Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyenkor is 50%-50%?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor is 50%-50%?

Figyelt kérdés

Ugye a törvény úgy szól, hogy a házasságban, vagyis vagyonközösségben megszerzett javak a házasság után 50-50%-ban osztodnak. De mi van akkor, ha a feleség "háztartásbeli" és anyagilag nem járul hozzá a kasszához. A férj meg mondjuk összeszedett 1 milliárd Ft-ot. Ebben az esetben a feleség kiszállhat 500 m Ft-tal? Ez igy fair?


Mert ugye ebben az esetben a férj kockázata hozta a hasznot és nem a feleség odaadó szorgalma.



2013. szept. 16. 16:22
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom a férj nem panaszkodott, hogy nem kell táppénzre mennie a gyerekekkel mert anya úgyis otthon van, hogy nem kell munka után a gyereket vinni ilyen-olyan különórára, hogy nem kell főzni, mosni, takarítani, bevásárolni, mosogatni, hogy minden este meleg vacsora van otthon, hogy anyuka csinos, kipihent és sosem fáj a feje.


Ennek ellenére erkölcsileg szerintem sem jár az 50%, törvényileg viszont igen.

2013. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
45%
Egy igazi, belevaló háztartásbeli nő (vagy férfi) igenis dolgozik annyit, mint a másik fél a munkahelyen. Nem csak főz mos takarít, és gyereket nevel, hanem sok olyan dolgot megcsinál, amivel kemény pénzeket meg lehet spórolni. Pl. konyhakertet gondoz, megvarrja az elszakadt ruhát, vagy felvarrja a nadrág szárát. De ha már varrás, az sem utolsó, amikor nem a méregdrága szép függönyt veszed meg. Vagy amikor fel akarod dobni a lakást és ő készít egy hímzett terítőt. Még ha nem is olyan égetően fontos, de azért mégiscsak költenél valami díszre, ha ő nem készítené el. Ugye nem akarod a kopár falakat bámulni. Ha az ilyeneket és ehhez hasonlókat összegzed, akkor kijön az, hogy a htb. megspórol annyit, ami már egy fizetésnek megfelelne. És ott van még, ami pénzben nem mérhető: A gyerek sosincs lepasszolva, ráadásul az anyja mellett van, amikor az elvégzi az ilyen munkákat, rengeteg mindent megtanul. Sok belevaló gyereket láttam már, aki pont azért lett annyira életrevaló, mert nem az iskolai napköziben "díszítette" a füzete széleit, arra várva, hogy hazamehessen. Nem azt mondom, hogy mindenki számára ez a követendő példa, de azt nem szeretem, amikor lebecsülik ezeket a nőket. Amit ők csinálnak, az tényleg nem mérhető pénzzel. És a férfinak ebben a felállásban tényleg csak annyi a dolga, hogy pénzt keressen, míg a nő a nap 24 órában résen van, hiába nincsen hivatalos munkahelye.
2013. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
57%
Még az előzőhöz: igen, megérdemlik az 50%-50%-ot
2013. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
70%

"Egy igazi, belevaló háztartásbeli nő (vagy férfi) igenis dolgozik annyit, mint a másik fél a munkahelyen."


Igen? Utazik fél órát a munkába oda meg vissza, 8 órán át fizikai vagy szellemi munkát végez, aztán hazamegy és elvégzi a házimunkát, gyereket nevel...? A FENÉKET! Csak az egyiket csinálja, az pedig nem egyenértékű a munkával, akár nő akár férfi az illető. A házimunka NEM munka, hanem minimum a pár mindkét részéről, ahogy a gyereknevelés is...



"sok olyan dolgot megcsinál, amivel kemény pénzeket meg lehet spórolni. Pl. konyhakertet gondoz, megvarrja az elszakadt ruhát, vagy felvarrja a nadrág szárát. "


Hova szarjak. Édesanyám, én is munka mellett nagyon is jól tudunk varrni (én konkrétan mellékesben estélyi ruhákat varrok és adok el, de akinek nincs érzéke a varráshoz az soha nem is fog tudni egy zoknit sem szépen megfoltozni, akár háziasszony, akár nem!), bár az általad említett "kemény" munkák 10 percet igénylőek minden évben legalább 2x (legalábbis nálunk nem szakad havonta sem a ruházat, nem tudom ti hogy vagytok vele...?), konyhakertje pedig a lakásban lakóknak eleve nincs, a kertesházban élőknél meg úgy illene, hogy mindkét fél gondoskodik róla...


