Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés? Ez így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés? Ez így rosszul esett.

Figyelt kérdés

Páromnak tegnap volt egy érdekes megnyilvánulása, miszerint ha házasodunk, mindenképpen írunk házassági szerződést a cégéről ( amiben csak résztulajdonos), és a lakásáról ( amiben most is élünk). Őszintén szólva én ezen kiakadtam, nem tudom mire vélni a dolgot. Leginkább azért, mert ez már a megismerkedésünkkor az övé volt, tehát külön vagyon, amihez soha de soha nem lesz semmi közöm. (Ausztriában élünk, ő osztrák, nem vagyok tisztában a helyi törvényekkel, de gondolom a külön vagyon itt is külön vagyon marad.)

Nekem ettől olyan érzésem lett, hogy már a házasság előtt a válásra készül. Ráadásul valami olyasmit akar bebiztosítani, amire egyébként sem tehetem rá soha a kezem, ha akarnám se. Erre mi szükség? Mégis mit képzel rólam? Szerinte a válás is egy opció. Na én erre azt mondtam,hogy jó, ha te fel akarsz készülni előre minden lehetőségre, akkor én is így teszek. Kb. 5 évre van szükségem még, mire összegyűjtöm az önerőt egy saját lakáshoz, mondtam, akkor addig várjunk a családdal, gyerekkel. Akkor a válás után lesz hová mennem. Ez már nem tetszik neki, mert ő 2-3 éven belül mindenképp esküvőt, gyereket akar. ( mert ugye lakás, anyagiak adottak NEKI) Én ezt nem érzem fairnek. Hogy építsem rá az életem, ha ő már most be akarja magát biztosítani, nekem pedig nem akarja erre a lehetőséget megadni? Engem ez az egész nagyon elbizonytalanított. Bennem nem bízik, vagy a kapcsolatunkban?

Egyébként együtt élünk, de külön kasszán vagyunk, a költségeket felezzük. Igaz, hogy ő majdnem kétszer annyit keres, mint én, de én sem panaszkodhatok, van spórolt pénzem, és tudok félre tenni is minden hónapban.

Túlreagálom a dolgot? Nekem ez nagyon rosszul esett. Kicsit megingott a bizalmam... Természetesen ha ezt akarja, aláírom a házassági szerződést, hiszen nem oszt, nem szoroz, megteszem-e, úgyis az övé marad minden, csak nekem ez fura. 27 évesek vagyunk egyébként.

Nektek mi a véleményetek?


2013. szept. 30. 19:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
74%
Sok mindent nem tudhatunk a jövőről, de azt tudom, ha ne adja a Jóisten, mégis elválnánk ( tudom, hogy nem fogunk), akkor a férjem úriemberként én pedig úrinőként viselkednék minden téren. Ezért választunk párt, hogy ebben biztosak legyünk. Aki papírral kell, hogy bebiztosítsa magát, az szerintem egyáltalán nem bízik a másik anyagi-erkölcsi érettségében.
2013. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
77%

Olvasd végig a kérdéseket, mik vannak kiírva és megérted. "16 éve élek a férjemmel, van 1 gyerekünk, és hónapok óta udvarolgat nekem egy férfi, nagyon imponál, stb, stb, "


Ha a kapcsolat jól működik, akkor a házassági szerződést aláírják a felek, odaadják az ügyvédnek, az elrakja és soha nem fog előkerülni, szó nem fog esni róla többé.

Ha viszont szükség lenne rá váláskor, mert elindul a sárdobálás, és nincs, na az kínos pillanat és jó alap egy éveken át húzódó válóperre.

2013. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
37%

Olvas el itt pár kérdést, aztán kiderül mit hoz ki az emberekből a váélás. Van pár undoritó ember, például ez is azt, több válaszoló meg még helyesel is. Ma az aki házassági szerződés nélkül házasodik úgy hogy van valamilye az felelőtlen.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..



Anyagi áldozatodat meg előre meg kell beszélni. íHa te most elfogadod, hogy nem mész máshova dolgoznin akkor 10-20 év múlva se háboritson fel.

2013. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

"Ha te most elfogadod, hogy nem mész máshova dolgoznin akkor 10-20 év múlva se háboritson fel."

ezen a hozzáálláson már most fel vagyok háborodva, nem hogy 10-20 év múlva. Ezek szerint én hozzak anyagi áldozatot (is) a kapcsolatunkért, de neki ugyanezt nem kell megtennie. Ha meg véletlenül 10 év múlva lelép, mert megunt, mást talált, egyebek, magamra vessek, hiszen ez az én döntésem volt?! Teljesen hülye én sem vagyok. Akkor inkább Elmegyek most, legyen boldog a pénzével, ha az a legfontosabb, és én is az leszek az enyémmel.

2013. okt. 1. 14:29
 35/51 A kérdező kommentje:
Én is meg tudok mindent teremteni magamnak, de ebben ő engem per pillanat hátráltat. Mi a megoldás? Elhagyni akit szeretek, hogy több pénzem legyen, vagy beletörődni, hogy gyötrelmes lesz az életem, ha egyedül maradok 2 gyerekkel, fedél nélkül?
2013. okt. 1. 14:33
 36/51 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag ezt a két opciót hagyta nekem, és ez elég nehéz döntés.
2013. okt. 1. 14:35
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam az előttem szólókat, nem tudom, hogy hol tartotok már, de: alapvetően furcsa, hogy külön kasszán vagytok, el sem tudnám képzelni ezt. Nagyon rosszul esne, hogy ennyire nem bízik bennem. Ezek után a házassági szerződés csak a hab a tortán. Én abban a percben pakoltam volna és hátra se néztem volna. Ez az én véleményem, bocsi.
2013. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
43%

"Ha te most elfogadod, hogy nem mész máshova dolgoznin akkor 10-20 év múlva se háboritson fel."


Nem nem így értettem. Megbeszélitek és te most elfogadod, azt mondod oké én ezt akarom akkor később ne azt mond,hogy rákényszerített. Természetesen meg kell beszélni a dolgokat, és a legjobb megoldást meghozni mindkettőtöknek.

2013. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a mostani javakkal van probléma, hanem azokkal az áldozatokkal, amiket meghozol. Pontosabban hogy ha jól értem, most afelé hajlik a dolog, hogy te hozol áldozatot a munkában és talán a gyerektémában is.

Első körön itt jussatok kompromisszumra. Mondjuk például lehetne az, hogy a házasság után minden jövedelem feleződik. Ezzel ő kvázi kompenzál téged azért, mert feladtad miatta a jobb lehetőséget. Vagy: jöhet a gyerek korábban, de akkor ő a keresetkiesésed pótolja, hogy neked is legyen különvagyonod. Vagy bármi.


De a legokosabb lenne leülni vele és átgondolni a dolgot. Illetve felvetni, hogy mi van, ha váratlan esemény történik? Ha például hatalmasat bukik a cég. Vagy valamelyikőtök munkaképtelenné válik. Ezek az igazi fogas kérdések :)

2013. okt. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
85%

Furcsa egy olyan belepo, ahol mar az elvalas biztonsagan gondolkodnak. En ilyen alapokra nem terveznek egy egesz eletet.

Miert kell elore leszerzodni, amikor valaskor is lehet normalisan-, avagy jogilag rendezni a dolgot?

2013. okt. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!