Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés?így fer?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés?így fer?

Figyelt kérdés
6éve vagyunk együtt,van egy lányunk aki 3 éves ,én vagyok vele lényegében egesznap mivel a párom sokat dolgozik.Nem rég feljött a téma ,hogy hazasodjunk össze,már ideje lenne,deee házassági szerződést akár!Albérletben kezdtük,neki volt egy kis megtakarítása abból vett vidéken egy kis telket,és az évek alatt épített családi segítséggel egy kis házat,ami még nincs kész,talán jövőre odakoltozhetunk.Nagyin sok vita volt,hogy alig volt itthon velünk,mert munka után minden idejét a háznál töltötte,hogy értünk....csinálja.Most meg előáll ezzel ,hogy írjam alá,hogy csak az lesz közös amit majd házasság után,gyűjtünk ,a házhoz semmi közöm..dolgozni nem tudok,visszamenni meg,mert sajnos a lányunk problémas,nagyon sok fejlesztésre kell hordanom,és így is délig van az oviba ..teljenes kiszolgáltatott helyzetben érzem magam,és nem érti mi a bajom.O szerinte ezért O dolgozott meg,és így fer,én meg neveltem és nevelem a közös gyerekünket,lemondok mindenről..Jogos ,H nem akarok hozzamenni? gondolkodom ,hogy hazamegyek a szuleimhez,így még segitsegem is lenne,és dolgozhatnek.
márc. 9. 12:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
70%

"Mivel most is lehet az, hogy szétestek, ez esetben nem kapsz semmit nyilván."


Ez nem egészen így van. A férfi mindezt nem tudta volna megcsinálni, ha nincs mögötte a kérdező, aki ezt biztosítsa neki. Hiszen hogy áldozta volna minden idejét a házra, ha háztartással és a gyerekkel is foglalkoznia kellett volna.

Alapvetően, házassági szerződés nélkül is csak a házasság után szerzett vagyon a közös, de bele számít már a házasság előtti együttélés is a vagyon közösségbe.

A kérdező ezt bukna el, ha ezt aláírja.

Nem mondom, hogy fele fele a reális, mert nem, mivel a telket még régebben vette és a családja segített, de valami a kérdezőnek is jár.

márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mennek hozzá, és elettarsi vagyonmegosztást is kérnek bíróságon. Ez a pasi jól kihaszanal téged
márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
92%

A házassági szerződés jelen esetben kizárólag a pali érdekeit szolgálja. Arról nincsen benne szó, hogy a nőnek mi jàr azért, mert nem tud dolgozni és az összes ideje rámegy a közös gyerek nevelésére, addig a pali meg vígan csinálgatja azt a házat ami csakis az övé, leszarva az otthoni

teendőket. Nekem ez kva igazságtalan. És nem is szültem volna így gyereket egy ilyet embertől.

Igen, partizzon nyugodtan, vagy hordja oda az új nőket. Azt csinál amit akar.

És jelen esetben ő sem bízik meg a nőben, ékes jele a szerződés kizárólag a saját javára, ez tehát kölcsönös. Ennek a kapcsolatnak így egyik részről sincsen semmi értelme.

márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen felesleges összeházasodnotok, én azon is elgondolkodnék hogy szeretnék-e egyáltalán együtt élni vele a továbbiakban. Nem a szerződés miatt, hanem annak tartalma miatt. Mintha a közös lányotok nem is létezne úgy gondolkodik. Csak ő van, esetleges válás után fogd a gyereket és menjetek ahova tudtok, mert a ház az övé. Lehetne köztes megoldás ahol nem viszed mindennek a felét, viszont nem is az utcára mész a közös gyereketekkel. Önző és egoista ember, ő az első saját magának és nem a lánya és felesége. Kérlek, gondold át, most mutatta ki a foga fehérjét igazán.
márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
20%
22, valóban kihasználja, képes minimum 8 órás munka mellett még kimenni a telekre és órákig házat építeni, amíg az asszony a fűtött házban tölti az idejét a gyerekkel. (mellesleg home office ban is lehet dolgozni...)
márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, most legyél nagyon okos.Elmondom mit csinálj.

Soha többet ne említsd meg ezt a házasság témát, ha ő felhozza, akkor is csak tereld el a témát.

Legyél vele kedves.Szépen, lassan, fű alatt kezdj el intézkedni a költözésre.Gyűjtsd egy kis pénzt, szervezd meg az életed tőle külön.Aztán egyszer mikor nincs otthon, akkor cuccolj el.

A gyerektartásra már jó előre add be az igényt hivatalos úton, keress munkát.

Ha elkezd értetlenkedni, akkor mondd neki, hogy te senkim sem vagy, mivel nem vagyunk összeházasodva.Szingli vagyok, ahogy eddig is.Te csak a gyerek apja vagy, amiért fizetsz.

márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
82%
#26 Úgy is jó, ha osztott felügyelettel nevelitek majd a gyereket, legalább akkor végre ő is fog a gyerekkel foglalkozni, neked meg lesz időd a saját életedre.
márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
88%

25#


Ő is maradhat a fűtött házban meg viheti a gyereket különórára.

Az hogy a saját házát építi 8 óra munka után - semmi baj, de akkor ő egy szingli pasi aki tojik a családjára. Csak igy nem kellett volna a gyerek.

márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
6%

Fuh de nem lennék egyik itteni femináci férje se 😅 de a pali se lennék a sztoriban.

Ennyire telibeszarni a másik munkáját.

Elképzelem, ahogy kidolgozom a belem, hogy otthon a családnak mindene meglegyen, aztán még szabadidőmben is a házon dolgozom, hogy legyen hol laknunk, erre a net bugyraiban pár önző egoista kis femináci uszítja a párom, hogy lépjen le a gyerekkel, én meg csak fizessek neki távolból :D és még a pali használja ki a nőt, qrva jó 😅

márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
83%

#29 Itt nincsen semmilyen család, a férfi senkivel nem foglalkozik, csak saját magával.

Itt az történt, hogy egy faszi kizsigerelt egy nőt, hazudozott neki, hogy családot akar és épít nekik házat, majd felcsinálta a nőt, akit magára hagyott a gyerekkel, a gyerekkel nem törődik, majd ezek után közölte a nővel, hogy magának építette a házat.Miről beszélsz?Ez nek család, ez nem apa, ez egy csaló spermadonor.

márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!