Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Társfüggő a férjem és öngyilko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kindi kérdése:

Társfüggő a férjem és öngyilkossággal fenyeget. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A férjem dolgos, rendes, ragaszkodó és mindennél fontosabb számára a családja. Már amikor megismerkedtem vele, nekem nem volt szerelem, inkább egy előző szerelmemet akartam feledtetni vele és jól éreztem vele magam, rendes pasi is volt, randiztunk. Már akkor éreztem hogy egyszerűen "rámcuppant" teljesen, minden idejét velem tölti. Két hét ismeretség után teherbe estem és nagy érzelmi drámán estem át hogy mi legyen végül szülők lettünk és pár évig jól megvoltunk, szerettem, de valami mindig hiányzott talán a szerelem.


Igazából egy évvel ezelőtt kezdődtek a gondok, ugyanis megcsaltam és beleszerettem vkibe akiért el akartam hagyni. Nem is tudom miért. Egy ilyen önfeláldozó, rendes férjet hogyan és miért kellene elhagyni? Magam sem tudom, egyszerűen a másikkal jobban megértem magam és boldogabb vagyok.


A férjem gyakorlatilag mindent megbocsát csak hogy együtt maradjon a családunk és vele maradjak.

Próbáltam vele "finoman" megbeszélni a dolgokat és a válásra terelni a szót, de öngyilkossággal fenyeget olyans szinten, hogy tegnap este derékszijat kötött a nyakába és ugrani készült...sőt, bár nem mondta ki csak utalt rá, hogy ha otthagyom, vagy magával végez vagy velem. (már én is szóba kerültem)


Ha odalennék érte és szeretném természtesen nem állna fennt ilyen veszély. De mióta megismertem a férjem erről az oldaláról is, egyre jobban undorodom tőle, hiába "rendes" férj aki mindent megtesz a családjáért.


Szerintetek mit tegyek?



2013. szept. 11. 10:27
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Anyagilag hogyan allnak?

A ferjed meg az udvarlo?

(Van egy sejtesem, hogy a ferjed sikeres, az udvarlo meg kevesbe.)

2013. szept. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

Nem az anyagiak szàmítanak számomra hanem az érzelmek. Egyikük sem gazdag, de bármelyikük tudna megfelelő megélhetést biztosítani.

Egy kapcsolatban a kölcsönösségen van a hangsúly, az úgy nem jó ha csak az egyik fél akarja a másikat.

2013. szept. 12. 10:01
 33/43 anonim ***** válasza:
54%
Ez a történet nagyon szomorú, bárhogy is van, nagyon sajnálom a férjed, nem kívánom neked és nem is kérlek rá, hogy maradj mellette, de megszakad érte a szívem, ha elhagyod, teljesen egyedül lesz, ahogy ezt Te is írtad, így ismeretlenül is nagyon szeretném, ha valaki menne és megmentené Őt, valószínűleg Ő sem szerelmes beléd, mert a szerelem nem ilyen, neki is jót tenne, ha valakit szeretni tudna és nem csak valakibe kapaszkodni. Sok szerencsét kívánok.
2013. szept. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
73%

10:08


Szivembol szoltal. Csori pasi. A legnagyobb bune, hogy majom modjara szeret.


(Egy Pasi, aki kulfoldon el es az asszony haztartasbeli es tavaly az asszony szerelembe esett MAS-sal. Ugyhogy en az egeszet a ferj oldalarol megeltem mar.)

2013. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

Tudjátok, a legszörnyűbb, hogy ott tartunk, hogy egyáltalán nem beszélhetek vele nyíltan és őszintén az érzéseimről. Miután kimondtam néhány dolgot, nemhogy öngyilkossággal fenyegetőzött, hanem előttem fogott bele és úgy kellett lebeszélnem róla. Nem szeretném ha megtenné, pláne nem végignézni. Rettenetes érzés ez. El kell hogy játszam, hogy boldog vagyok mellette, mert ha rájön, hogy nem vagyok az és hogy ő nem tud azzá tenni, reményvesztetté válik és rögtön az öngyilkossághoz folyamodik. Teljesen zsákutcában érzem magam és még kevésbé tudok rá felnézni. Úgy érzem semmibe veszi az emberi mivoltomat. A szeretet nem lehet kikényszeríteni.

Nem tudom hogyan léphetnék ki ebből az ördögi körből. Fel sem hozhatom a témát ugyanis hogy "gondok vannak", mert egyből kötélnek ugrik.

2013. szept. 12. 22:46
 36/43 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező! Először is szeretném, ha az előző hozzászólásodra reagálva, elolvasnád ismét a tegnap, tehát 9. 11.12:40-es válaszomat!

Neked ez hatalmas felelősség! Az én véleményem pedig az, hogy szerintem a párod pszichésen nagyon labilis, ezért én még azt is javasolnám, hogy oldd meg valahogy azt is, hogy orvos is lássa! Mindkettőtök életéről, testi épségéről van szó!

2013. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Az öngyilkos hajlamait nem tagadhatja le!

Ne a kapcsolat problémáiról beszélj vele, meg arról, hogy te boldogtalan vagy. Hanem érd el, hogy elmenjen pszichológushoz, és kibeszélje magából ezt a hajlamot. Ha a hajlam megszűnik, és a férjed megtanul felelősséget vállalni, el fogsz tudni válni. Addig legfeljebb megözvegyülsz.


Pont ez a baj vele, hogy nem képes felelősséget vállalni egy másik ember boldogságáért, és nem képes beismerni a kudarcot. Pedig a kudarc ilyen szempontból egyáltalán nem rossz, mert arra sarkall mindkettőtöket, hogy továbblépjetek és keressétek a boldogságot.

2013. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
10%

Egyik nagyszerűbb tanács mint a másik.

Nem elég, hogy a kezdetektől átba_sz_tad, tegyél rá még egy lepáttal, most dugd be a bolondokházába.

Na jó, lehet, hogy te tanácstalan vagy, de ez a sok tanácsadó elszomorító.

2013. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

"Pont ez a baj vele, hogy nem képes felelősséget vállalni egy másik ember boldogságáért"


Mondjuk ez a Kerdezore meg hatvanyozottan igaz!!! Megsem akarja senki dilihazba kuldeni.


Kerestel munkat azota kerdezo?

2013. szept. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

De a Kérdező próbálkozik. Szem előtt tartja, hogy a férje esetleg meghal, és ő lenne a legboldogabb, ha valaki elszeretné tőle, és akkor nem szenvedne.

Én is kíváncsi vagyok a fejleményekre.

2013. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!