Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Alapjaiban egy korrekt, szavát megtartó ember vagyok. Tisztában vagyok alapvető tényekkel, tudom ki mit hogyan hozott a házasságunkba. Ezt elmondani sem kell, teljes egyetértés van köztünk a férjemmel. A “probléma” a közös vagyon válás esetén merül fel. Próbálom érthetően összefoglalni. Kérlek titeket, ne támadjatok és ne azzal reagáljatok, hogy mit képzelek vagy hogy ő nem is szeret és minek ez a házasság! Tényleg őszintén szeretném tudni mások véleményét ami segít abban, hogy én is ha kell tisztábban, jogosabban, a másik fél oldalát is jobban megértve láthassak.

Barátságból lett szerelem. Tudtunk minden egymásról. Nekem előző kapcsolatból már volt egy gyermekem. Mivel őszintén mindent megbeszéltünk, tudta, hogy a gyermek apja nem létezik számunkra. Bántalmazó kapcsolat volt amiből család segítségével menekültünk meg. Gyerek tartás nincs, láthatás nincs, kizárva az életünkből. Ez kb ennyi, ne ezt boncolgassuk. Volt munkahelyem, dolgoztam, közös életünkbe raktam a pénzt, mint háztartás vagy bármi kiadások. Nem raktam félre, ami az enyém az a tied és mi együtt vagyunk Mi! Összeházasodtunk, lett közös gyermek. Csodálatos apa! Csodálatos társ és férj! Tényleg mindenben álompár, álom család vagyunk. Neki volt lakása amit most közösen lakjuk. Nem

Kérdés ővé! Házasság előtti vagyon. Ebből nincs is sérelem. Viszont most jön a kérdés…építkezünk. Nyilván én a kicsivel még itthon vagyok, ő biztositja a család számára a megélhetést. Szeretne házassági szerződést és ami engem meglepett, 25-75%os arányban. Mondván ha válásra kerülne a sor, akkor a közös gyerekünk az ő oldaláról jobban legyen biztosítva a későbbi örökségről és ne más gyereke kapja.

Itt felmerül bennem annyi kérdés:

-anyagilag nyilván ő keres jobban meg ha vissza is megyek majd dolgozni.( azért azt ő is elismeri, hogy a támogatásommal érte el az az egzisztenciális szintet amit most magáénak mondhat) rengeteg lemondással áldozattal járt részemről is hogy fejlődjön. Kapcsolatunk első részében teljesen azonos jövedelemmel rendelkeztünk. Nekem biztos fizetésem volt, neki döcögős szintfenttarto vállalkozása. De haladtunk, toltam, biztatnám,támogattam, babát vártunk, ő támogatott. Mit gondoltok, hol lehet az igazság? Annyira kavarog a fejem… jogosnak érezhetem az en oldalakról, hogy amit együtt álmodjunk meg és “dolgozunk” érte azt nem érzem jogosnak ne adj isten válás esetén 25-75ben osztani? Értem en hogy ő a nagy pénzkereső…de hol az ok okozat? Én minden mást megteszek, leveszek a válláról. Úgy érzem, kicsit kiégtem most….amit együtt hozunk

Létre ki-ki olyan hozzájárulással ami a jelenlegi kapacitását kiteszi, az csak abban mérhető, hogy az pénzben számoljuk? Ő keresi rá a pénzt, akkor ennyi a mérvadó? Tudom, hogy jogilag hogy van. Most az érzelmi részét szeretném jobban meglátni. Megérteni Őt. Kérlek tényleg ne támadjátok! Beszéljünk, ennyit kérek!

Köszönöm ❤️



2022. jan. 7. 09:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:

Amiért megdolgozott adja akinek akarja. Ez tiszta, nem is vitatom( házasság előtti lakás pl.)

Én csak annyit akarok megérteni, hogy amiért ketten(mindenki az aktuális erejével, anyagiakkal hozzájárulva) dolgozunk meg az kettőnk között legyen elosztva válás esetén. Amit közösen szerzünk aranyosan vigyünk. És mindenki ugye azt kezd vele amit akar. Ahogy már páran leírtak. És ha neki lenne új családja? Akkor en joggal mondhatom hogy a közösből elvinné 75%ot és majd az új családban született gyereke kapjon belőle akit en nem is ismerek/nevelek? Fele-fele. Nem tudom megérteni hogy ebben mi az igazságtalanság….?

2022. jan. 7. 11:35
 32/62 A kérdező kommentje:
Még annyit kedves 26#os, hogy nálunk nem én voltam az aki a 2.”kanitól”gyereket akart! Közös döntés volt és elsősorban az Ő első felvetése. Közösen vártuk és készültünk az érkezésére, bár ez is lehet meghaladja az érzelmi szintedet. Évek óta együtt vagyunk nem az első randin, hogy is mondjam a Te stílusodban, ah megvan, “csinaltattam fel magam”!
2022. jan. 7. 11:41
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

Egy válás során az ő saját vagyona, amit a házasság előtt szerzett, csak az övé. Jelenleg, ha arra kerülne a sor, hogy ne adj Isten meghal, akkor az ő vagyonát te és a közös gyermek osztja, fele-fele arányban.

