Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Társfüggő a férjem és öngyilko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kindi kérdése:

Társfüggő a férjem és öngyilkossággal fenyeget. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A férjem dolgos, rendes, ragaszkodó és mindennél fontosabb számára a családja. Már amikor megismerkedtem vele, nekem nem volt szerelem, inkább egy előző szerelmemet akartam feledtetni vele és jól éreztem vele magam, rendes pasi is volt, randiztunk. Már akkor éreztem hogy egyszerűen "rámcuppant" teljesen, minden idejét velem tölti. Két hét ismeretség után teherbe estem és nagy érzelmi drámán estem át hogy mi legyen végül szülők lettünk és pár évig jól megvoltunk, szerettem, de valami mindig hiányzott talán a szerelem.


Igazából egy évvel ezelőtt kezdődtek a gondok, ugyanis megcsaltam és beleszerettem vkibe akiért el akartam hagyni. Nem is tudom miért. Egy ilyen önfeláldozó, rendes férjet hogyan és miért kellene elhagyni? Magam sem tudom, egyszerűen a másikkal jobban megértem magam és boldogabb vagyok.


A férjem gyakorlatilag mindent megbocsát csak hogy együtt maradjon a családunk és vele maradjak.

Próbáltam vele "finoman" megbeszélni a dolgokat és a válásra terelni a szót, de öngyilkossággal fenyeget olyans szinten, hogy tegnap este derékszijat kötött a nyakába és ugrani készült...sőt, bár nem mondta ki csak utalt rá, hogy ha otthagyom, vagy magával végez vagy velem. (már én is szóba kerültem)


Ha odalennék érte és szeretném természtesen nem állna fennt ilyen veszély. De mióta megismertem a férjem erről az oldaláról is, egyre jobban undorodom tőle, hiába "rendes" férj aki mindent megtesz a családjáért.


Szerintetek mit tegyek?



2013. szept. 11. 10:27
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
23%

"Mi az, hogy rendes ember? Csak mert eljár dolgozni, mindenetek megvan, de közben csak önmagára gondol? És a te boldogságoddal mi van? Azzal ki törődik? Rajtad kívül senki. Na így állj a dolgokhoz."


Hat azert van bör!!! Tudtommal az asszonyka nem dolgozik, ha a felteves helyes, hogy a masik kerdest is o tette fel.


Ez csak 1 koltoi kerdes:

De milyen alapon jar a valas utan Anyukanak tobb boldogsag, mint Apukanak??? Ha a gyerek automatikusan az Apjahoz kerulne nem lenne ilyen fene nagy batorsag. Apuka meg maradjon, aztan cash-eljen tovabb.


Te vagy boldogtalan es azert vagy boldogtalan, mert nincs sikerelmenyed. Azert nincs, mert nem erzed magad hasznosnak.

Es azert nem erzed magad hasznosnak, mert nem vagy az! Teged sem elegit ki az a tudat, hogy neveled a gyermekedet.


Idoszakosan a masik Pasi tudja ezt feledtetni veled, de szerintem csak idoszakosan. Menjel el dolgozni szepen es egybol keresel penzt es hasznos leszel es a csaladod is rendbejohet.


Amugy meg nem gondolom, hogy egy depresszios nonek kellene olyan donteseket hoznia, ami 3-4 ember eletet alapjaiban valtoztatja meg.


Legjobbakat! Valaszadok! Ti meg csak uszitsatok meg adjatok ala a lovat, hogy jol dont...

2013. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
53%
Talán ha anno védekeztetek volna, akkor nem lennétek most szarban!
2013. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
87%

22. válaszoló. Azért azt te sem gondolhatod komolyan, hogy egy öngyilkossággal és gyilkossággal fenyegetőző embernél kéne hagyni egy kicsi gyereket?

Ha egy kapcsolat nem működik, akkor hiába erőlteted azt. A legjobb, amit tehetnek, hogy szétmennek, és keresnek egy olyan párt maguk mellé, aki illik hozzájuk. ÉS hogy a gyereket közösen, szépen nevelik. Akkor is, ha külön háztartásban.

De nem egy olyan emberében, aki öngyilkossággal és gyilkossággal fenyegetőzik.

2013. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
49%

Az öngyilkossag mar valasz valamire! Arra hogy a holgynek a szar is budos. Hogy a ferje megtesz mindent erte, megsem tetszik. Ha a fogkefet igy rakja le, az is baj, de ha ugy akkor az a baj.


Eppen csak azt nem irta le a kerdezo, hogy utalom, mert "nincs rajta sapka".


De egy kicsit forditsuk mar meg az egeszet:

-az az asszony dolgozik.

-a ferj otthon van a gyerekkel.

-a ferj meghulyul es felrekefel

-az asszony meg ezt is elnezi, mert szereti

-ezek utan meg a ferj benyogi az unalmast, hogy megis menni akar, mert a masikkal a lopott orak kozben " jobban megértem magam és boldogabb vagyok." DE persze viszi a gyereket, a fel vagyont es igenyt tart a gyerektartasra.


Na ezek utan megneznem azt a not, aki mosolyogva ezt csak ugy odaadja egy mas nonek es nem hagyja el a szajat, hogy ezek utan "nincs ertelme az eletemnek"...

