Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem akar házasodni, gyereket sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar házasodni, gyereket sem?

Figyelt kérdés

Klasszikus problémám van, csak annyi a furcsaság benne, hogy én vagyok a férfi.

Párom nem akar se gyereket, se házasságot.

Én sem most akarnék, de azért én így nőttem fel egyrészt, másrészt meg amúgy is azért házasságban szeretnék élni majd, meg gyereket is szeretnék.

Párom nem akar, a házasság nem érdekli, a gyerekeket meg nem szereti, ha játszótér mellet megyünk el, látom rajta az undort a gyerekek iránt, mikor sikítoznak mondjuk meg ilyenek. Meg a szülési fájdalomtól is fél. Hozzá kell tegyem, talán jobb is, hogy nem akar gyereket, mert eléggé türelmetlen és lobbanékony ember, nem is tudom elképzelni, hogy tudna egy gyereket elviselni hosszú távon.

Nagyon szeretem, nem akarom elhagyni, de nekem a majdani terveim között szerepel a házasság és a gyerek. Elhagynátok ezért a párotokat?

Mindketten 27 évesek vagyunk.

Még annyit, hogy néha mond olyat, hogy majd majd esetleg lehet ezekről szó, de tudom, hogy azért mondja, hogy megnyugtasson, meg elég nyilvánvaló onnan is, hogy egyszer teljesen elzárkózik ezektől, máskor meg majd később talán.

A házasságtól nem zárkózik el, de abszolút tojik rá magyarul, hogy megkérem-e. Erőltetni meg nem akarom, csak rossz látni, hogy minden nő, azon görcsöl,mikor veszik már el, ő meg tojik rá magasról.


2013. szept. 25. 11:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok, mindezek ellenére tisztességesen nevelem, és természetesen szeretem, már nem lennék meg nélküle, de ha visszamehetnék az időben 100%, hogy nem válallnám be.
2013. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

"Itt vagyok egyedül a nyakamban egy gyerekkel akire ha ránézek csak az jut eszembe, hogy milyen jó lenne, ha nem vállaltam volna."

Szegény gyerek, "boldog" gyerekkora lehet...add örökbe, ha ekkora nyűg.


Én tényleg nem értem ezt! Felnőtt emberek vagyunk...már aki...

Ha nem akar gyereket, akkor nem akar! Ne erőltesd!

Semmi jó nem származott még abból, ha valamit erőltettek!

Ebben a korban már tudni kéne felismerni a saját életünkben lévő fontosságokat és eldönteni, hogy a pár, aki mellettünk van, ebben társ lesz-e vagy sem!

Nos, ő ezek szerint nem társ ebben!

2013. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Igen, zavarna, ha a gyerekemről ránézésre meg lehetne állapítani, hogy van benne vonó.

Mikor összejöttem vele, tudtam a félroma származásáról, de tanult nő, nem úgy viselkedik, meg kívülről nem látszik rajta.

Sajnálom, nem akarok olyan gyereket, akin látszik, hogy roma vér is van benne, ez van. Azért előítélet van bennem nem kevés, de ha rasszista lennék, nem jöttem volna össze barátnőmmel, mert tudtam, hogy félig roma.

Persze most lehet mondani, hogy mikor összejöttem vele, akkor is tudtam, hogy benne van a pakliban, hogy milyen kinézetű gyerekem lesz, de az elején szerintem senki sem foglalkozik ilyenekkel.

Elég érettnek érzem magam akár már most is egy gyerekhez, ezt mindenki így látja a környezetemben.

Nem tudom mi lesz, döntenem kell, záros határidőn belül muszáj lesz.

2013. szept. 25. 13:45
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

De hát akkor már döntöttél.

Tegyük fel, hogy a lány belemegy abba, hogy legyen gyereketek. Akkor is lesz benne egy vonóval. Sőt, annál többel is. Hiszen az egyik nagyszülője full roma lesz. És ha ezt nem fogadod el, akkor tényleg válts.

2013. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
86%

Nem érted?

Arról dönthetsz, hogy ki lesz a gyereked anyja, de arról nem, hogy milyen géneket örököljön.

Ha látszana rajta, akkor mi lenne, visszavinnéd? "Kösz, így nem kell!" - Nevelje tovább az az anya, aki ELEVE nem akart tőled gyereket?

2013. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
89%
Én sem vagyok oda a romák többségéért, de könyörgöm, mi az, hogy választok egy félroma csajt, aztán azért sírok, hogy jaj, nem akar gyereket, pedig én nagyon akarok, FELTÉVE, ha nem látszik majd meg rajta a roma származás. :D Ez már röhej, ne haragudj!
2013. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, még ha akarna is gyereket, akkor is el lenne cseszve így a dolog, hogy azon parázol, nem lesz-e roma küllemű a gyerek, ha esetleg mégis, akkor mi van, ha nem fogod tudni szeretni , elfogadni, ha szégyenleni fogod, ha minden későbbi gyerekzűrért a génjeit hibáztatod?