A saját lakását mindenképpen tovább tudja válás esetén adni a közös gyereknek, ha pedig a halála esetére is be akarja biztosítani, akkor végrendeletet írjon amiben azt hagy rá, amit akar, téged kizárva.

Viszont, ami az új házat illeti, álljon meg a menet... Ha a te pénzed, munkád is benne van, akkor 50-50 tulajdonjog eleve és válás esetén is.

2022. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
94%

Ezt alá ne írd, de beszélj ügyvéddel, ő is ezt fogja mondani.

Könnyen keres, mikor te vagy otthon a közös gyerekkel.

Ez az örökléses magyarázat pedig baromság. Egyszerűen csak le akar húzni.

2022. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
18%

értem én hogy 25-75% de minek aq szaázaléka, milyen összegnek?


Ő lakásában laktok, tehát ő biztosítja a lakhatást, te meg kapod. Nagyon sokan örülnének a lakhatásnak csak úgy..


Te mondond hogy támogattad őt míg a vállalkozása vacakul ment, te meg ott laksz nála. Az ott laksz nála az alanyi jogon jár, a támogatását meg felhozod. Kicsit billegős a téma.


ha nem tettél bele a házba pénzt, de kapsz egy háromnegyed házat, az nem rossz. ha 25% a te hozományod, 75 a férjedé akkor mondanám hogy legyen fele fele mert gyereket nevelsz etc. Tehát nincsenek adatok, adat nélkül nincs eredmény..


Én mindenesetre többet adnék mint a befektetett pénzed, de nem ész nélkül, így míg részleteket ragadsz ki és mondasz el addig nincs miről beszélni.


T

2022. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%
#35 Szerintem elég korrektül leírta a kérdező a hátteret. Arról már nem ő tehet, ha valaki képtelen szöveget értelmezni. Mert ugye ha menne értenéd, hogy új ingatlanba mennek, ami már nem a férj egyedüli tulajdonában van. Fuss neki mégegyszer a kérdés elolvasásának. Azt is leírta, hogy a férj ingatlana marad és nem olvasztják bele az új házba... mielőtt még rákérdeznél.
2022. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:

Igen, az ő örökölt lakásában lakunk amit együtt újítottunk fel. A saját új butoraimmal rendeztük be. Ezt sem részleteztem mert nem számítom bele, hisz közös életünk ugye és nem értem úgy hogy nekem alanyi jogon járna bármi is. A lakás most szép felújított, de az Ővé. Nem is tartok rá igény, olyan formában sem, hogy bezzeg mennyit nőtt az értéke a felújításokkal.

Azt sem felhánytorgatás képen említettem, hogy támogattam. De tény, ha én nem biztosítók dolgokat abban az időkben, akkor most a harmadát keresné. És itt jön a lényeg amiről szó van. Annyit szeretnek, hogy amit közösen építünk az közös legyen, ne csak a negyede az enyém. Valahogy ezt nem tudom megérteni, hogy miért keveredik bele, hogy van egy nem közös gyerek. Erre hivatkozva van az egész. Elismeri a támogatásokat, igazat ad abban, hogy máshol tartana ha akkor én nem azt mondom és nem azt teszem lehetővé amit megtehetett. Ez kéz a kézben jár nálunk. Tudja és szinten elismeri, hogy a jelenlegi feladataimat mint kisgyermek háztartás férj támogatása, mindenben támaszkodhat ram és olyan hátországot teremtünk a másiknak, hogy a saját feladatát maximálisan hatékonyan tudja ellátni. Ennek a gyümölcsét nem szeretném 25-75aranyban osztani. Bocsánat ha tényleg nem vagyok mindig érthető. Próbálom adni a valóságot de figyelve arra hogy ne legyek teljesen egyértelműen beazonosítható…

2022. jan. 7. 13:00
 38/62 A kérdező kommentje:

Egyébként ha a lakás belemenne a házba, jogosnak tartanám a nem fele fele arányos megosztást és minden ellenérvelés nélkül aláírnám.

Talán ezzel érthető hogy nem harácsolás a szándékom és nem gondolom hogy valakinek bármi is alanyi jogon jár a két szép szeméért vagy mert adott esetben a gyereke anyja vagyok…

2022. jan. 7. 13:13
 39/62 anonim ***** válasza:
88%

"Ami a sajat igenyszintemet illeti az havi,kethavi takaritas egy tizesbol."


AKkor keress magadnak egy szintén igénytelen nőt.

2022. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%
Ez így szerintem sem oké. Kérdezz meg ügyvédet.
2022. jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!