2013. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 Nádszálkisasszony ***** válasza:
60%
Egy ügyvéd vagy pszichológus jobb tanácsot tud adni mint az összes itteni felhasználó. Erősnek kell lenned, ki kell lépni az ilyen kapcsolatból. Hátha egy másik terepeuta meg tudja győzni, hogy a válás a legjobb megoldás.
2013. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
56%

Miért hiszi mindenki azt, hogy a feleség tehet arról, hogy a férje öngyilkos akar lenni? Vannak ilyen emberek, vagy komoly hormonális problémák miatt esnek ilyen erőteljes letargiába, vagy gyermekkori trauma miatt hajlamosak vagy az érzelmi zsarolásra, vagy a tényleges öngyilkosságra. Egy néhány évig tartó házasság, ahol a feleség végig őszintén megmondta, hogy nem szerelmes, nem képes egy egyébként pszichésen egészséges pasit az öngyilkosságba kergetni. Ehhez valamiféle gyermekkori trauma kell, vagy hormonális problémák. A dolog orvost érdemel.

Sőt, a depressziónak is van egy formája, ami azért alakul ki, hogy a "szenvedő alany" a környezetét manipulálja tudja általa. Olyankor nem a környezet tehet róla.


Kérdező, a férjed tényleg társfüggő. Ha úgy akarsz kilépni a kapcsolatból, hogy senki ne haljon bele, akkor vidd el egy komoly pszichiáterhez, aki kideríti az okát és segít megszüntetni. Lehet, hogy emiatt még néhány évig együtt kell, hogy maradjatok, de ezt látom biztonságos megoldásnak. Mert ha ebből ki tud jönni, akkor (értelmes, egészséges pszichével megáldott ember módjára) be fogja látni, hogy hiába szeret téged, ha egyikőtök sem boldog, el kell, hogy engedjen. Mint ahogy szinte bárki más reagálna ilyenkor.


Na, most jöhetnek a lepontozások. Úgy látom, itt mindenki le lett pontozva.

2013. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
53%

"Miért hiszi mindenki azt, hogy a feleség tehet arról, hogy a férje öngyilkos akar lenni?"


Hat azert lassuk be, hogy boldogga nem tette! Sot a legfobb feladatanak sem tudott eleget tenni, miszerint tartsa ossze a csaladot.

2013. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Igen, számomra is felfoghatatlan, hogy egy ép elméjű férfi miért nem képes túltenni magát ezen öngyilkosságra gondolás nélkül, de mint ahogy egyikőtök ráérzett, gyerekkori traumán esett át. Azt mondta hogy a szülei nem törődtek vele és verték is és elváltak - és ő mindent elkövet hogy az az ő gyermekével ne történjen meg. Azt is mondta neki csak és kizárólag mi létezünk. Barátai sincsenek, csak mi és a munkája. A szüleivel egyáltalán nem tartja a kapcsolatot. Max. születésnapkor megköszöntik egymást telefonon és ennyi.


Szóval az a helyzet, hogy neki tényleg csak MI vagyunk és senki más és ha minket elveszít akkor ő egyes egyedül marad és ettől hihetetlenül retteg.


Ezért sajnálom, de ha egyszerűen számomra megkönnyebbülést jelentene hogyha valaki elcsábítaná mellőmem, mit tehetek? Persze, ügyvéddel fogok beszélni, jobb ötletem nincs.


Én voltam aki korábban panaszkodott hogy mindig ideges és pattogós, azóta gyakorlatilag szinte minden problémánkat sikerült megoldanunk, odafigyel hogy ne legyen olyan heves, mégis eltávolodtam tőle érzelmileg.

Tényleg azt látom hogy szerencsétlen bármit tesz, akkor se leszek boldog, mert nincsenek meg azok a mély érzelmi szálak. Persze, örömmel tölt el amikor látom hogy a kislánnyal játszadoznak, sokminden van, ami örömmel tölt el, de valami mégis hiányzik. Úgy érzem érzelmileg halott ez a kapcsolat.

Azért szeretünk valakit mert mindent megtesz értünk mert rendes férj? Hány rendes pasi van, akinek esélyt sem adunk hiába egy égből pottyant romantikus herceg? Csak mert érzelmileg nincs meg bennünk az a töltés...

Az utóbbi időben a férjem tényleg a legjobbat hozza ki magából és most hülyén érzem magam hogy ezt leírom, de mégis úgy érzem a másik kell.

2013. szept. 11. 22:40
 29/43 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy így érzel, mert teper. Ha épp nem ilyen állapotban lennél, hogy a másik kell, és a férjed valaki miatt le akarna lépni, akkor is megkönnyebbült lennél? Semmit nem akarok ezzel provokálni, félre ne érts, csak az érdekel, hogy ezt a kérdést feltetted-e már magadnak.

Nem csalt a megérzésem a gyermekkori eredetet illetően. :(

#16 voltam.

2013. szept. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
45%

Ez az esetek nagyobb százalékában csak beszéd, hogy ezt valóban megteszi.

A férjed megtalálta az igazit, Te lennél az, és hogy miért ilyen? Azért mert szeret. Komolyan.

És egy teljesen odaadó, szerető embert eldobnál olyan valakiért, akiért majd talán Te fogsz ennyire bánkódni, mindent megtenni érte, erődön felül, és ő mégis kidob egy másik nőért.

Talán már inkább egy másik élet kellene ehhez...

2013. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!