Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek rosszul döntöttünk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek rosszul döntöttünk?

Figyelt kérdés
1,5 éve házasodtunk össze a párommal, a család tudta nélkül. Annak ellenére, hogy a szülei is szeretnek engem, valamint az én szüleim is szeretik őt, de valahogy mégis úgy éreztük, hogy nem akarunk senkit bevonni a dologba, csak mi ketten voltunk jelen 2 barátunk társaságában. Most valahogy mégis úgy érzem, hogy be kellene avatnunk mindenkit a titkunkba, szerintetek hogyan lehetne sértődés nélkül normálisan közölni?

2013. júl. 29. 14:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
36%
Inkább ne mondjátok el nekik , nagy fájdalmat okoznátok vele ! szégyen szülőkkel ilyet tenni
2013. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem élünk együtt, de éltünk együtt már 2 évet előtte.
2013. júl. 29. 14:43
 13/27 anonim ***** válasza:
69%
Én el sem tudtam volna képzelni, hogy a szüleink ne legyenek ott életem egyik legfontosabb napján, viszont két barát meg igen, mintha a két barát fontosabb volna a saját szüleiteknél, akik felneveltek és gondoskodtak rólatok. Persze kell tanú, de egy ilyen eseményt nem lehet már visszahozni, és valószínűleg édesanyád meg a fiú édesanyja és édesapáitok is mindannyian érezhetik magukat jogosan megsértve, hiszen már nem tudjátok megadni nekik ezt a pillanatot. Nálunk sírtak a szülők, mikor egybekeltünk, és mind a ketten tudtuk, hogy boldogok, hogy láthatják a gyermekük esküvőjét, mert ez számukra is fontos nap. Önző és gyerekes lépés volt megfosztani ettől a szüleiteket, és ha ennyire megalapozatlan volt a házasság és a közös jövő, akkor értelmetlenül tettétek ezt. Azt viszont már végképp nem értem, hogy lehet ezt eltitkolni ilyen sokáig olyan emberek előtt, akiket szerettek, szerintem mélységes fájdalmat okoztatok ezzel, csak gratulálni tudok.
2013. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, tényleg jó ötlet lehet a közös vacsora a szülőkkel, testvérekkel. De megkérdezheted az anyakönyvvezetőt is, szerintem nincs akadálya egy házasságkötés megismétlésének, valahogy az ezüst-, arany-, stb lakodalmakon is meg szokott történni az ilyesmi. És akkor elmentek mondjuk a 2 éves évfordulón, és senkinek sem kell tudnia arról, hogy ti nem először vagytok ott - ez is egy járható útnak tűnik.


És nem, baromora nem értek egyet a téged oltogatókkal, a párkapcsolat formája, benne a házasság az adott pár magánügye, nyilván oka volt annak, hogy így cselekedtetek.

2013. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%

Romokban heverne az anyai szívem, ha a lányom titokban ment volna férjhez. 1,5 évig nem is mondta el nekem, az egyenlő a gyereknevelésem csődjével, mint anya megbuktam.

Szerinted melyik szülő fog rögtön a nyakatokba ugrani örömében? Olyan örömben, amit elvetettek, mert nem volt ott az esküvőtökön..

Hogy tudtátok eltitkolni ezt a nagyon fontos dolgot előlük?

Szegények, lehet titokban készülődnek, spórolnak nászajándékra, esküvőre. Nem szabad egy álmot elvenni a szülőktől SEM:

2013. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%
Egyet értek az utolsó hozzászólóval. Magánügy. Meg lehet ezt szépen magyarázni a szülőknek, vagy bejátszani amit az utolsó hozzászóló javasolt. Én is nagy felhajtás nélkül képzelem el az esküvőmet, elegánsan, szolidan utána egy éttermi ünnepléssel. Nem fogok kb. 100 embert etetni, szórakoztatni egy napig, csak mert megházasodtam. Max. a közeli rokonságot.
2013. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
45%
Mármint a 14/16-ossal értek egyet.
2013. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Girgoy ***** válasza:
73%
Engem az érdekelne, hogy miért titkoltátok el annak idején a házasságot? És az az ok megszünt-e már?
2013. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%
nem az a legnagyobb gáz h titokban tettétek, ha nektek úgy tetszik.De miért titkoljátok azóta is??
2013. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
82%
Itt nem a kis és nagy lagzi a vita tárgya, szűk CSALÁDI KÖRBEN is szépen meg lehet ünnepelni az egybekelést, akár egy szertartás utáni ebéddel vagy vacsorával, de legalább a szülők tudjanak róla, szerintem így tisztességes azokkal az emberekkel szemben, akik felneveltek minket. Évekig titkolni pedig egy ilyen fontos dolgot nem más, mint visszaélni a szülői szeretettel s bizalommal.
2013. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!