Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lendüljek túl ezen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lendüljek túl ezen?

Figyelt kérdés

Férjem bipoláris zavarban szenved. Kb. 2 éve lett diagnosztizálva. Van két gyerekünk, házunk, autónk minden szuper lenne...ha

És itt jön az én bajom.

Kb. 1,5 éve volt egy komolyabb depressziós epizódja. Be akarták utalni pszichiátriára pár hónapra. Ebbe nem ment bele, féltette az állását meg nyilván minket is, mert egy keresetből nem lehet megélni. (Én próbáltam rábeszélni, de nem ment)

Tehát nem ment kórházba, de kapott gyógyszereket, amiket mai napig szed. (Jártunk pszichológusnál is, de azt is abbahagyta, mert hülye az összes orvos)

Szóval..

Abban a kb. fél évben amikor rosszabbul volt, bennem eltört valami. A bizalom, a vágy, a nem is tudom micsoda megszűnt létezni felé...

Úgy érzem mindent megtettem, hogy jobban legyen akkor (jártam vele orvoshoz, eldugtam a gyógyszereit és én adagoltam, mert túladagolta a nyugtatót (nem lett komolyabb baj), támogattam ahogy tudtam a két kicsi mellett.

Anyósom járt át segíteni nekem, hogy egyedül valahogy boldoguljak, mert férjem elment dolgozni ugyan, viszont otthon csak feküdt vagy veszekedett velem. Bármit mondtam támadásnak vette, ordított ha úgy volt...

Megrángatott egy bolt közepén, mert felhúzta magát, el akarta hagyni a gyerekeket, akkor volt 5 éves a nagyobb, szó szerint leült mellé és azt mondta neki, hogy ő most elmegy, mert jobb nekünk nélküle...Szegénykém pedig nyilván nagyon sírt emiatt. Aztán valahogy kitisztult a feje és végre nagyjából elfelejtettük ezt a rémálmot...de bennem maradt még félelem.

Nem merek tőle dolgokat kérni, vagy néha hozzászólni, nehogy megint az legyen, mint akkor. Ő viszont folyamatosan erőltetné rám magát...Nem megy egyedül boltba, belevonna a munkájába is, de engem nem érdekel, de akkor is mondja stb...

Volt egy barátom (férfi) igaz csak neten beszélgettünk. Kiverte a hisztit, hogy ne beszélgessek vele, mert az neki rosszul esik. Rendben, tiszteletben tartottam, már nem tartom a kapcsolatot vele. (Pedig nagyon sok lelkierőt adott)


Betegségem miatt (IR) fogynom kéne, de arra sincs lehetőségem, hogy fél órát edzek, mert nem szeretem egyedül hagyni a gyerekekkel. Néha velük sem úgy reagál le helyzeteket, ahogyan kellene. (Nem bántja őket, csak úgy szól, ahogy nem kéne...)


Magamon kéne dolgoznom, nem őt hibáztatom. De nem tudom merre induljak. Voltam én is pszichológusnál pár alkalommal, erősnek tartom magam lelkileg, de úgy érzem nem vagyok boldog.

Nem akarok elválni, egy keresetből nem tudom eltartani a gyerekeket. Meg..hát itt jönne az, hogy szeretem is..de ebben már nem vagyok biztos.

Nem tudnék még egy olyan időszakot végigcsinálni, az fix.

Hogyan kéne elfogadnom, vagy feldolgoznom ezt az egészet?



2023. jún. 13. 10:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%
#9 Magadat úgy teszed tönkre, ahogy csak akarod, ebben igazad van. De amikor már gyerekek vannak a képben, rohadtul kutya kötelessége mindenkinek az érdeküket előre venni és nem egy beteg közegben nevelni. Szerinted miért nem meri egyedül hagyni a gyerekeit az apával? Biztos azért, mert olyan rohadt jól érzik magukat a közelében, nem?
2023. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
98%

#3

"Jártunk pszichológusnál is, de azt is abbahagyta, mert hülye az összes orvos"


Ha a másik fél elzárkózik az szakemberek segítségétől (amit folyamatosan igénybe kellene vennie), akkor miért is kellene rettegésben élnie a kérdezőnek?

Mert a kérdező már félelemben él, hogy mikor kerül megint rosszabb állapotba a férje. A kérdező nem tudja gyógyítani a bipoláris zavart, ami egy pszichiátriai kórkép, vagyis súlyos betegség amivel pszichiáter szakorvoshoz vagy legalább pszichológushoz kellene járnia a férjnek.

