Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért titkolja a pénzét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért titkolja a pénzét?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok és összességében jól megvagyunk, boldog vagyok vele. A pénzt én kezelem, én vásárolok és fizetem a rezsit, stb, szerintem ő azzal sincs tisztában, hogy pontosan mennyi pénzünk van a számlánkon, mert nem érdekli. Ha például új cipőt szeretne, akkor is nekem szól, hogy vegyem meg neki, mert nem szeret vásárolni. Mindez nem azért alakult így, mert elvenném a pénzét, hanem ő egyszerűen csak nem akar ezzel foglalkozni. Van egy bankkártyája, amire a fizetést kapja, de azt is én kezelem.

Tavaly találtam a garázsban 300e Ft készpénzt, gondosan elrejtve, de soha nem szóltam neki, hogy véletlenül megtaláltam. Ez időközben havi 30-40 ezerrel gyarapodott, de fogalmam sincs róla, hogy honnan van a pénz. Az egyetlen hobbija a motorozás, és idén nyáron feltünt, hogy új gumikat vett a motorra, de nekem nem szólt róla, pénzt sem kért. Egyből gondoltam, hogy ezt biztos a dugipénzéből vette, és bizony 200e hiányzott a kasszájából. Megnéztem a gumi típusát és rákerestem a neten, kb 180 ezerért kapható webshopokban.

Soha nem volt közöttünk vita tárgya a pénz, nem tiltottam meg neki, hogy vegyen magának ezt-azt, épp ezért nem értem, hogy miért titkolózik.



2023. okt. 28. 05:15
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
66%
Még ha 20 milliot talaltal volna, 200ezer az semmi.
2023. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

11.



Nha ja, gyakorin le se hajolunk ennyiér.

2023. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%

Jó, mondjuk az teljesen jogos, hogy a mosógépet meg a közös nyaralást a közös pénzből fizeti a pár..


Igazából nem csak az a kérdés, hogy miért ittkolja, hanem az is, hogy mégis honnan van. Mert egy átlag dolgozó embernek nem jön csakúgy a semmiből pénzecske:D Ha meg lenne mellékállása, tudnál róla..


És amúgy nem, az sem normális, hogy az ember dugdossa a pénzét, miközben a saját fizetését meg gond nélkül átadja amásiknak.

Attól fél, hogy t majd eldöntöd mire kötlse? mégis miért kéne ettől félnie, ha... ember, és van szája? Attól még, hogy valaki azt mondja, nem kell mindent úgy csinálni ahogy mondják, főleg nem a saját munkád által termelt saját pénzeddel. :D


Nekem itt valami ismlisség szaglik, én rákérdeznék a helyedben, hogy mi az. Nem kérdőre vonni, hisz igazából miért ne használhatná a saját pénzét... csak ez az egész, hogy mi iez, meg honnan van egyáltalán.

2023. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
71%

Jó, de itt hisztizel azon, hogy mennyibe került a gumi amit vett. Gondolom nem az első eset volt és ezért kezdett magának tartalékolni dugipénzt, hogy ne kelljen a háromórás monológodat végighallgatnia.


Mert hiába mondod, hogy "sosem szóltál semmiért", de oka van annak, hogy sutyiban dugdossa a pénzét.


Mi is közös kasszán vagyunk a férjemmel, egy bankszámlával. De nekem "el meri mondani", ha valamire százezreket akar költeni és nem állok le vele vitázni, hogy minek...elvégre ő is dolgozik, joga van a "saját pénzéhez".

2023. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
38%

"a 200ezres gumi meg teljesen oké"

Nem oké. Titokban, sutyiban, ki tudja, miből.

Miért nem kérdezted meg, hogy miből?

Nagyon nem oké.

"szerintem ő azzal sincs tisztában, hogy pontosan mennyi pénzünk van a számlánkon, mert nem érdekli" - Szerintem tökéletesen tisztában van minden fillérrel. De hogy magának dugdos pénzt és titkolózik előtted? Lehet, hogy van még plusz egy számlája, amiről nem tudsz.

Becsap, nem őszinte veled, saját magának gyűjt.

2023. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%
14, te idéznéd a hisztit amit a kérdező lenyomott?
2023. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
Apamnak is volt ilyen idoszaka, bar o nem gyujtogetett tobbszazezreket. Azert lapitott, mert anyam folyton veszekedett vele. De anyam azert veszekedett vele, mert fater piara koltott.
2023. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%
Kevesled, amit kapsz? Elő a sodrófát gárim!
2023. okt. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
83%

"Nem is oly régen új mosógépet vettünk, és azt hidevérrel hagyta, hogy a megtakarításunkból fizessük ki, nem szólt, hogy neki meglenne rá a pénze. Augusztusban egy hétvégét töltöttünk a Balatonon, de ott is mindenen spóroltunk, legolcsóbb szállás, stb... a 200ezres gumi meg teljesen oké"


Mivel a megtakarításotokból is tellett rá, így most miért ne hagyta volna? Szerintem teljesen normális, hogy a közös dolgokat közös pénzből fizetjük. A Balatonon meg még a legolcsóbb szállás is egy vagyon augusztusban.

Azért gyűjtöget külön, hogy tudjon a hobbijára is költeni anélkül, hogy mindig magyarázkodnia kelljen, hogy ez most miért kell, és nem a kosztpénzből akar élvezni.

Itt az egyetlen bibi a titkolózás, de gondolom erre is megvan az oka, felteszem nehezen emésztenéd meg, hogy költeni akar a motorra. Már a 180ezres gumin is durrogsz. Így még nincs vita.

2023. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
67%

Tart maganak egy kis mozgasteret, egy kis magan (penzugyi) szferat.


Odaadja a fizeteset, nem a kozosbol fedezi a maga kis hobbijat, hanem isszefusizza, mellekesbol megkeresi.


Te meg kontrollalod, kutakodsz utana…

Persze veletlenul megtalaltad… aha.


Lefogadom a telefonjaban is nezelodsz.


Miert jo ez?

2023. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!