Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért titkolja a pénzét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért titkolja a pénzét?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok és összességében jól megvagyunk, boldog vagyok vele. A pénzt én kezelem, én vásárolok és fizetem a rezsit, stb, szerintem ő azzal sincs tisztában, hogy pontosan mennyi pénzünk van a számlánkon, mert nem érdekli. Ha például új cipőt szeretne, akkor is nekem szól, hogy vegyem meg neki, mert nem szeret vásárolni. Mindez nem azért alakult így, mert elvenném a pénzét, hanem ő egyszerűen csak nem akar ezzel foglalkozni. Van egy bankkártyája, amire a fizetést kapja, de azt is én kezelem.

Tavaly találtam a garázsban 300e Ft készpénzt, gondosan elrejtve, de soha nem szóltam neki, hogy véletlenül megtaláltam. Ez időközben havi 30-40 ezerrel gyarapodott, de fogalmam sincs róla, hogy honnan van a pénz. Az egyetlen hobbija a motorozás, és idén nyáron feltünt, hogy új gumikat vett a motorra, de nekem nem szólt róla, pénzt sem kért. Egyből gondoltam, hogy ezt biztos a dugipénzéből vette, és bizony 200e hiányzott a kasszájából. Megnéztem a gumi típusát és rákerestem a neten, kb 180 ezerért kapható webshopokban.

Soha nem volt közöttünk vita tárgya a pénz, nem tiltottam meg neki, hogy vegyen magának ezt-azt, épp ezért nem értem, hogy miért titkolózik.



2023. okt. 28. 05:15
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
42%
Vele kéne megbeszelni. Nyilvan mondtad mar neki h a hobbija draga o meg nem akar veled vitatkozni. Ilyen birkaval nehez az elet.
2023. okt. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
19%

Zsebpénz.:)

Nem akar mindenért kérni, szólni.


"Van egy bankkártyája, amire a fizetést kapja"

Ilyen nincsen, kártyára nem jön pénz.

2023. okt. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló esetben nem esne jól, ha nem szólna. Bár mi mindketten képbe vagyunk a pénzügyekkel. Legalább is van a közös, amiből a közösen rakunk félre, illetve a megélhetés megy, de van egy kis saját pénz is, pont a hobbikra stb.

Fel kéne hozni a témát, de ne arra hegyezd ki, hogy gumit vett, hanem hogy titkos pénze van. Igazából akkor lehetne ez igazán nagy hiszti tárgya, ha beütne valami rossz és ott van a pénz és nem dobja be rá. L

2023. okt. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Valami kis mellék kereset, amit a hobbijára költ. Ami ebben inkorrekt, az a sunyi lapítás, dugdosás.


Nálunk a fizetésünk közös. Szintén én kezelem a kasszát, de mindent megbeszélünk.

Azt is, hogy én korrepetálok óránként 4 ezerért, a párom vállal itt-ott számítógép karbantartást, stb. Ezek a zsebpénzeink.

Megy a hobbira, egymásnak ajándékra, stb.

2023. okt. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
92%

Nagypapám csinálta ezt régen, hogy a túlórával keresett pénzét külön kezelte, abból vett magának sört, vagy bármi olyan dolgot, ami nem létszükséglet. Nem tudta volna elviselni, ha a kosztpénzből kell ezekre költeni. Ha nem tudott túlórázni vagy fusizni (ami ritkán történt), akkor abban a hónapban még egy esti sört sem engedett magának.


Barátod is ilyen, csak a motor témában. Valószínűleg pluszmelóval keresi meg az árát, és azt arra is költi. De nem a közösből veszi el, ami szép dolog.

2023. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

#3 "Igazából akkor lehetne ez igazán nagy hiszti tárgya, ha beütne valami rossz és ott van a pénz és nem dobja be rá."

Nem is oly régen új mosógépet vettünk, és azt hidevérrel hagyta, hogy a megtakarításunkból fizessük ki, nem szólt, hogy neki meglenne rá a pénze. Augusztusban egy hétvégét töltöttünk a Balatonon, de ott is mindenen spóroltunk, legolcsóbb szállás, stb... a 200ezres gumi meg teljesen oké

2023. okt. 28. 08:44
 7/44 anonim ***** válasza:
85%

6.


Na látod EZÉRT titkolja. Te mindig tudnád mire költeni azt, ami neki is fontos volna.

2023. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Valami oka biztosan van, amiért jobbnak látja ezt így megoldani, de hogy őszinte legyek egy szeretetteljes kapcsolatban el sem tudom képzelni ezeket az élethelyzeteket.

Ha találok dugipénzt, sarkon fordulok és megkeresem a férjemet, hogy hát ez meg hogy került oda? Tud róla valamit, vagy az előző tulaj jótéteménye? :D

Ha vesz új gumikat a motorra/autóra szó nélkül, akkor azért csak megkérdezhetem, hogy miért nem beszéltük ezt meg és amúgymeg miből, nem?

Vagy nem tudom, nem alap, hogy ilyenekről kommunikálunk a házastársunkkal? Mert nekem pl. tök oké, hogy teszeget el magának egy kis pénzt a hobbijaira a férjem, nem kell elszámolnia vele, de mi oka lenne ezt előlem dugdosnia és hülyének nézve költenie belőle bármire is, ha nem hisztizek ezen? Nem is értem.

Mondom ezt úgy, hogy nálunk is én kezelem a pénzügyeket. Előre megbeszéltük mennyi pénzt teszünk el hó elején megtakarításként, a többi mindenkinek marad a saját számláján és szabadon rendelkezik vele. Sosem volt még ebből balhé.

Én azt javaslom, hogy üljetek le és nyílt lapokkal beszéljétek ezt át, mert enyhén szólva gáznak érzem, hogy ő dugdos, te meg suttyomban számolgatod...

2023. okt. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
28%
Van kozos kassza ? Van! Innentol kezdve mas penzt arra koolt amire akar!
2023. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
67%
Az értelmes ember mindig tartalékol. Ti közös kasszán vagytok, tudnál helyet találni minden fillérnek, talán nincs is ebből baj. De mi lesz, ha szétmentek? Majd kér tőled pénzt albérletre meg kaucióra, hogy elköltözhessen? Inkább képez magának némi olyan tartalékot, amiről nem tudsz, hogy bármi történik, tudja folytatni az életét.
2023. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!