Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyenkor is 50%-50%?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor is 50%-50%?

Figyelt kérdés

Ugye a törvény úgy szól, hogy a házasságban, vagyis vagyonközösségben megszerzett javak a házasság után 50-50%-ban osztodnak. De mi van akkor, ha a feleség "háztartásbeli" és anyagilag nem járul hozzá a kasszához. A férj meg mondjuk összeszedett 1 milliárd Ft-ot. Ebben az esetben a feleség kiszállhat 500 m Ft-tal? Ez igy fair?


Mert ugye ebben az esetben a férj kockázata hozta a hasznot és nem a feleség odaadó szorgalma.



2013. szept. 16. 16:22
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
26%
A magánvéleményem az, hogy nem fair, egyébként meg ilyen helyzetben nem kell házasodni és kész, élettársként meg a szerzett javak arányában részesülnek.
2013. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
88%
Fair-nek nem fair,de elvileg közös vagyon az is.
2013. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
78%
Ha a házasság alatt szerzett jövedelemről van szó, akkor az igen, fele-fele. Ő a házimunkával, egyébbel járult ahhoz hozzá, hogy te dolgozni tudj. És hát a házasság erről is szól, vagyonközösség, ami időnként változik a házasság alatt, hol így, hol úgy.
2013. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon jó ügyvédekkel minden elképzelhető.

Na nem fog a nő üres kézzel távozni, az biztos.


Házassági szerződés van?

2013. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Nincs. Tegyük fel +0-ról indultak...
2013. szept. 16. 16:28
 6/45 A kérdező kommentje:

Ki mennyit tartana fairnek?


Szerintem egy 15-25% közötti ajánlat már igen nagylelkű...

2013. szept. 16. 16:30
 7/45 anonim ***** válasza:
85%

Úgy tudom, hogy ha nincs házassági szerződés vagy egyéb közjegyzővel hitelesített megállapodás a felek között, akkor alaplépésként fele-fele. De válóperkor a vagyonmegosztásnál lehet, hogy be lehet adni olyan igényt, hogy egyik félnek többet ítéljenek...

Mondjuk az emberi része az más tészta, hogy kinek mit bír el az értékrendszere. Hosszú kapcsolatomnak (nem volt a férjem) lett vége úgy, hogy minden (telek, félkész ház, autók) az én nevemen voltak, de az akkori párom a kapcsolatunk alatt többet keresett nálam. Én voltam a szakító fél és mindezek ellenére eszembe se jutott volna lelépni a közös vagyonnal, hanem osztozkodásnál egyértelmű volt számomra hogy arányosan neki jár több. Mondjuk a környezetemben mindenki idiótának tartott emiatt, de nekem fontosabb volt a pénznél az, hogy másnap is tükörbe tudjak nézni és ne szennyezzem be az együtt töltött idő emlékét.

2013. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
26%

Attól függ, hogy milyen volt a házasság. Ha a nőnek esze ágában sem volt dolgozni és volt bejárónő, bébiszitter, szakács, akkor 15% is sok.

Ha a férfi ragaszkodott hozzá hogy legyen otthon a nő aki megteremtette a hátországot, akkor 25-30 reális.

2013. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos igen, a magyar jogszabályok szerint fele-fele.

Nyugatabbra már külön törvények szólnak az eltartott, háztartásbeli nőkről szerencsére.


Nem, nem fair így, de ez van. Az otthon ülés nem munka.

2013. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ. Ha a feleség háztartásbeli volt, mert úgy beszélték meg a férjjel, akkor igenis jogos az 50-50%. Hiszen ez volt a megállapodásuk.
2013. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!