"De ha már varrás, az sem utolsó, amikor nem a méregdrága szép függönyt veszed meg."


A minőség akkor is méregdrága lesz, ha a félkész verzióját veszed és otthon varrod fel. Olcsót is találni csomagoltan és drágát is. Ahogy méterre is! Nem mellékesen: új függönyök költözéskor meg felújításkor kellenek, 5-10 évente kb. Megint remek példa a"kemény" házmunkára.


"Vagy amikor fel akarod dobni a lakást és ő készít egy hímzett terítőt."


Szerinted manapság ki hímezget? A nagymamád esetleg. Nem mellékesen venni egy terítőt olcsóbb, mint 2 hetet felette ülni és hímezgetni...főleg, hogy a hímzőtű és a fonál is pénzbe kerül.


"Még ha nem is olyan égetően fontos, de azért mégiscsak költenél valami díszre, ha ő nem készítené el."


Persze, ha nincs igényed a szépre, akkor nem költenél rá. Ha van, akkor igen. De ez rohadtul nem indok, hogy az asszonyka megvarr otthon évente egy terítőt meg függönyt és emiatt a halálos munka miatt érdemes otthon lennie :D


"Ugye nem akarod a kopár falakat bámulni."


Mért, a háziasszony arra is hímez valamit? Vagy netán már fest és rajzol is a jó háziasszony? :D Vagy a terítőt akarod a falra akasztani :)


"Ha az ilyeneket és ehhez hasonlókat összegzed, akkor kijön az, hogy a htb. megspórol annyit, ami már egy fizetésnek megfelelne."


XDDDDDDDDDDDDDDDDd Ezen most beszartam. Ha 10 évente felvarr egy függönyt, félévente felfércel egy nadrágot és 2 évente meghímez a terítőt, akkor az megér egy fizetést XDDD Te miféle álomvilágban élsz hallod? :D


"És ott van még, ami pénzben nem mérhető: A gyerek sosincs lepasszolva, ráadásul az anyja mellett van, amikor az elvégzi az ilyen munkákat, rengeteg mindent megtanul."


Bizony, ott ez az árnyoldala is, hogy a gyerek kénytelen állandóan az anyja seggében lógni, mert anyuci nem dolgozik, nincs élete, csak a kis csöppsége van neki, rá tukmálja minden szeretetét, "tudását-bölcsességét"... igen, az ilyen gyerekekből lesznek a szorongó életképtelen kiszolgáltak (ugye, akiknek anyuka 20 évesen is ágyba viszi a reggelit) vagy azok, akik megelégelik és elhúznak 18 évesen :)


"Sok belevaló gyereket láttam már, aki pont azért lett annyira életrevaló, mert nem az iskolai napköziben "díszítette" a füzete széleit, arra várva, hogy hazamehessen."


Akkor jó, hogy Nyugat-Európában kifejezetten tanácsolt és bevált dolog, hogy a gyerekeket korán bölcsibe-oviba (közösségbe) járatják, mert pszichológiailag alátámasztott, hogy elősegíti a gyermekek szocializációját és kommunikációs képességeit, önállóságra neveli őket. De biztos neked van igazad :)


"Nem azt mondom, hogy mindenki számára ez a követendő példa"


Még jó is, mert egyáltalán nem az.



"de azt nem szeretem, amikor lebecsülik ezeket a nőket. Amit ők csinálnak, az tényleg nem mérhető pénzzel."


