Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés? Ez így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés? Ez így rosszul esett.

Figyelt kérdés

Páromnak tegnap volt egy érdekes megnyilvánulása, miszerint ha házasodunk, mindenképpen írunk házassági szerződést a cégéről ( amiben csak résztulajdonos), és a lakásáról ( amiben most is élünk). Őszintén szólva én ezen kiakadtam, nem tudom mire vélni a dolgot. Leginkább azért, mert ez már a megismerkedésünkkor az övé volt, tehát külön vagyon, amihez soha de soha nem lesz semmi közöm. (Ausztriában élünk, ő osztrák, nem vagyok tisztában a helyi törvényekkel, de gondolom a külön vagyon itt is külön vagyon marad.)

Nekem ettől olyan érzésem lett, hogy már a házasság előtt a válásra készül. Ráadásul valami olyasmit akar bebiztosítani, amire egyébként sem tehetem rá soha a kezem, ha akarnám se. Erre mi szükség? Mégis mit képzel rólam? Szerinte a válás is egy opció. Na én erre azt mondtam,hogy jó, ha te fel akarsz készülni előre minden lehetőségre, akkor én is így teszek. Kb. 5 évre van szükségem még, mire összegyűjtöm az önerőt egy saját lakáshoz, mondtam, akkor addig várjunk a családdal, gyerekkel. Akkor a válás után lesz hová mennem. Ez már nem tetszik neki, mert ő 2-3 éven belül mindenképp esküvőt, gyereket akar. ( mert ugye lakás, anyagiak adottak NEKI) Én ezt nem érzem fairnek. Hogy építsem rá az életem, ha ő már most be akarja magát biztosítani, nekem pedig nem akarja erre a lehetőséget megadni? Engem ez az egész nagyon elbizonytalanított. Bennem nem bízik, vagy a kapcsolatunkban?

Egyébként együtt élünk, de külön kasszán vagyunk, a költségeket felezzük. Igaz, hogy ő majdnem kétszer annyit keres, mint én, de én sem panaszkodhatok, van spórolt pénzem, és tudok félre tenni is minden hónapban.

Túlreagálom a dolgot? Nekem ez nagyon rosszul esett. Kicsit megingott a bizalmam... Természetesen ha ezt akarja, aláírom a házassági szerződést, hiszen nem oszt, nem szoroz, megteszem-e, úgyis az övé marad minden, csak nekem ez fura. 27 évesek vagyunk egyébként.

Nektek mi a véleményetek?


2013. szept. 30. 19:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Most egyébként ott tartunk, hogy ha valóban nem lesz soha közös a lakás, és a cég, akkor nem kell szerinte sem szerződés, mert a házzasságot vagyonközösségként képzeli, hiszen együtt, egy színvonalon fogunk élni. Állítólag azt hitte, csak akkor 100%, ha papír van róla, hogy külön vagyon. Csak ez az egész kérdéseket vetett fel bennem. Ha komolyan azt gondolja, hogy én csak a biztos anyagi hátteret keresem, azonnal csomagolok. Nem függök tőle anyagilag a legkisebb mértékben sem.
2013. szept. 30. 21:00
 12/51 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk nem igazán divat még a házassági szerződés tehát nincs annyira elterjedve nem olyan mindennapos, mint nyugaton.

Ezen nem kell fennakadnod náluk ez természetes szerintem ő meg azon csodálkozik, hogy te ezen csodálkozol.


Én mindkettőtöket megértelek.


Elég gáz világban élünk, a család, az erkölcs, a kitartás stb...hát nem a régi.


Te a szerelmes nő sértésnek veszed és mit képzel rólad...természetes, hogy ez jut eszedbe.

DE! Ha olyannak tartana el sem akarna venni és családot alapítani veled.

Nem tart olyanfajta nőnek ezen ne is agyalj. Egész egyszerűen arról van szó, hogy arrafelé ez bevett szokás.


Tudod a szerelem kezdetén van az, hogy jaj dehogy kell a másé.

Aztán lehet, hogy egész életetekben együtt maradtok és a szerződés szépen elsárgul a fiók alján.

Viszont ha mégsem? Ez mindig benne van a pakliban akármennyire nem akarjátok.


