Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megcsaltak. Hogyan tovább?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsaltak. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Pár napja jutott el hozzám hogy a feleségemet néhány nappal az esküvőnk után megdugta valaki akit ismerek. Ez már kicsit több mint egy éve volt. Baromira ideges vagyo... 2 hete még én könyörögtam neki napokig h bocsásson meg (nem lényeg hogy miért de ennek a nyomában sincs). Egyből neki mentem és leordítottam a fejét ő meg csak sírt. Nem tudtam sajnálni. El akarom küldeni, soha többé nem akarom látni de túlságosan szeretem és nem tudom megtenni pedig rohadtul meg kéne. Nem is merek közel lenni hozzá mert attól félek nem tudnék uralkodni az indulataimon és nem akarom bántani.. így nem tudunk beszélni se. Szerintetek meg lehet ezt bocsátani? Én még nem érzek semmit de gondolom egyszer valamikor el fog múlni a harag vagy legalább csillapodni fog.
2013. szept. 12. 18:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
A gerinctelenségnek nincs indokolható oka. Az a személyiség torzulása.
2013. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
16%

30! 29vagyok! Az írásomnak nem az volt a lényege, hogy le kell nyelni, meg kell bocsájtani...


Hanem az, hogy bármi történik meg kell beszélni, tudni kell az okát! Magamba kell nézni, hogy miért történt...

És FEJLŐDNÖM KELL!!! Lényegtelen, hogy új kapcsolatban, vagy ebben maradva, vagy egyedül!


Az a fontos, hogy nem a sértettséget kell dédelgetni magamban (és a nőt meg elkönyvelni k*rvának), hanem belátni a probléma kialakulásának okát! Feldolgozni! És változni!!!(mert, ha ez nem történik meg akkor a későbbi kapcsolatai is így alakulhatnak és nem fogja tudni, azt hogy miért...)


Sajnálom, hogy nem vagy elég nyitott arra, hogy megértsd a mondandóm lényegét! De remélem, hogy vannak akik tudják, hogy miről beszélek! A személyiségfejlődésről!!! És ha egy rossz dologban (teszem azt megcsalás) nem csak a sértődött összetört, önsajnáltató felet játszod, hanem képes vagy belátni a hibáidat, tanulni belőle, ezáltal jobb irányba fejlődni akkor igen is jó, hogy megtörtént! De tudni kell TOVÁBBLÉPNI!!!! Valamerre!!!

2013. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
81%
A megcsalás kizárólag a megcsaló hibája. Rossz kapcsolatban ELŐTTE beszélni kell utána szakítani. Ezen nincs mit ragozni, egy ember így csinálja.
2013. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 józsibarát ***** válasza:
22%

Ilyen megcsalós témába csak az írjon választ, akit nem zavar, ha lepontozzák. Mert ha nem feketén/fehéren foglal állást, és nem találja el az épp aktuális közízlést, már az 50%-nak is örülhet...


De ettől még az én véleményem nem változik a megcsalásokkal kapcsolatban: az szinte sosem csak a megcsalón múlik, hanem a megcsalton is. Érdemes az embernek akár nő, akár férfi, feltennie a kérdést, hogy miért történt? Mit csináltam rosszul? Ha nem is tudom már folytatni ezt a kapcsolatot, mert elvesztettem a bizalmam, mit csináljak legközelebb jobban, hogy ne forduljon elő ugyanez?

Ha a pár mindkét tagja részéről van szándék, és nyitottság tényleg őszintén megbeszélni (esetleg szaksegítséggel), rengeteget tanulhatnak belőle mindketten, és van, hogy a kapcsolat is megmenthető.

2013. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előttem szóló!


Teljesen igazad van! Én is ezt próbáltam elmondani. Azt, hogy ha már megtörtént akkor megtörtént... nem sajnálkozni kell és bezárkózni a saját nyomoromba, hanem BESZÉLGETNI!!! Megvizsgálni az okokat! Változni, fejlődni!!!És a saját hasznomra(személyiségfejlődésemre) fordítani a rossz dolgokat!!!


Nos ha valakinek ez nem tetszik, azt csak sajnálni tudom, mert ez azt jelenti, hogy képtelen elfogadni azt, ha megcsalták. Elítéli a csaló felet, és képtelen egy picit is belegondolni a miértjébe, így megkeseredett lesz és a következő kapcsolataiban is ugyanúgy elköveti azokat a hibákat, miket ilyen helyzetben nem volt képes belátni!!!


