kérdező kommentje:

62# köszönöm amit leírtál! 😊


61# neked is köszönöm! Lehet buta vagyok az is lehet, hogy ostoba, de az biztos, hogy tőled intelligensebb!

Sokkal szebb lett volna ha nem akarom megérteni más véleményét hanem falhoz vágok egy tányér készletet? Nem írtam alá semmit, nincs vita köztünk, megemlítette, hogy így szeretetné én pedig feltettem itt egy kérdést. Elnézést már.

2022. jan. 8. 19:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!