Persze, hogy nem mérhető pénzzel, hiszen nem ér semmit sem. A háztartás, gyereknevelés KÖZÖS dolgok egy kapcsolatban, házasságban, CSALÁDBAN, ahol KÉT EGYENRANGÚ fél él együtt, nem egy önkéntes háziszolga meg egy eltartó. Miféle idétlen, agyament gondolkodás ez, hogy egy gyereknek csak az anyjára van szüksége, az apa hozza a pénzt?! Egy gyereknek arra van szüksége, hogy anya-apa EGYÜTT foglalkozzon vele, lássa, hogy a szülei EGYÜTT oldják meg a problémákat és beszélik meg a dolgokat! Nem arra, hogy anyuci egész nap a popsiját nyaldossa, aztán ha apuka hazaér akkor elé tolja a sör-virslit, kiszolgálja a tv előtt és ennyi volt a családi élet...


"És a férfinak ebben a felállásban tényleg csak annyi a dolga, hogy pénzt keressen, míg a nő a nap 24 órában résen van, hiába nincsen hivatalos munkahelye."


Ne haragudj, de egy normális családban mindkét szülő résen van a nap 24 órájában, mert azt a gyereket együtt csinálták és mindkettejük felelőssége.

2013. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
90%

"Ugye nem akarod a kopár falakat bámulni."


Mért, a háziasszony arra is hímez valamit? Vagy netán már fest és rajzol is a jó háziasszony? :D Vagy a terítőt akarod a falra akasztani :)



Hát ezen majdnem lefordultam a székről. Százszor is felpontoználak.


Az egész napos kötelező iskoláról pedig nem is írtál azt hiányolom:)

2013. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
77%
Na igen, az tényleg érdekelne mit fognak háziasszonykodni a jó asszonyok, hiszen 4-ig suliköteles lesz a gyermeteg... majd addig rittyentenek gondolom egy 4 fogásos ebédet aztán megsértődnek hogy a poronty evett a menzán és tele van :)
2013. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
72%

24

+1

2013. szept. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
88%

Beallok a vacak anyak soraba 4 gyerek es mindig dolgoztam tanultam.

A gyerekek bolcsisek voltak koran es egesz napos iskolasok.

Es otthon megis ment a haztartas ehen sem halt senki.

Szerintem egy hb no kiszolgaltatott helyzetbe teszi magat ami nem jo hiszen igy nem egyenrangu a kapcsolat.

Soha be nem vallalnam.

Engem ugy neveltek hogy megalljak a sajat labamon ferfi nelkul is onnalo no legyek aki ha kell a gyerekeit el tudja tartani.

Van ferjem ettol fggetlenul.

2013. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
21%

22-es és 23-as vagyok.


Igen, ha így kielemzed minden soromat és kiszámolod, akkor neked van igazad. De nem volt szándékomban minden egyes dolgot leírni, amit ezek a nők csinálnak, pusztán példákat akartam. És még valami, én senkit sem neveztem szar anyának azért, mert másként gondolkodik, mint én. Nekem az a véleményem, hogy ha a házimunkát és az egyebeket CSAK az egyik fél végzi, úgy, hogy a másik meg CSAK pénzt keres, akkor a házimunka is felér egy teljes állással, hiszen minden feladat egy emberre hárul. Én senkit sem bántottam. És lehet a szavaimat egy kisregényben elemezni, ha valakinek ehhez van kedve és türelme. Meg lehet beírni, hogy valaki ennél jóval többet is letesz az asztalra. Sőt, el van ismerve részemről. Aztán akár el is kezdhetnénk egymás fölé licitálni, hogy ki mennyit dolgozik mennyi gyerek mellett...


Csak egyszer próbáljátok ki, hogy egy htb-nek, aki évtizedekig csak a családjának élt a szemébe mondjátok, hogy amit egész életében csinált az nem ér csak 25%-ot. Legyen utána egy szép napotok.

2013. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ott, ahol 1 milliárd forint elosztásáról vitatkoznak, az a jó háziasszony nem terítőket meg függönyöket varrt, hanem wellness szalonba, műkörmöshöz, konditerembe járt. Meg miért veszik egyesek olyan alapnak, hogy van gyerek és hogy az a jó háziasszony nem azért lett háziasszony, mert megbeszélték, hogy maradjon nyugodtan otthon, a férjnek sokat számít, hogy nyugalom legyen és csak a munkájára tudjon koncentrálni, ami így is nagyon stresszes, hanem mert asszonykának nem volt kedve dolgozni?
2013. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!