Valóban először le kell ülni megbeszélni, hogy "figyelj drágám, ez és ez a problémám, oldjuk meg vagy szakítsunk"

De hozhatja úgy az élet, hogy ez a beszélgetés nem történik meg, hanem félrelépés történik. És itt derül ki az, hogy az megcsalt fél (érzelmi) intelligenciája mennyire fejlett. Miként kezeli a helyzetet!

Ha a történtekből tanul, és jó irányba változik, akkor képes lesz új kapcsolatokat kialakítani. Ha valaki nem hajlandó a dolgok miértjét megvizsgálni, az újra és újra elköveti a hibákat előfordulhat hogy ismét megcsalt féllé válik. és így tovább... ezeknek az embereknek a csalódott (át nem gondolt tapasztalataikból) születnek a "minden pasi szemét, és minden nő ribizli" fogalmak...


Tessék le lehet pontozni, mert kiállok a tapasztalatim, véleményem mellett! Kik is azok akik lepontoznak?

1. akik még soha nem voltak ilyen szituációban és elvből írják, hogy a megcsalás az első számú főbűűűn! Kivánom, hogy soha ne kerüljetek a megcsalt fél szerepébe, de ha mégis úgy alakulna akkor gondolkozzatok egy picit, s ne egyből ítélkezzetek!!!

2. akiket megcsaltak és képtelenek voltak ezt feldolgozni! Hát sajnállak titeket, hogy tüskeként még mindig cipelitek magtokkal! De sohasem késő elgondolkodni a miérteken!!! És túllépni!!!

2013. szept. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
47%

Gerinctelen emberrel nem tartok fent kapcsolatot - azzal sem aki meglop, hazudozik. Nincs mit megbeszélni. Tanulni persze tanulhatunk a hibáinkból.


Csak a papucsok kezdenek tárgyalásokat hogy helyrehozzák amit a nő el@ott. :D

2013. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%

"Gerinctelen emberrel nem tartok fent kapcsolatot - azzal sem aki meglop, hazudozik." Természetesen ezt mindenki így gondolja! Viszont idő kell amíg "kibújik a szög a zsákból." első pillanattól fogva te nem tudhatod pontosan, hogy ki milyen ember...


"Nincs mit megbeszélni. Tanulni persze tanulhatunk a hibáinkból. " hogy akarsz tanulni a hibáidból, ha meg sem hallgatod a másik felet??? Megcsalás után meg kell beszélni, hogy MIÉRT!? ha ennyire sem vagy hajlandó beszélni a másik féllel akkor hogyan tanulsz a hibáidból? hisz te csak a saját szemszögedből látod a dolgokat/magadat! És lehet, hogy a másik teljesen más megvilágításból lát téged/dolgokat. Olyat is a tudomásodra hozhat a kapcsolatotokkal kapcsolatban,amit te mondjuk észre sem vettél... Vagy teljesen máshogy élted meg...

Szóval az értelmes ember, aki tanulni akar a hibáiból, fejlődni szeretne, az leül EGY beszélgetés erejéig!


Nos, ha a te fogalomértelmezésedben ez már papucsnak számít, akkor "igazán értelmes" lehetsz...


Csak a papucsok kezdenek tárgyalásokat hogy helyrehozzák amit a nő el@ott. :D

2013. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Ha kiderül tagadni fog vagy a fejedhez fogja vágni mi bántja. Másrészt egyedül átgondolva a kapcsolatot pontosabb információkhoz juthatsz.


Aki hazudik, az tapasztalataim szerint akkor sem változtat ezen, amikor erre megkéred. Annyit mond el amennyit muszáj, amennyiről már tudsz, ami érdekében áll. Ezen nincs mit beszélni. Amit a fejedhez vág azzal meg akar bántani, abból nem érdemes kiindulni.


A tolvajtól megkérdezed miért lopott? Engem nem érdekel. Az érdekel miért nem figyeltem fel a jelekre.

2013. szept. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező?


Na hogyan alakult tovább az életed/kapcsolataid? Szívesen meghallgatlak akár privátban is!

Kíváncsi vagyok!

Válaszod előre is köszönöm!

2013. dec. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
?????
2013. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!