Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Alapjaiban egy korrekt, szavát megtartó ember vagyok. Tisztában vagyok alapvető tényekkel, tudom ki mit hogyan hozott a házasságunkba. Ezt elmondani sem kell, teljes egyetértés van köztünk a férjemmel. A “probléma” a közös vagyon válás esetén merül fel. Próbálom érthetően összefoglalni. Kérlek titeket, ne támadjatok és ne azzal reagáljatok, hogy mit képzelek vagy hogy ő nem is szeret és minek ez a házasság! Tényleg őszintén szeretném tudni mások véleményét ami segít abban, hogy én is ha kell tisztábban, jogosabban, a másik fél oldalát is jobban megértve láthassak.

Barátságból lett szerelem. Tudtunk minden egymásról. Nekem előző kapcsolatból már volt egy gyermekem. Mivel őszintén mindent megbeszéltünk, tudta, hogy a gyermek apja nem létezik számunkra. Bántalmazó kapcsolat volt amiből család segítségével menekültünk meg. Gyerek tartás nincs, láthatás nincs, kizárva az életünkből. Ez kb ennyi, ne ezt boncolgassuk. Volt munkahelyem, dolgoztam, közös életünkbe raktam a pénzt, mint háztartás vagy bármi kiadások. Nem raktam félre, ami az enyém az a tied és mi együtt vagyunk Mi! Összeházasodtunk, lett közös gyermek. Csodálatos apa! Csodálatos társ és férj! Tényleg mindenben álompár, álom család vagyunk. Neki volt lakása amit most közösen lakjuk. Nem

Kérdés ővé! Házasság előtti vagyon. Ebből nincs is sérelem. Viszont most jön a kérdés…építkezünk. Nyilván én a kicsivel még itthon vagyok, ő biztositja a család számára a megélhetést. Szeretne házassági szerződést és ami engem meglepett, 25-75%os arányban. Mondván ha válásra kerülne a sor, akkor a közös gyerekünk az ő oldaláról jobban legyen biztosítva a későbbi örökségről és ne más gyereke kapja.

Itt felmerül bennem annyi kérdés:

-anyagilag nyilván ő keres jobban meg ha vissza is megyek majd dolgozni.( azért azt ő is elismeri, hogy a támogatásommal érte el az az egzisztenciális szintet amit most magáénak mondhat) rengeteg lemondással áldozattal járt részemről is hogy fejlődjön. Kapcsolatunk első részében teljesen azonos jövedelemmel rendelkeztünk. Nekem biztos fizetésem volt, neki döcögős szintfenttarto vállalkozása. De haladtunk, toltam, biztatnám,támogattam, babát vártunk, ő támogatott. Mit gondoltok, hol lehet az igazság? Annyira kavarog a fejem… jogosnak érezhetem az en oldalakról, hogy amit együtt álmodjunk meg és “dolgozunk” érte azt nem érzem jogosnak ne adj isten válás esetén 25-75ben osztani? Értem en hogy ő a nagy pénzkereső…de hol az ok okozat? Én minden mást megteszek, leveszek a válláról. Úgy érzem, kicsit kiégtem most….amit együtt hozunk

Létre ki-ki olyan hozzájárulással ami a jelenlegi kapacitását kiteszi, az csak abban mérhető, hogy az pénzben számoljuk? Ő keresi rá a pénzt, akkor ennyi a mérvadó? Tudom, hogy jogilag hogy van. Most az érzelmi részét szeretném jobban meglátni. Megérteni Őt. Kérlek tényleg ne támadjátok! Beszéljünk, ennyit kérek!

Köszönöm ❤️



2022. jan. 7. 09:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

"Addig a nok nem semmiztek ki a ferfiakat "


A férfiak is ugyanúgy kisemmizik a nőket. Ráadásul még a karrierjüket is elveszik a gyerekekkel. Hány olyan válás van, ahol a férj akarja lehúzni a feleséget, ráadásul törvénytelenül.

