Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Alapjaiban egy korrekt, szavát megtartó ember vagyok. Tisztában vagyok alapvető tényekkel, tudom ki mit hogyan hozott a házasságunkba. Ezt elmondani sem kell, teljes egyetértés van köztünk a férjemmel. A “probléma” a közös vagyon válás esetén merül fel. Próbálom érthetően összefoglalni. Kérlek titeket, ne támadjatok és ne azzal reagáljatok, hogy mit képzelek vagy hogy ő nem is szeret és minek ez a házasság! Tényleg őszintén szeretném tudni mások véleményét ami segít abban, hogy én is ha kell tisztábban, jogosabban, a másik fél oldalát is jobban megértve láthassak.

Barátságból lett szerelem. Tudtunk minden egymásról. Nekem előző kapcsolatból már volt egy gyermekem. Mivel őszintén mindent megbeszéltünk, tudta, hogy a gyermek apja nem létezik számunkra. Bántalmazó kapcsolat volt amiből család segítségével menekültünk meg. Gyerek tartás nincs, láthatás nincs, kizárva az életünkből. Ez kb ennyi, ne ezt boncolgassuk. Volt munkahelyem, dolgoztam, közös életünkbe raktam a pénzt, mint háztartás vagy bármi kiadások. Nem raktam félre, ami az enyém az a tied és mi együtt vagyunk Mi! Összeházasodtunk, lett közös gyermek. Csodálatos apa! Csodálatos társ és férj! Tényleg mindenben álompár, álom család vagyunk. Neki volt lakása amit most közösen lakjuk. Nem

Kérdés ővé! Házasság előtti vagyon. Ebből nincs is sérelem. Viszont most jön a kérdés…építkezünk. Nyilván én a kicsivel még itthon vagyok, ő biztositja a család számára a megélhetést. Szeretne házassági szerződést és ami engem meglepett, 25-75%os arányban. Mondván ha válásra kerülne a sor, akkor a közös gyerekünk az ő oldaláról jobban legyen biztosítva a későbbi örökségről és ne más gyereke kapja.

Itt felmerül bennem annyi kérdés:

-anyagilag nyilván ő keres jobban meg ha vissza is megyek majd dolgozni.( azért azt ő is elismeri, hogy a támogatásommal érte el az az egzisztenciális szintet amit most magáénak mondhat) rengeteg lemondással áldozattal járt részemről is hogy fejlődjön. Kapcsolatunk első részében teljesen azonos jövedelemmel rendelkeztünk. Nekem biztos fizetésem volt, neki döcögős szintfenttarto vállalkozása. De haladtunk, toltam, biztatnám,támogattam, babát vártunk, ő támogatott. Mit gondoltok, hol lehet az igazság? Annyira kavarog a fejem… jogosnak érezhetem az en oldalakról, hogy amit együtt álmodjunk meg és “dolgozunk” érte azt nem érzem jogosnak ne adj isten válás esetén 25-75ben osztani? Értem en hogy ő a nagy pénzkereső…de hol az ok okozat? Én minden mást megteszek, leveszek a válláról. Úgy érzem, kicsit kiégtem most….amit együtt hozunk

Létre ki-ki olyan hozzájárulással ami a jelenlegi kapacitását kiteszi, az csak abban mérhető, hogy az pénzben számoljuk? Ő keresi rá a pénzt, akkor ennyi a mérvadó? Tudom, hogy jogilag hogy van. Most az érzelmi részét szeretném jobban meglátni. Megérteni Őt. Kérlek tényleg ne támadjátok! Beszéljünk, ennyit kérek!

Köszönöm ❤️



2022. jan. 7. 09:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

A jogi részét illetően kérdezz meg egy ügyvédet. Ha már építkeztek, akkor van egy telek, ami már valaki nevén van, azzal mi a helyzet? Ki az építtető? Kinek a nevére szólnak az engedélyek, milyen papírok vannak leadva a földhivatalban? Mivel már házasok vagytok, és te természetben járulsz hozzá a közös otthonotokhoz, lehetséges, hogy a családjogi törvénnyel is ellentétben áll a férjed szándéka, akkor pedig érvénytelen, még akkor is, ha aláírod.

Azt tudatosítsd a férjedben, hogy amíg ti éltek, addig nincs semmilyen örökség! Ilyen alapon ne írasson alá veled semmit, amiről ő is elismerni, hogy nem jogos. Nem akarok rossz hangulatot kelteni, de amíg örökségre kerülhet a sor, bármi történhet, pl egy betegség, amire rámegy a ház, esetleg a közös gyerek olyasmit tesz, hogy kitagadjátok, vagy csak elköltözik külföldre és a tiéd ápol titeket, vagy egyszerűen mindketten 120 évig éltek a legnagyobb egészségben, addigra meg rég lesz saját háza a gyerekeknek. Ne az örökségen gondolkozzon előre, hanem azon, hogy most élitek meg a legszebb pillanataitokat.

2022. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:

41#

Köszönöm a részletes választ! A telek az Ő nevére került, de építtetők ketten szereplünk a papírokon.(okkal nem került a nevemre, nem az ő spekulációja volt)

Amit maga az örökségről írtál,teljesen osztom, mert nem tudom előre 20-30 ki tudja hány évre megjósolni a jövőt.

