Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyenkor is 50%-50%?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor is 50%-50%?

Figyelt kérdés

Ugye a törvény úgy szól, hogy a házasságban, vagyis vagyonközösségben megszerzett javak a házasság után 50-50%-ban osztodnak. De mi van akkor, ha a feleség "háztartásbeli" és anyagilag nem járul hozzá a kasszához. A férj meg mondjuk összeszedett 1 milliárd Ft-ot. Ebben az esetben a feleség kiszállhat 500 m Ft-tal? Ez igy fair?


Mert ugye ebben az esetben a férj kockázata hozta a hasznot és nem a feleség odaadó szorgalma.



2013. szept. 16. 16:22
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, kedves ősanya-jellegű válaszadó: azét elemeztem ki minden sorodat, hogy megértsd, egy jó anya ha dolgozik, ha otthon van UGYANAZT a munkát végzi el, egy rossz anya pedig szintén ha otthon van, ha nincs ugyanúgy nem végzi el és nem foglalkozik a gyerekekkel. Nem htb vagy dolgozó nő függő az, hogy ki mennyi időt és törődést tud a gyerekeire szánni, hanem ember és családfüggő.


A htb-k jellemzően mentegetik magukat ilyen baromságokkal, hogy "konyhakertet gondoznak" (nekem is van, dolgozom, legalább 5 perc naponta megöntözni és megnézni, hogy igényel-e jelenleg egyéb törődést, ha igen akkor meg a hétvégén lehet gondozni!), "hímeznek" és hasonlók, de minden normális ember tisztában van vele, hogy ezek pá perces-órás tevékenységek, amiket nyugodtan el lehet végezni a szabadnapokon, sosem jön belőlük össze egy napi munka.


Egy lakásban, ami rendszeresen rendben van tartva maximum napi fél-1 óra a takarítás, és máris lehet a gyerekekkel foglalkozni. Vagy amíg az egyik megcsinálja (pl. megfőz és elmosogat), a másik tanul a gyerekekkel vagy akármi, másnap pedig cserélnek. Sokkal jobb a gyereknek is, ha látja, hogy a szülei szeretik és becsülik egymást, nem főnök-beosztott valamint kiszolgált-szolgáló viszonyban vannak, és nem csak a drága édes anyjuktól kapnak odafigyelést, hanem az apjuktól is - mert ez az, ami jellemzően nem szerepel a HTBk családmodelljében és napirendjében...


"Nekem az a véleményem, hogy ha a házimunkát és az egyebeket CSAK az egyik fél végzi, úgy, hogy a másik meg CSAK pénzt keres, akkor a házimunka is felér egy teljes állással, hiszen minden feladat egy emberre hárul."


De értsd már meg, hogy ez nem igaz, hiszen NINCS ANNYI házimunka otthon egy nap, hogy azt akár 3 órán át is végezni lehessen, nem hogy 8 óráig! Aki pedig a saját gyerekével való törődést munkának nevezi, az olyan is...


"Csak egyszer próbáljátok ki, hogy egy htb-nek, aki évtizedekig csak a családjának élt a szemébe mondjátok, hogy amit egész életében csinált az nem ér csak 25%-ot. Legyen utána egy szép napotok."


Lenne az biztos, mert valószínűleg kiröhögném a siralmas, értéktelen hisztit amit levágna.

U.i.: bizonyított tény, hogy a depresszió és a stressz jóval gyakoribbak a HTB-k köreiben, mint a dolgozó nőknél. Ennek oka, hogy az életük beszűkült, problémáktól mentes, így maguknak generálják a feszültséget jelentéktelen dolgokból (odaégett ebéd, mosatlan edények, a gyerekeknek nem ízlik a kaja, stb.) + úgy érzik, hogy a gyerekeiket egyedül nevelik gyakorlatilag, ami túl nagy felelősséggel jár. Valamint a gyerekek kirepülése után az életüket a bevallásuk szerint nagy részük értelmetlennek, üresnek ítéli.

2013. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagyok ősanya. És én még mindig nem sértegettelek téged, te viszont élvezed, megállás nélkül ezt teszed és megint kisregényt írtál. Az előzőt végig olvastam, de ezt már nem. Lehet, hogy sok helyen neked lenne igazad, de azt el sem tudod képzelni, hogy valahol máshogy élnek, mint a te környezetedben? Az én nagyanyám dolgozott annyit, sőt többet, mint nyolc óra. Hajnali öt órától estéig folyamatosan megállás nélkül. Ott voltunk nyaranta, és amíg kicsik voltunk végig néztük mert segíteni még nem tudtunk.


Tudod csak el kéne fogadnod, hogy nem mindenhol egyformák az emberek és a családok, és nem kéne lenézni a másikat azért mert másként él mint te. Bizonygathatod még tíz oldalon keresztül az igazad, amire biztos sok példát lehetne találni, de most komolyan mi értelme van ennek?