Attól nem fog meggyógyulni, ha rátapad a kérdezőre és együtt elandalognak a boltba, ahol vagy megrángatja a kérdezőt vagy nem, attól függ éppen milyen kedve lesz.

A fene se akarna így élni, pláne gyerekek mellett.

2023. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
97%
A boldogsag nem penz kerdese elsosorban. Plane nem ugy, hogy kozben terror alatt vagy es felelemben elsz. Ebben az egesz helyzetben tudod kinek az erdeke nincs figyelembe veve? A gyerekeke. Az apjuk nem beszamithato, a kezelest is megtagadja, pont nem fogja se a csalad, se a gyerekek erdekeit nezni. Lathatoan azt se tudja, hol van. Te meg elsosorban a penz miatt, masodreszben pedig probalod atverni magad, hogy megis szereted, amikor mar nem, vele maradsz. A ket gyerek meg csak nez ki a fejebol, hogy mi van, mert sem az apja, sem az anyja nem meri meghozni azt a dontest, ami szukseges lenne. Az utobbi idoben mar elegge megkopott az a frazis, hogy a gyerekeknek az apjuk mellett kell felnoni, rengeteg a valas, es megis felnonek a gyerekek. De egyesek meg mindig ebbe a szivarvanyos alomban keresnek megnyugvast, hogy ki kell tartani, mert az a gyerekek erdeke. Hat nem. Sok azota mar felnotte valt gyerek szamol be arrol, hogy a szulei gyavak voltak es nem mertek elvalni annak idejen. Haragszanak is rajuk, mert rengeteg lelki sebet gyujtottek be fiatalon, ami elkerulheto lett volna. Ne lepodj meg, ha 2 evtized mulva a gyerekek kerdore vonnak, hogy erre mi szukseg volt? Tenyleg ennyire szamitott a penz? Erre mit fogsz valaszolni nekik? Jaj, bocsasatok meg, most mar belatom, hogy rossz dontest hoztam? Mar most is tudod, hogy rossz dontes lenne maradni, megis meghozod? Onzoseg a gyerekek lelki karara az anyagi biztonsagot valasztani? Szerintem erre sokan nyomnak az igent. Te miert nem? Ne kifogasokat keress, hogy miert nem teszel meg dolgokat, hanem cselekedj ugy, ahogy az adott szituacio megkivanja. Ha a hazassagod a vegehez ert, akkor ott mar nincs mit megmenteni, plane nem egy olyan emberrel, aki nem hajlando egyuttmukodni. Az embert nem tudod megvaltoztatni. Lecserelni le tudod egy olyanra, aki megfelel, de olyanra faragni egy mar meglevot, azt nem. Surgosen at kene gondolnod a helyzeted, es fel kene merned az ujragombolas kovetkezmenyeit, majd ezen informaciok menten donteni arrol, hogy maradsz, vagy sem. Az erzelmeket nyugodtan kizarhatod, ide hideg fej kell.
2023. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Húú, hát...nem számítottam ennyi válaszra, úgyhogy nem írnék vissza mindenkinek.

Nos, alapvetően jó apa, játszik velük, fürdeti őket, besegít a háztartásba is. Csak amikor vannak ezek a depressziós epizódok...akkor olyan, amiket le is írtam.


Ő már valószínűleg nem fog orvoshoz járni.

Valamennyire megértem. Lapátoltuk egy olyan orvosba a pénzt, akinek kb annyi jótanácsa volt, hogy ha depis akkor nézzen Showder Klubbot...

Egy másik pedig konkrétan le melegezte. Hogy ő biztos meleg, ez így lerí róla. Ott veszett el minden bizalma az orvosok felé.

Igaz azt nem képes megkülönböztetni, ha van egy orvos, aki tényleg segítene, csak kicsit nyersebb formában teszi és ez neki nem esik jól.

Ide jártunk helyben pszichiátriára. Én is bementem vele a terápiákra. Nagyon szimpatikus volt az orvos, legalábbis nekem.

Szókimondó, de nem bántóan.

Össze is "bratyiztunk", azt mondta, hogy ilyen asszonyka kellene a fiának is, mert nagyon jó az életfelfogásom. :D

De a férjem nem osztozott a véleményemen.