2022. jan. 7. 20:55
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
Igy, hogy a már meglévő lakás nem kerül beolvasztásra és az új ház közös, valóban igazságtalan a 25%-75%. Hiszen ott már mindent együtt csináltok. Nincs ilyen, hogy te csak a hyerekkel vagy otthon ő meg keresi a pénzt, mert a te munkád ugyanannyit ér, hiába akarja máshogy beállitani. Tartok tőle, hogy ebből sok jó nem fog kisülni. Viszont ha házasok vagytok akkor ez a felosztás nem is lehet jogszerű hiszen minden közös szerzemény. Nem került bele az ő különvagyona
2022. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
6%

#43 Mar hogy erne ugyanannyit azno munkaja. Ez a vilag legnagyobb tevedese. Szerinted egy bentlakasos hazvezeto fizetese vetekszik egy cegvezetojevel? Tudtommal tipikusan az utobbi alkalmazza az elobbit, nem forditva.

Agyrem ami egyesek fejeben van.

Regen volt korrekt vilag, amig le voltak osztva a nemi szerepek es nem lehetett elvalni. Addig a nok nem semmiztek ki a ferfiakat (igaz ha mar nem birtak veluk, neha megmergeztek), de alapvetoen jo vilag volt. Most pedig a ferfi kockaztassa be elete munkajanak gyumolcset plusz a gyerekeit egy hazassaggal, hogy onagysaganak mikor tamad kedve lianozni egyet. Pfuj, undorito.

2022. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:

44#

“Mar hogy erne ugyanannyit azno munkaja.” -nálad csak a férfi munkája ér valamit? Miért nemre kell besorolni? Esetleg pozícióra! Ilyen alapon egy vezető nő munkája nem ér annyit mint egy segédmunkás férfié?!

Az a baj a te nézeteiddel, hogy alapjaiban vérzik! A ferfi kockáztatja élete munkáját? A nő mit kockáztat? Semmit? Szerintetek a nő akar gyereket mindenáron…? Csak a nő? A férfi mit akar? El kéne már fogadni és tisztelni egymást. El kéne már fogadni a tényt: semmire nem megy a férfi nő nélkül ahogyan a nő sem férfi nélkül. Azt pedig nem kéne annyira nyomni hogy a nők semmizik ki a férfiakat, ugyanis szanalmas! Elnézést, de nem lustaságbol ülök itthon! 18eves korom óta dolgozom, saját autóval, lakással rendelkeztek saját erőből! Hogy az exem lenullázott és mindenem elúszott az akkor a férfiaknak köszönhető mert élősködők? Így is lehet innentől hozzáállni? Általánosítani? Minden faszi egy here?

Köszönöm a kérdésemre a választ, pont arra sikerült!🙄

2022. jan. 8. 11:46
 46/62 anonim ***** válasza:
100%

44#,

Semmi probléma, apa mehet GYED-re, hogy anya építhesse a karrierjét, semmi nem tilja manapság. Mi pl ezért cseréltünk a kicsi 1 éves korában, hogy vissza tudjak menni építeni a vállalkozásomat, ami hálisten jól megy, vannak hónapok, mikor többet keresek mint a férjem, nincs ezzel baj, a családunkért dolgozunk mindketten.

Senki nem az alatvalója a másiknak.

2022. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:
#46 látod, vannak akik azt hiszik. Az ő 3percük is többet ér a mi 9hónapunknál😄 (ebbe nyilván ezen véleményen levő pasikat sorolom csak)
2022. jan. 8. 11:57
 48/62 anonim ***** válasza:
7%

Azert az statisztikai teny, hogy a gyereket, hazat tobbnyire a nok akarjak, es az is hogy tobbnyire a nok keresnek rosszabbul. Nyilvan vannak kivetelek.

Tovabba az is hogy a nok kockazatvallalasi kedve kb 0. Ezert mar az elejen be akarjak biztositani magukat.

2022. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted egy bentlakasos hazvezeto fizetese vetekszik egy cegvezetojevel? Tudtommal tipikusan az utobbi alkalmazza az elobbit, nem forditva."

Nem minden férfi cégvezető. Sok férfi dolgozik 300 nettó körüli összegért. Egy bentlakásos házvezetőnő is kerül ennyibe és ő nem fog mellette babázni és éjjel is kelni a kicsihez, az plusz bentlakásos aupair.

Szóval ha alkalmaznád mindkettőt bejelentve, az millió feletti havi összeg... még mindig többet ér pénzben a férj munkája? Számold újra, szerintem.

2022. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
91%

"Szerinted egy bentlakasos hazvezeto fizetese vetekszik egy cegvezetojevel? "


Bogárka, feltehetően a férj sem cégvezető. Másrészt nem azt kell nézni mennyit keres egy házvezető, hanem hogy mennyit kereshetne az anyuka, ha nem otthon lenne, hanem a karrierjét építené. Ugyanis ő annyit vezsít anyagilag, míg babázik. Megnézném, apuka mennyit keresne, ha ő lenne otthon.

2022. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!