Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés? Ez így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés? Ez így rosszul esett.

Figyelt kérdés

Páromnak tegnap volt egy érdekes megnyilvánulása, miszerint ha házasodunk, mindenképpen írunk házassági szerződést a cégéről ( amiben csak résztulajdonos), és a lakásáról ( amiben most is élünk). Őszintén szólva én ezen kiakadtam, nem tudom mire vélni a dolgot. Leginkább azért, mert ez már a megismerkedésünkkor az övé volt, tehát külön vagyon, amihez soha de soha nem lesz semmi közöm. (Ausztriában élünk, ő osztrák, nem vagyok tisztában a helyi törvényekkel, de gondolom a külön vagyon itt is külön vagyon marad.)

Nekem ettől olyan érzésem lett, hogy már a házasság előtt a válásra készül. Ráadásul valami olyasmit akar bebiztosítani, amire egyébként sem tehetem rá soha a kezem, ha akarnám se. Erre mi szükség? Mégis mit képzel rólam? Szerinte a válás is egy opció. Na én erre azt mondtam,hogy jó, ha te fel akarsz készülni előre minden lehetőségre, akkor én is így teszek. Kb. 5 évre van szükségem még, mire összegyűjtöm az önerőt egy saját lakáshoz, mondtam, akkor addig várjunk a családdal, gyerekkel. Akkor a válás után lesz hová mennem. Ez már nem tetszik neki, mert ő 2-3 éven belül mindenképp esküvőt, gyereket akar. ( mert ugye lakás, anyagiak adottak NEKI) Én ezt nem érzem fairnek. Hogy építsem rá az életem, ha ő már most be akarja magát biztosítani, nekem pedig nem akarja erre a lehetőséget megadni? Engem ez az egész nagyon elbizonytalanított. Bennem nem bízik, vagy a kapcsolatunkban?

Egyébként együtt élünk, de külön kasszán vagyunk, a költségeket felezzük. Igaz, hogy ő majdnem kétszer annyit keres, mint én, de én sem panaszkodhatok, van spórolt pénzem, és tudok félre tenni is minden hónapban.

Túlreagálom a dolgot? Nekem ez nagyon rosszul esett. Kicsit megingott a bizalmam... Természetesen ha ezt akarja, aláírom a házassági szerződést, hiszen nem oszt, nem szoroz, megteszem-e, úgyis az övé marad minden, csak nekem ez fura. 27 évesek vagyunk egyébként.

Nektek mi a véleményetek?


2013. szept. 30. 19:43
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az furcsa hogy nem hagyja hogy össze tudd gyűjteni a tartalékodat, hogy legalább lakást vehess ha kell. Tegyük fel, elváltok, a gyerekek már megvannak és elpereli őket hogy te úgysem tudnál tetőt rakni a fejük fölé?


Itt már felesleges szerintem az esküvőn gondolkodni.

2013. okt. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
94%

Na ne... Jó, hogy mindent végig kell gondolni, mert előre kell gondolkodni meg stb, de ha már eleve a válás lebeg a szemünk előtt és azon agyalunk, hogy hogy jönnünk ki belőle ott is fogjuk találni magunkat.

Engem ez a helyedben nagyon elkeserítene, s nemhogy nem szülnék neki gyereket, hozzá se mennék feleségül!

Aki igazán szeret az bármit megtenne érted!!! Életed szerelme nem csak szerelmes beléd, hanem szeret is. És ha a szerelem el is múlik, a szeretet megmarad. És ha egyik ember szereti a másikat nem kér tőle olyat ami neki se esne jól fordított esetben.

Nem értem az ilyen embereket, de komolyan... Nincs meg a bizalom pl köztetek sem, akkor nem kell bele menni. Vagy mindent vagy semmit, ezt jegyezd meg.

Kitartást és sok erőt, szerencsét, hogy ne váljon pokollá az életed, ha most rossz döntést hozol... :(

2013. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
19%

"Aki igazán szeret az bármit megtenne érted!"


Fordítva is igaz, akkor értelmét veszti a kérdés.

2013. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Utolsó, a válaszod nekem azt sugallja, hogy ha igazn szeretem, vállalom, hogy kiszolgáltatott helyzetbe kényszerítsen. Ilyet szerintem nem tesz az ember a szerelmével.
2013. okt. 5. 19:16
 45/51 anonim ***** válasza:
És mikor ezeket a félelmeidet elmondod a párodnak, akkor mit reagál rá? Nem lehet, hogy Ő nem is gondolja, hogy ez által Te mennyire kiszolgáltatott leszel. Meg lehet, hogy azzal sincs teljesen tisztában, hogy Te mennyi áldozatot hozol a kapcsolatotok ért.
2013. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
92%

Hát a külön kassza meg a felezése a költségeknek eleve nem tetszik.


A vegyes házasságok esetében gyakori a vagyonjogi szerződés, bár én nem értek vele egyet, nincs is akkora vagyona. Ha az osztrák jogot nem ismered akkor óvatosabb lehetnél a gyerekvállalással is.

Lehet, hogy a gyerek megszületése után szépen elválik tőled és te csak a szükséges rossz vagy, a gyereket meg majd elveszíted.


Az egész nem tetszik, túl rideg gondolkodásra vall, lehet hogy nem bízik benned, esetleg érdeknek gondol, pedig még dolgozol is.