2023. jún. 13. 12:39
 15/26 anonim ***** válasza:
96%

"ha depis akkor nézzen Showder Klubbot"


B-meg... Az ilyen a szakma szégyene, komolyan.


Így már érthető, hogy árnyaltad a képet az orvosokkal...

2023. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
89%
Férfi orvosok voltak?
2023. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Az ő szülei és az én anyukám is tudja mi van vele.

Anyósom szokott segíteni, ha lelki fröccs kellene neki és nem bírom egyedül az istápolását.


A szüleimhez nem tudok költözni

Elváltak, apukámmal évek óta nem beszéltem, anyukám pedig felszívódási zavarral küzd, jelenleg elég rosszul van, intézi a leszázalékolását. Amúgy is elég nehéz eset (hosszú történet és nem ide tartozik). Öcsém lakik vele, és sajna elég messze laknak, örülök, ha egy évben 2x látom őket.

2023. jún. 13. 12:50
 18/26 A kérdező kommentje:

16-os

Az első nem, a többi igen.

A pszichológusok( mert abból is volt vagy 3, ők pedig nők voltak.

2023. jún. 13. 12:51
 19/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ebben a kérdésben az lenne a lényeg, hogy mennyire akar meggyógyulni (tünetmentesnek lenni) a férjed?

Mert ha az látszik rajta ahogy írod, hogy nem is akar, akkor te miért áldoznád rá az életedet!?

Mert bizony aki meg akar gyógyulni azon látszik, hogy megtesz érte mindent!

Van aki életvezetési tanácsadóhoz fordul, van aki kineziológushoz, vagy bármi máshoz. Ki miben bízik. Lehet hogy csak a "placebo hatás" is elég lenne neki, hogy némileg kimozdítsa őt a depresszióból. Nyilván nem a kineziológustól fog meggyógyulni, de tesz azért hogy jobban legyen, utána jár dolgoknak, hogy a családja ne szenvedjen mellette.

Van aki megreformálja az életét, sportolni kezd, áttér az egészséges életmódra és azzal köti le a figyelmét, hogy addig se legyen depressziós. Mert a bipoláris zavar az más néven mániás depresszió, és ebből kellene valahogyan őt kimozdítani (gyógyszeres kezelés mellett).

Kellene neki valamilyen "feladat" amivel elfoglalja magát pl: mint amikor van egy személyi edzője aki feladatokat ad neki a konditeremben. Így ő kénytelen a feladatokra koncentrálni és "nem ér rá" a depresszióra. Persze ez csak pluszban a gyógyszeres kezelés és orvosi kontroll mellett.

De ha ő nem akarja, akkor a kérdező a feje tetejére is állhat, nem fog változni semmi!

2023. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nyáron nem volt még ilyen időszaka. Pont ezért, mert lefoglalja magát. Ott a kert, felújítunk stb..

Ez inkább télen/tavasszal jellemző sajnos.

Nem tudom, hogy akar-e gyógyulni. Néha elbizonytalanodom én is ebben. Mert ahogy fent is írtad, aki meg akar gyógyulni (legalábbis egy élhetőbb életet élni) az tesz is érte.

Ezt már sokszor megbeszéltem vele, de süket fülekre találok, ahogy sok minden másnál is.

Ő azt várja el tőlem, hogy segítsek neki gyógyulni. Ezt értsétek úgy, hogy ha ilyen epizódjai vannak akkor mindent is dobjak el és csak vele foglalkozzak.

Ott telt be a pohár tavaly, hogy volt olyan napom, amikor szó szerint semmit nem tudtam csinálni csak enni adni a gyerekeknek, mert mellette kellett, hogy legyek. Egész nap feküdt én meg ott voltam vele. (Nyilván figyeltem a gyerekekre, de minőségi időt nem töltöttem együtt velük)

És ott ébredtem rá, hogy ez nem normális dolog és, hogy a gyerekek a fontosabbak.

Csak ő ezt nem érti meg.

Ha nem teszem amit kér, akkor én vagyok a szar...mert neki erre szüksége lenne stb..Aztán meg átvált egy olyanba, hogy ő a szar, mert csak..és akkor költözni akar.

Már egy párszor összepakoltam neki, de sosem ment el.

Úgyhogy itt kicsit komplexebb a dolog azt hiszem, mint egy "sima" bipoláris zavar. Vagy nem tudom..nem vagyok orvos

2023. jún. 13. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!