Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés? Ez így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés? Ez így rosszul esett.

Figyelt kérdés

Páromnak tegnap volt egy érdekes megnyilvánulása, miszerint ha házasodunk, mindenképpen írunk házassági szerződést a cégéről ( amiben csak résztulajdonos), és a lakásáról ( amiben most is élünk). Őszintén szólva én ezen kiakadtam, nem tudom mire vélni a dolgot. Leginkább azért, mert ez már a megismerkedésünkkor az övé volt, tehát külön vagyon, amihez soha de soha nem lesz semmi közöm. (Ausztriában élünk, ő osztrák, nem vagyok tisztában a helyi törvényekkel, de gondolom a külön vagyon itt is külön vagyon marad.)

Nekem ettől olyan érzésem lett, hogy már a házasság előtt a válásra készül. Ráadásul valami olyasmit akar bebiztosítani, amire egyébként sem tehetem rá soha a kezem, ha akarnám se. Erre mi szükség? Mégis mit képzel rólam? Szerinte a válás is egy opció. Na én erre azt mondtam,hogy jó, ha te fel akarsz készülni előre minden lehetőségre, akkor én is így teszek. Kb. 5 évre van szükségem még, mire összegyűjtöm az önerőt egy saját lakáshoz, mondtam, akkor addig várjunk a családdal, gyerekkel. Akkor a válás után lesz hová mennem. Ez már nem tetszik neki, mert ő 2-3 éven belül mindenképp esküvőt, gyereket akar. ( mert ugye lakás, anyagiak adottak NEKI) Én ezt nem érzem fairnek. Hogy építsem rá az életem, ha ő már most be akarja magát biztosítani, nekem pedig nem akarja erre a lehetőséget megadni? Engem ez az egész nagyon elbizonytalanított. Bennem nem bízik, vagy a kapcsolatunkban?

Egyébként együtt élünk, de külön kasszán vagyunk, a költségeket felezzük. Igaz, hogy ő majdnem kétszer annyit keres, mint én, de én sem panaszkodhatok, van spórolt pénzem, és tudok félre tenni is minden hónapban.

Túlreagálom a dolgot? Nekem ez nagyon rosszul esett. Kicsit megingott a bizalmam... Természetesen ha ezt akarja, aláírom a házassági szerződést, hiszen nem oszt, nem szoroz, megteszem-e, úgyis az övé marad minden, csak nekem ez fura. 27 évesek vagyunk egyébként.

Nektek mi a véleményetek?


2013. szept. 30. 19:43
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor mindig úgy örülök, hogy meztelen s*ggel házasodtunk:-))
2013. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!