2013. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
77%

Én élvezem, igen, jó hogy rájöttél :D


" Az én nagyanyám dolgozott annyit, sőt többet, mint nyolc óra. "


Az enyém is, ugyanis akkoriban a padláson teknőben mostak, szénnel fűtötték a vasalót, kb. 50 baomfi, 20 liba-kacsa, 5-6 sertés, 3-4 tehén volt a háznál, a kenyeret 4 órán át kellett gyúrni egy hétre aztán a kinti kemencében sütögetni, a sz*ros pelenkát kézzel mosni, a ruhákat keményíteni, kézzel varrni, seperni porszívózás helyett, mirelit csirke helyett elvágni a nyakát és 2 órán át kopasztani-forrázni-belezni... :D Ja és mindemellé 6 gyermekről gondoskodni + 2 idős, egy tartósan beteg szülőről. Feltételezem te nem így élsz, szóval inkább ne hasonlítgasd magad a nagyanyádhoz.


"nem kéne lenézni a másikat azért mert másként él mint te. Bizonygathatod még tíz oldalon keresztül az igazad, amire biztos sok példát lehetne találni, de most komolyan mi értelme van ennek?"


Értelme: az, hogy esetleg rádöbbensz, hogy hülye vagy, de nagyon.

Én nem nézem le a tisztességes, dolgos nőket. A kifogásokat keresőket, akik a nemlétező házimunkát akarják beosztani 8 órás munkarendbe...na azokat viszont igen, mert ingyenélők, munkakerülők, lusták - és még büszkék is magukra.

2013. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem te vagy az aki, itt nagyon rá ér jó sokat írni. Hadd világosítsalak fel, van aki még ma is annyit dolgozik, mint a régiek. Hogy miért? Mert ez jut! Mert nem mindenki kap munkát. Nem hogy a szakmájában, másban sem. Én képzeld el fiatal vagyok de ugyanúgy élek, mint a nagyanyám korabeli nők, éjt nappallá téve dolgozom OTTHON! Hogy ezzel ki tudjam pótolni azt, amit egy második keresetből kéne finanszírozni. És nem egy kicsi aranyos konyhakertem van, hanem egy fél domboldal és még ez is kevés amikor a jég elveri a termést. És kárba megy a munkám és nekem olyankor nincsen kit szidni, bezzeg te le tudsz hülyézni azért, mert nincs bejelentett munkahelyem. És ha a férjem elhagyna, ne adja az ég, rögtön meg is bélyegeznél, mert el nem tudod képzelni, hogy valaki így él, csak sértegetni tudsz.
2013. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
72%

"Nekem az a véleményem, hogy ha a házimunkát és az egyebeket CSAK az egyik fél végzi, úgy, hogy a másik meg CSAK pénzt keres, akkor a házimunka is felér egy teljes állással, hiszen minden feladat egy emberre hárul"


Most azért azt sem kellene beállítani, hogy aki dolgozik az semmit nem csinál otthon. CSAK háztartás vezetni nem kihívás azt mindenki megtudja csinálni.

2013. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
72%

34/35

Én annyira kíváncsi lennék miből áll a napod?

2013. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
78%
Mint ahogy már azt leírtam, egy falusi házi gazdaságot látok el. Elkészítem a sajtot, vajat a saját tehenünk adta tejből például. Én kisregényt írni nem fogok a napirendemről, ahogy mondtad a te nagyanyád hasonlóan élt, tehát van fogalmad a dologról. Annyit még, hogy nem én vagyok az egyetlen olyan nő, aki ebbe kényszerült. Hiába tesszük ki a lelkünket, mégis sok megvetést kapunk. Tiszta lelki ismerettel mondhatom, hogy keményen dolgozom megállás nélkül és soha nem fogom elfogadni azt az undorító általánosítást, amikor egy kalap alá vesznek holmi cicababával. Ítélkezni marha könnyű és egy tollvonással kimondani, hogy valaki kevesebbet ér, mint a másik. Látom jól le vagyok pontozva, ennyit számít manapság az, ha valaki nem közvetlenül "pénzt állít elő".
2013. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de te nem HTB vagy akkor, hanem gazdálkodó. K*rvára más dolog, nem is értem miért kevered ide? Eleve össze-vissza beszélsz, az előbb konyhakertet meg hímzést emlegetsz, most meg már domboldalnyi földed van és házi sajtot készítesz meg 50 állatot látsz el...
2013. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Azért keveri mert nem érti miről beszélünk.
2013. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem akartam mindent leírni, gondoltam egyszerű példákból is érthető mire gondolok. De igen, htb vagyok, hisz nincs bejelentett munkahelyem. Jogi szempontból semmit sem számít, hogy mennyi állat, meg mekkora kert.
2013. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!