Talán a saját lakás és egy új társ jobb lenne, ha még elég fiatal vagy.

2013. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Azt mondja érti a problémát, és nem kell papír, csak egy meggondolatlan kijelentés volt ez a részeröl. Na de ha még ezen nem gondolkozott volna korábban, nem is jött volna fel a téma. Megijedt, hogy elmegyek, tudja, hogy képes vagyok rá.

Most már ott tart, hogy legyünk közös kasszán már most, csak ne menjek el. Na hat ezen kiakadtam. Persze nemet mondtam, ha eddig nem volt fontos ez, akkor most sem az. Ö még mindig csak a pénzröl beszél, én meg elvekröl. Nem érdekel a pénz. Van nekem is. Itt arról van szó, hogy nekem a házasság azt jelenti, nincs tiéd, enyém, csak miénk. Együtt érünk el mindent. Ha én gyereket nevelek, ö meg pénzt keres, az is kettönkért van. èn is, ö is beteszünk valamit a közösbe. Es mi ennek az egésznek osztozkodással indulnánk. szép. Miközben ami most az övé, az az is marad.

Az osztrák jog egyébként gyermek elhelyezés szempontjából talán még inkább védi az anyát, mint otthon, ezt tudom.


Egyébként, csak hogy számot is írjak, a kettönk fizetése kb 7-750 ezer forint körül van. Ennek kicsit több, mint az egyharmadát hozom én haza. Tehát mi egymás nélkül is meglennénk.

Felmerült bennem, hogy szándékosan szeretne kiszolgáltatott helyzetbe hozni. Bevallotta, lehet van benne valami, mert fél, hogy elveszít. Ez most megint mit jelent? Hogy nem bizik bennem, a kapcsolatunkban... Ráadásul szánalmasnak találom, mert a pénz miatt úgy sem maradnék. Ennyire nem ismer? Mit gondolhat vajon rólam?

Ráadásul ezek szerint én sem ismerem öt. Valami megváltozott. Mintha egy idegent kerülgetnék azóta a lakásban. Folyamatosan az a kép lebeg a szemem elött, ahogy ezekröl a dolgokról beszélt. Számítóan, anyagiasan, ridegen. Nem ismertem ezt az oldalát. Csalódtam benne. Nem bizik bennem, és így én nem hiszek a jövönkben. Ilyen áron nem kell esküvö. Egyébként az esküvöt soha nem eröltettem, nem vagyok az a tipus, aki mindenáron házasodni akart.


Nem tudom, van-e vissza út. Látja, érzi, hogy baj van.

Ö azt mondja nem kell papír, én azt aláírom, ha ez minden vágya. Mindketten próbáljuk menteni a menthetöt, ö bizonyitani, hogy nem tart anyagiasnak, en bizonyitani, hogy nem a pénze kell. és mindeközben elromlott valami köztünk. ès mindez a pénz miatt, mert van. Szép.

Esetleg valami jó tanács? Eléggé magam alatt vagyok.

2013. okt. 5. 21:16
 48/51 anonim ***** válasza:
Most akkor utólag én is hozzászólnék. Azért megkérdeztem volna a helyedben, hogy ez vajon az ő akarata vagy esetleg a szülők presszionálják? Nem tudom ő magyar-e és ott él, vagy osztrák, de azt tudnod kell, hogy sok helyen vannak előítéletek a külföldiekkel szemben, lehet csak a szülei miatt ragaszkodik hozzá. Én megértem a házassági szerződést abban az esetben ha tényleg hatalmas vagyoni különbségek vannak, de hozzád hasonlóan én is érzelmi alapon közelítem meg a kapcsolatokat. És persze bízom abban hogy a társam még ha külön is mennénk, nem akarna vagyonhoz jutni, hanem meg lehetne vele beszélni mindent.
2013. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

"Ilyet szerintem nem tesz az ember a szerelmével."

Szerintem sem.

Én is azt mondom, hogy aki szereti a másikat, az bármit megtenne érte. De attól még nem hülye. Attól még észreveszi, ha a másik olyat akar tenni, amit egy valóban szerelmes ember soha nem tenne.

Aki tényleg szeret, szívből, az soha nem fogja azt akarni, hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerül. Az nem fogja már a kezdéskor a pénzét félteni tőled. És a legfőbb: aki tényleg szeret, annak nem fog minden ennyire a pénz körül forogni.


"mindeközben elromlott valami köztünk. ès mindez a pénz miatt, mert van." Nem egészen. Az anyagias felfogása és a bizalmatlansága miatt van, a pénz csak felszínre hozta az amúgy is felszín alatt szunnyadó problémát.


A döntés persze a tiéd. Persze, most, hogy te is bekeményítettél, egyből enyhít a "követelésein", de még így is abszurd. Fél, hogy elveszít, ezért inkább erővel magához akar kötni? Neeem kérem, egy szerelmes ember ilyet nem tenne. Ő inkább téged is csak birtokolni akar. Mint a pénzét.

Menteni a menthetőt? Te akkor mentenéd a menthetőt, ha kilépnél ebből a kapcsolatból. Ő téged is csak egy vagyontárgynak tart, és nem egy valódi nőnek.

2013. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
30%
A házasságok többsége válással végződik. És x idő után minden közös. Manapság egyre gyakrabb a házassági szerződés,szerintem is jó ötlet.Én is kötnék.
2013. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!