Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés? Ez így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés? Ez így rosszul esett.

Figyelt kérdés

Páromnak tegnap volt egy érdekes megnyilvánulása, miszerint ha házasodunk, mindenképpen írunk házassági szerződést a cégéről ( amiben csak résztulajdonos), és a lakásáról ( amiben most is élünk). Őszintén szólva én ezen kiakadtam, nem tudom mire vélni a dolgot. Leginkább azért, mert ez már a megismerkedésünkkor az övé volt, tehát külön vagyon, amihez soha de soha nem lesz semmi közöm. (Ausztriában élünk, ő osztrák, nem vagyok tisztában a helyi törvényekkel, de gondolom a külön vagyon itt is külön vagyon marad.)

Nekem ettől olyan érzésem lett, hogy már a házasság előtt a válásra készül. Ráadásul valami olyasmit akar bebiztosítani, amire egyébként sem tehetem rá soha a kezem, ha akarnám se. Erre mi szükség? Mégis mit képzel rólam? Szerinte a válás is egy opció. Na én erre azt mondtam,hogy jó, ha te fel akarsz készülni előre minden lehetőségre, akkor én is így teszek. Kb. 5 évre van szükségem még, mire összegyűjtöm az önerőt egy saját lakáshoz, mondtam, akkor addig várjunk a családdal, gyerekkel. Akkor a válás után lesz hová mennem. Ez már nem tetszik neki, mert ő 2-3 éven belül mindenképp esküvőt, gyereket akar. ( mert ugye lakás, anyagiak adottak NEKI) Én ezt nem érzem fairnek. Hogy építsem rá az életem, ha ő már most be akarja magát biztosítani, nekem pedig nem akarja erre a lehetőséget megadni? Engem ez az egész nagyon elbizonytalanított. Bennem nem bízik, vagy a kapcsolatunkban?

Egyébként együtt élünk, de külön kasszán vagyunk, a költségeket felezzük. Igaz, hogy ő majdnem kétszer annyit keres, mint én, de én sem panaszkodhatok, van spórolt pénzem, és tudok félre tenni is minden hónapban.

Túlreagálom a dolgot? Nekem ez nagyon rosszul esett. Kicsit megingott a bizalmam... Természetesen ha ezt akarja, aláírom a házassági szerződést, hiszen nem oszt, nem szoroz, megteszem-e, úgyis az övé marad minden, csak nekem ez fura. 27 évesek vagyunk egyébként.

Nektek mi a véleményetek?


2013. szept. 30. 19:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
48%
4 házasságból 3 válással végződik. Szerintem a szerződés teljesen rendben van. Mindenki szerelmesen házasodik és senki sem a válásra készül, de igen, ez egy opció. Le kell nyelni. Ellenben beleírhattok olyan pontot, hogy pl ha ő félrelép, akkor pl máris feleződik az egész vagyon (ahhoz is, amihez nincs közöd).
2013. szept. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem manapság a világ legegyértelműbb és logikusabb döntése a házassági szerződés. A válás sajnos egy logikus rizikó, 60-70%-a a házasságoknak oda jut. Miért ne gondolhatna rá?


Én nőként is így gondolom, mi már beszéltünk erről a vőlegényemmel, szerencsére egyetért. Nem tudhatjuk, hogy mit hoz a jövő!

2013. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Alapvetően én sem vagyok ellene, de ebben a formában nem látom értelmét. De leginkább az bosszant, hogy abba már nem akar belemenni, hogy esetleg 3 évvel később szüljek, hogy ha esetleg válunk, ne az utcán találjam magam.
2013. szept. 30. 19:59
 4/51 anonim ***** válasza:
76%

Biztos ennek az embernek akarsz gyereket szülni? Hiszen már most sem egyezik az értékrendetek. Mi lesz ha babátok lesz és otthon leszel vele egy darabig? Hogyan kezeli a pénzt, nagyon megszorítaná a szíjat, tudván hogy te nem dolgozol "csak" otthon vagy?

Ezeket a dolgokat érdemes átgondolni.

2013. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Én is feltettem a kérdést, hogy majd a pelenka pénzt is felezni fogjuk-e, amikor nem fogok keresni. Azt mondta, házasság után közös kassza lesz, és nem lesz téma, ki mennyit keres. Csak a lakás és a cég izgatja. De engem is aggaszt, hogy kicsit más az értékrendünk. Kicsit üti egyik szavával a másikat. Tudja, vállalja, hogy amíg a gyerek kicsi, ő a családfenntartó, és nem is lennének anyagi gondok. De engem kicsit aggaszt, hogy nem élne-e vissza ezzel a helyzettel...
2013. szept. 30. 20:24
 6/51 anonim ***** válasza:
19%

Megértem, egy pénzéhes nőszemély vagy te is.

Kíváncsi vagyok, ha megörökölnéd a szüleid lakását, amit egy életen át fizettek, na h akkor is így vernéd e magad, h nem kell szerződés, mert van egy olyan érzésem, h nem.

2013. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nincs ezzel a szerződéssel baj, de írjátok bele akkor, hogy míg otthon vagy addig neked is előnyös legyen. Ne csak Ő védje magát, hanem Te is.
2013. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
81%

A házassági szerződésben nem élhet egyik fél sem vissza a helyzetével. Csak világosan, egy hozzáértő ügyvéddel kell megíratni.

Okos dolgog különben a házassági szerződés. Nem csak válás esetén, de akkor is, ha valamelyik meghal. Nincs vita a rokonokkal.

2013. szept. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a valóban haszontalan véleményedet igazán megtarthattad volna magadnak! Ha örökölnék, igen, akkor is verném magam, hogy nem kell szerződés, mert az örökség is külön vagyon, amit a férjem, ha a feje tetejére áll, sem tud soha elvenni tőlem. Ahogy én sem tőle azt, amit házasság előtt szerzett.

Azt pedig, hogy te, aki ilyen fogalmatlan vagy, minősíts engem pénzéhesnek, kikérem magamnak. Úgy látom szövegértési problémával küzdesz, nem értetted a kérdésem lényegét, tehát a céltalan okoskodástól és a bunkó megnyilvánulásodtól kímélj meg engem, és a többi fórumozót. Köszi :)

2013. szept. 30. 20:53
 10/51 A kérdező kommentje:
Hatodiknak ment
2013. szept. 30. 20:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!