Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek rosszul döntöttünk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek rosszul döntöttünk?

Figyelt kérdés
1,5 éve házasodtunk össze a párommal, a család tudta nélkül. Annak ellenére, hogy a szülei is szeretnek engem, valamint az én szüleim is szeretik őt, de valahogy mégis úgy éreztük, hogy nem akarunk senkit bevonni a dologba, csak mi ketten voltunk jelen 2 barátunk társaságában. Most valahogy mégis úgy érzem, hogy be kellene avatnunk mindenkit a titkunkba, szerintetek hogyan lehetne sértődés nélkül normálisan közölni?

2013. júl. 29. 14:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ez már alapból elég gáz.


Oké, hogy nem akar valaki felhajtást, de az a minimum, hogy megtisztelem a szüleimet és elmondom "Hello! Házasodunk, de nem akarunk felhajtást, ne haragudjatok, négyen leszünk csak. Kérlek értsétek meg, mi így szeretnénk. Köszi"


Most már viselni kell a következményeket.


Kérdésedre: Igen, rosszul döntöttetek. Elég infantilis hozzáállás volt részetekről.

2013. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézd vadszeder, ez így elméletben levezetve akár OK is lehetNE... de a gyakorlat sajnos az elég sok szülői ház esetében, hogy ha beavatod őket a házasodási elképzelésedben, akkor pillanatok alatt azon kapod magad, hogy jönnek az ő vágyaik és elvárásaik, és a nyakadba kapsz egy konfliktus-hegyet, amiből voltaképp nem jöhetsz ki jól. Mert vagy kisöpör téged a saját életedből, ami ilyen módon már nem rólad fog szólni, vagy szembekerülsz az egész rokonságoddal fél életidőre és a következő hónapjaidban a dilibogyó lesz a legjobb barátod (vagy a pálesz)
2013. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
66%
Sajnálom, ha valakinek konfliktusokat okoz az esküvő a családban, szerencsére nekünk nem volt gond, ismerőseimnek sem. Mégis azt gondolom, hogy ha valaki tiszteli a szüleit, akkor megpróbál velük dűlőre jutni, nem pedig a hátuk mögött, őket kizárva átélni ilyen fontos pillanatokat. Felnőttként kell házasságot kötni, és felnőtt fejjel lehet tisztázni a szervezés okozta problémákat, aki erre nem képes, az a házasságra sem érett szerintem. Azért kíváncsi vagyok, kinek hogy esne ez akkor, ha vele csinálják meg, és a saját gyerekéről kiderülne, hogy már rég házas, és a sok szeretet és gondoskodás után annyi bizalmat sem szavazna meg nekik, hogy legalább a titkos esküvő után megszólaljon benne a lelkiismeret.Én így nem tudnék belenézni a szüleim szemébe, de lehet, én vagyok furcsa.
2013. júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben kitalálnék valami mesét, ami indokolja az akkori döntést, mert ez így eléggé logikátlan.
2013. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
92%
"aki erre nem képes, az a házasságra sem érett szerintem." - nézd, ítélkezni könnyű, de azért érdekelne, hogy szerinted hogyan lehet jól kezelni mondjuk egy olyan problémát, hogy ha egy pár pici esküvőt szeretne, két tanúval, max szülőkkel, családi vacsorával, és valamelyik anyós csak azért is elkezd odahívogatni 80 embert, tegyük fel, mindezt a világ legeslegundorítóbb önfelmentő ideológiája, a "most még nem érted, de majd egyszer még hálás leszel érte" szöveg mögé bújva??? (és ez egy lightosabb helyzet, mondjuk)
2013. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem beszélnék vele, elmondanám, hogy ez a mi esküvőnk lesz, és megkérném rá, hogy abban segítsen, hogy olyan legyen a nagy nap, amilyet mi szeretnénk. Mindenesetre megpróbálnám, mert akkor legalább elmondhatom, hogy tisztességesen intéztem a dolgokat. Ha nem lenne hajlandó tiszteletben tartani a mi vágyainkat, csak akkor hoznék drasztikusabb lépéseket, de amíg nem muszáj, addig nem.

Szerencsére nálunk minden olyan volt, ahogy mi akartuk, a szülők maximálisan támogattak minket és segítettek.

De szerintem már kicsit eltértünk az eredeti kérdéstől, ahol nem az esküvőszervezéssel volt gond, szimplán megléptek és kész, azóta meg kussolnak róla, ami szerintem még mindig hatalmas önzőség és gyermeteg megoldás volt, és sajnálom a szüleiket, mert hatalmas csalódás lesz számukra.

2013. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
57%

Az eredeti kérdésben NEM TUDJUK, hogy miért döntött így a Kérdező és a férje, de nyilván volt rá valami okuk, az emberek okkal szoktak ilyen döntéseket hozni. Az ok persze lehet a szülőktől független is, lehet, hogy pl. egy hirtelen elhatározással azelőtt el akarták kötelezni magukat ilyen módon, mielőtt a Kérdező férje elmegy külföldre hosszú időre, ez pl. egy lehetséges magyarázat. Vagy pl. hogy abban gondolkodtak, hogy esetleg a Kérdező is utána tud menni idővel és így könnyebb - csak másként alakult. Ez is egy lehetséges magyarázat.

Az meg szerintem egy szegénységi bizonyítvány egy szülőre nézve, ha abban, hogy a gyereke éli a saját életét a saját döntései szerint, abban önmaga elleni támadást lát. Jó, persze, elsőre lesokkolhatja a hír, de egy ép lelkü szülőnek egy ilyen dolgon kb 3 nap alatt túl kell tudnia lépni...

2013. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!