Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Alapjaiban egy korrekt, szavát megtartó ember vagyok. Tisztában vagyok alapvető tényekkel, tudom ki mit hogyan hozott a házasságunkba. Ezt elmondani sem kell, teljes egyetértés van köztünk a férjemmel. A “probléma” a közös vagyon válás esetén merül fel. Próbálom érthetően összefoglalni. Kérlek titeket, ne támadjatok és ne azzal reagáljatok, hogy mit képzelek vagy hogy ő nem is szeret és minek ez a házasság! Tényleg őszintén szeretném tudni mások véleményét ami segít abban, hogy én is ha kell tisztábban, jogosabban, a másik fél oldalát is jobban megértve láthassak.

Barátságból lett szerelem. Tudtunk minden egymásról. Nekem előző kapcsolatból már volt egy gyermekem. Mivel őszintén mindent megbeszéltünk, tudta, hogy a gyermek apja nem létezik számunkra. Bántalmazó kapcsolat volt amiből család segítségével menekültünk meg. Gyerek tartás nincs, láthatás nincs, kizárva az életünkből. Ez kb ennyi, ne ezt boncolgassuk. Volt munkahelyem, dolgoztam, közös életünkbe raktam a pénzt, mint háztartás vagy bármi kiadások. Nem raktam félre, ami az enyém az a tied és mi együtt vagyunk Mi! Összeházasodtunk, lett közös gyermek. Csodálatos apa! Csodálatos társ és férj! Tényleg mindenben álompár, álom család vagyunk. Neki volt lakása amit most közösen lakjuk. Nem

Kérdés ővé! Házasság előtti vagyon. Ebből nincs is sérelem. Viszont most jön a kérdés…építkezünk. Nyilván én a kicsivel még itthon vagyok, ő biztositja a család számára a megélhetést. Szeretne házassági szerződést és ami engem meglepett, 25-75%os arányban. Mondván ha válásra kerülne a sor, akkor a közös gyerekünk az ő oldaláról jobban legyen biztosítva a későbbi örökségről és ne más gyereke kapja.

Itt felmerül bennem annyi kérdés:

-anyagilag nyilván ő keres jobban meg ha vissza is megyek majd dolgozni.( azért azt ő is elismeri, hogy a támogatásommal érte el az az egzisztenciális szintet amit most magáénak mondhat) rengeteg lemondással áldozattal járt részemről is hogy fejlődjön. Kapcsolatunk első részében teljesen azonos jövedelemmel rendelkeztünk. Nekem biztos fizetésem volt, neki döcögős szintfenttarto vállalkozása. De haladtunk, toltam, biztatnám,támogattam, babát vártunk, ő támogatott. Mit gondoltok, hol lehet az igazság? Annyira kavarog a fejem… jogosnak érezhetem az en oldalakról, hogy amit együtt álmodjunk meg és “dolgozunk” érte azt nem érzem jogosnak ne adj isten válás esetén 25-75ben osztani? Értem en hogy ő a nagy pénzkereső…de hol az ok okozat? Én minden mást megteszek, leveszek a válláról. Úgy érzem, kicsit kiégtem most….amit együtt hozunk

Létre ki-ki olyan hozzájárulással ami a jelenlegi kapacitását kiteszi, az csak abban mérhető, hogy az pénzben számoljuk? Ő keresi rá a pénzt, akkor ennyi a mérvadó? Tudom, hogy jogilag hogy van. Most az érzelmi részét szeretném jobban meglátni. Megérteni Őt. Kérlek tényleg ne támadjátok! Beszéljünk, ennyit kérek!

Köszönöm ❤️



2022. jan. 7. 09:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:
9# valahogy így érzem én is, csak te egyértelműbben leírtad. Én még ott tartok hogy próbálom tényleg megérteni és középutat választani ami mindkettőt érdekét szem előtt tartja.
2022. jan. 7. 09:41
 12/62 A kérdező kommentje:
7# azért van mit ragozni. Tudod, egy közös gyerek sok mindent megmásít. Most is szereti a nagyobbat, foglakozik vele. De igen. Amikor jön egy saját ott ösztönösen változnak dolgok és ez el kell fogadni…
2022. jan. 7. 09:44
 13/62 anonim ***** válasza:
100%
A pasi azt felejti el, hogy ha elváltok neki is lehet még gyereke. Azaz a 75%-ot egyáltalán nem biztos hogy csak a közös gyerejetek örökli. Én nem mennék bele
2022. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
96%

Fizesse meg akkor neked azt a különbözetet amennyivel kiesel a munkábol a gyerekek miatt.

Plusz gyereknevelési díjat is.

Plusz szitterkedés díjat is kérnék.


Hogy ne én szívjak a gyerekei miatt.


Vagy NEM szülnék alapbol.olyannak aki "kisemmiz" gyerekestül.


A gyerek eleve millios költség évek alatt es mindig az anya nyakán maradnak válás után mig a ffiak tudnak 8 azni is meg 16 órázni is mert nem az ő nyakukban van a gyerek

2022. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:
13# ezt én is említettem neki. Hogy kb akkor így mire mi a garancia?
2022. jan. 7. 09:48
 16/62 anonim ***** válasza:
90%

Egy nő rengeget kockáztat gyerekkel

-munkaero piaci értéke csökken

-társkereső piacinértéke csökken

-anyagilag veszít (minden pénze az utolsókig a családba megy, tőkéje nem lesz bevételekhez pl vállalkozáshoz se)

-fizikai és időbeli energiája csökken

2022. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
95%
A párod nem családcentrikus hanem egocentrikus.
2022. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem. Házassági szerződést nem házasságkötéskor írnak? Vagy nem vagytok még házasok?


Egyébként a párod (férjed?) hülyén áll hozzá. Elfogadja, hogy te is kellettél a sikeréhez, mégis a gyerekre hivatkozva írna magára a 3/4-ed részt.


Tegyük fel, hogy elváltok. Az új ház már közös vagyon, így 50-50%. Ebből a közös gyerek megkapja apa 50%-át. Anya 50%-a eloszlik a két gyerek között, ami ugye 25-25%. Így a közös gyerek 75%-ot kap, a tiéd 25%-ot.


Ha meghalnátok, akkor is a gyerekek az új ház 50-50%-át öröklik, viszont a közös gyereké lesz egyedül apa saját ingatlana, amihez nincs köze a "nevelt" gyerekének. Így is bőven többet kap a közös gyerek.


Logikusan nézve is ostoba döntés az aránytalan felosztás.

2022. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy meg kellene egyeznetek, a házassági szerződés fontos. Mi még mindig nem kötöttünk, mert a feleségem nem akar kötni, viszont ha kell valamit rá költeni a lakásra, akkor jön azzal, hogy döntsem el én úgyis az én lakásom, és fizessem én (most pl ajtó cseréket szeretnék meg burkolat cserét), szerintem valahogy kinyőgöm rengeteget túlórázok, viszont ha valami baja van a válással jön akkor meg már kéne neki a lakás fele.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2022. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
86%

Amiert a gyerekekkel csak a nő szív(2 gyerekkel ez 3 fő) ezert ugy lenne jogos, hogy 75% anyáé és a kölyköké, 25% az exé (1fő).


És plusz gyereknevelési gondozási díj, meg amennyivel miattuk szívsz, hogy nem tudsz rendesen dolgozni.

2022. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!