2022. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

51# nálunk pontos ez ment végbe az exemmel! A gyereket és magamat tudtam kimenteni 13ev után. Lakást, kocsit, vállalkozást, mindent elúsztatott illetve kimentett magának, hogy a ruháinkkal tudjak kb elmenekülni. Újra talpra álltam, meg ha nem is lett újra saját lakásom, de kinyögtem a nyakamba varrt hiteleket, inkasszokat! Na engem a fent válszolgató hím, meg se szólítson! Vegye fel a cipőket, járjon benne, aztán leülhetünk beszélgetni, hogy mizu is.?

Most sem magaménak akarom a másét, hanem megérteni a másik felet….ehhez kertem tanácsot, nézőpontokat. A jogi részével maximálisan tisztában vagyok, hogy válás esetén mi jár nekem! Emberi része érdekelt. Már személyeskedésbe megyünk át és kezd a pumpa mozogni bennem. Van elég seb amit kaptam az extől, van mit feltépni, ettől függetlenül úgy érzem meg mindig ember tudok maradni és nem csak a saját érdekeket másra erőltetni. A kérdés is ebből a hozzáállásomból született…

2022. jan. 8. 13:26
 53/62 anonim ***** válasza:
13%

Csak tudnám hogy a feleségem miért nem akar elmenni dolgozni. Építeni a karrierjét.


Beszélek vele és semmi értelme.

2022. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
73%
Pedig egyszer mar megjartad egy pasival ugyanezen az uton. Most megis ott vagy hogy mentegeted a parod, áá ő nem olyan, bizalom, szeretet így meg úgy. Aztán mégiscsak kiderül a férjedről is, hogy hát úgy működik mint a többi. Máris kisemmizett, pontosabban te semmizted ki magad azzal, hogy a karrierjét tamogattad, viszed a hatorszagot mindezt a sajat rovasodra es a gyerekeidre. Mikor tanulod mar meg hogy az erdek mindent felulir es ha valas van lathatod hogy valik egyik naprol az ember baratbol ellensegge. Persze te nem olyan vagy es akkor biztos vannak hozzad hasonlo jo emberek is. De ha a ferjed ilyen lenne, akkor ez a vita fel se merult volna. Most ebben a vitaban is lathatod kicsiben, milyen lesz a ferjed valaskor. Es ez meg bekesseg, ott majd eszkalálodni fog.
2022. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
26%
Amugy ez a hatorszag meg tamogatas duma mekkora kamu, mar elnezest. A karrierem azota ment a legnagyobbat, hogy nincs csajom. Ugyanis nincs hiszti, nem kell foglalkozni a masik nyugjeivel, nem viszi a penzt, sem az idot. Csak magamra koncentralhatok. Ha meg egyedulerzem magam, lemegyek vmi helyre csajozni, ha nem jon ossze, akkor meg prostizni. Kozben meg gyulnek a milliok a szamlamon. Mi bajom lehet?
2022. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:

54# igen, igazad van valahol, de attól hogy az ember megjárta már, nem azt jelenti, hogy más ember lettem. Az alap emberi mivoltomon nem tudok változtatni. Annyiban valtoztam, hogy óvatosabb vagyok és nem megyek bele abba amit Ő szeretne. Nem

Védem, de igen, tisztelem és szeretem és megpróbálom megérteni azt amit ő kepviselne. Baj, hogy így állok hozza? Baj, hogy nem csak a magamét akarom fújni? Tudom, mi jogilag a helyzet. Többször leírtam. Ilyen alapon sértődjek meg és már most vallják el? Nem erre esküdtünk! Első nem egyezésnél mindent felrúgni és a másikat minden szarnak beállítani? Tényleg ez a helyesebb?😕

2022. jan. 8. 14:09
 57/62 A kérdező kommentje:

55# semmi bajod nem lehet, pénzed már van elég, hogy majd kikezeltesd magad egy-egy prosti után.😉

Nem ítéllek el, meg sem vetlek, csak mások az igényeink az életben, ennyi.

2022. jan. 8. 14:12
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

"Csak tudnám hogy a feleségem miért nem akar elmenni dolgozni. Építeni a karrierjét."


Te választottad.

2022. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
89%

"Emberi része érdekelt. "


Nos, aki megpróbál rávenni olyasmire, amivel te csak rosszabbul jársz, ő meg jobban, ráadásul rendkívül gagyi indokokkal, ott ez az "emberi" része már nem játszik.

2022. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! 🙂Sokat segített 🙏🏻
2022. jan. 8. 15:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!