Az meg a másik, hogy ebben a kérdésben (legyen-e gyerek) nincs olyan, hogy kompromisszum. Vagy neked lesz egy hiány és űr az életedben, vagy ő fog csak nyomás hatására, vagy hogy megtartson, vállalni egy gyereket.


Persze, vannak, akiknek "átkattan" az agya X éves koruk után, de erre ne építs.


Saját példa: exem volt ilyen házasság-gyerek mániás, míg én kategorikusan kijelentettem, hogy nem, gyerekről szó sem lehet (és igen, elég határozottan érveltem, hogy miért NEM LESZ gyerekem), akárhány év múlva sem, a házasságot feleslegesnek tartom, de ő csak tervezgetett meg álmodozott, én meg amikor meguntam, hogy ezzel nyúz, rálegyintettem. Szétmentünk persze, nem emiatt mondjuk. De most 30 fölött vagyok, és a véleményem változatlan, soha nem akarok gyereket. Ha összejönnék valakivel, az szerepelne az elsők között, hogy ezt tisztázzam, és ha a férfi gyereket akarna, akkor nincs kapcsolat, ennyi.


A lényeg, hogy szerintem ne erőltessétek.

2013. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
17%

Hát igen, elég szomorú, hogy az ilyen 11 es féléknek lehet gyerekük. Talán előbb kellett volna gondolkodni.... Az a szegény gyerek nem tehet semmiről. Megérdemelné, hogy normális anyja legyen:(


Kérdező: Mi a férjemmel mindketten akartunk gyereket. Sajnos úgy alakult, hogy az esküvőnk után alig pár hónappal kiderült, hogy miattam nem lehet.

Nagyon féltem, hogy a férjem emiatt majd el fog hagyni, hiszen mástól lehetne gyereke. Megszakadna a szívem, de meg is értettem volna, ha így dönt.

De ő nem akar. Azt mondta, ha tőlem nem lehet akkor ő nem akar mástól.


Nagyon megvisel a dolog, és még nem sikerült feldolgoznom , hogy sose lehetek anya, pedig ez minden vágyam.


Ezzel azt akarom mondani, hogy elérkezett egy olyan pillanat az életedben, amikor választanod kell. Ha gyereket akarsz, de a barátnőd nem, mérlegelned kell, hogy mit tartasz fontosabbnak. A gyereket, vagy hogy mennyire szereted a barátnődet.


Arra viszont vigyázz, hogyha a barátnődet választanád, soha nem hányhatod a szemére, hogy azt hitted majd megváltozik a véleménye, mert őszinte volt hozzád....


Szerintem választanod kell, ha nem is most, de előbb utóbb igen. Viszont ha még lehúzol vele pár évet, nem változik a helyzet, és akkor hagyod el, sokkal kevesebb időd lesz párt találni magadnak. Ami alapvetően nehéz dolog.


27/N

2013. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan gondolkozok, mint párod, ami a gyerektémát illeti.

A házasság az még éppen beleférne, de a gyerek semmiképp.

Volt is egy olyan társam, aki emiatt hagyott el. Érdekesen alakult a történet. Összejött egy lánnyal, 2 év után meg is lett a hőn áhított gyerek, de az exem mégis csak elhagyta, mert nem szerette igazán, és nem tudtak együtt élni normálisan. Utána bepróbálkozott nálam is újra, hogy azóta sem felejtett el, de nem akartam újra kezdeni, lévén most már gyerekes apuka, ami ugye azt jelenti, hogy gyerekkel együtt vállalnám újra. Azóta kiment külföldre dolgozni, gyakran ír, hogy szeret, és megbánta a döntését, de ezt nem nagyon tudom felfogni. Illetve annak idején megértettem, hogy miért hagy el, most akkor mégsem annyira az a fontos, hanem az érzelmek? fura.

Ezt csak elmeséltem, hogy ilyen is van, egyáltalán nem biztos, hogy neked is így alakulna. Simán megtalálhatod azt, akit szeretsz, és az álmaid is valóra válnak.

Csak egy ami fontos: tényleg olyan nővel vállalj gyereket, akit szeretsz, hogy aztán ne az annyira akart gyerkőc szívja meg, hogy mégis elhagyod őket.

33N

2013. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

"Hát igen, elég szomorú, hogy az ilyen 11 es féléknek lehet gyerekük. Talán előbb kellett volna gondolkodni.... Az a szegény gyerek nem tehet semmiről. Megérdemelné, hogy normális anyja legyen:("


Normális anyja van képzeld. Semmit nem érzékel ebből, szeretetben él, szeretettel nevelem. Igen, gondolkodtam előre, de azt tényleg nem hittem volna, hogy a párom olyanná válik, akit messziről kerülök alapesetben. Erre nem lehet felkészülni. Ne is lehessen gyerekem csak azért, mert én be merem vallani, hogy hibáztam? Tudod hány nő van így? Csak maguknak sem merik bevallani, nem hogy másnak!

2013. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!