Ilyenkor jön az, hogy na azért is legombolom!

Vannak a törvények meg van a szerződés. /Amit egy firnyákos ügyvédhorda atomjaira tud szedni tehát nem bombabiztos/. De azért az ember mégis félti, ami az övé.


Én elég konzervatív vagyok de nem akadnék fenn egy ilyen kérésen. Eszembe sem jutna, hogy már a válásra készül csak tisztázni akarja az elején a dolgokat.


Én simán aláírnám és továbblépnék. Sőt én is íratnék ilyen mert ki tudja...tudod ha a szerelem elmúlik és valamiért összekapnak a felek abból mindig ronda marakodás lesz. Persze senki sem így indul neki a házasságnak de igen ez is benne van a pakliban és fel kell rá készülni.


Szóval: Elmondod neki, hogy rosszul esett ugyan de megérted. Remélhetőleg megvigasztal és elmagyarázza nyugiban a dolgokat.

Megpróbálsz rajta túllépni és igyekeztek boldogan élni. Abba a szerződésbe bele lehet írni a te igényeidet is pl. a keresetedre és egyéb jövedelmeidre ill. ajándékokra vonatkozó döntéseket is.

Egyébként a házasság mellett -közös kassza vagy sem- még mindig rakhatsz félre egy saját kis házikóra vagy csak úgy gyűjtögetsz, hogy neked is legyen valami tartalékod.

Ezt beszéljétek meg.

Biztos neki is lesz saját pénze nem ad le mindent az utolsó centig.

2013. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Kicsit DE JA VU érzésem van! Hasonló a helyzet, csak az én páromnak nincs cége. Történetem a következő: megismerkedtünk, megszerettük egymást, aztán szó esett a házasságról és gyermekvállalásról is. Mindent megbeszéltünk! Aztán egy este váratlanul érintett, mikor előállt a házassági szerződéssel. Na most a dologhoz hozzátartozik, saját lakással rendelkezem és munkahellyel, nincs hitelem/adósságom, szóval semmiképp sem éreztem fairnek! Kicsit rosszul esett és a mai napig nem tudom az ő anyagi helyzetét, pedig fél éve a felesége vagyok, külön kasszán vagyunk és nemsokára megszületik a picink. De azon kívül hogy picit fura ez a helyzet (mert nagyon sok nő a férjére szorul anyagilag) én meg bele sem látok az anyagiakba, különösebben ez nem zavar engem, mert sosem voltam anyagias/érdek nő! Viszont a keresetem nemsokára csak a töredéke lesz a babánk születésekor, amit már jeleztem felé, hogy bizony rá leszünk szorulva! Egyébként beleegyeztem a szerződésbe, amit később ő nem erőltetett már! A lényeg viszont most jön: Megbetegedett egyik napról a másikra váratlanul és teljes mértékben rám volt szorulva! Élet-halál között volt hónapokig, bizony ha így visszagondolok mennyi volt a vállamon, magam sem tudom hogy éltem túl azt az időszakot; szóval odatettem magam, megmozgattam minden követ a gyógyulása érdekében! Utólag ő is rájött, hogy felesleges volt a házassági szerződés ötlete, meg talán a munkahelyen is erőltették a "jóakarók" és megbízhat bennem, azért bennem a tüske örökre ott marad! Ebben teljesen igazad van, hogy akkor Te is építed a magad karrierjét, házra gyűjtesz, jobb állásra stb. aztán ha eléred amit szeretnél, akkor esetleg jöhet a házasság vele vagy kiderül: nélküle! Tudod a puding próbája az evés! Amíg ki nem próbálod, addig nem alkothatsz róla véleményt! Kívánom, hogy jól dönts! Talán az életed függ tőle!
2013. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
14%

"a bunkó megnyilvánulásodtól kímélj meg engem, és a többi fórumozót"


Látni, hogy ha nem neked tetsző választ ír valaki, akkor előbukik belőled az ősbunkó.

Ezek után csodálom, hogy egyáltalán elvesz valaki!!


A házassági szerződést meg KÖTELEZŐVÉ TENNÉM pont az ilyen nők miatt!

2013. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
78%

#1: erre a "4-ből 3"-ra tudsz valami hivatalos statisztikát mutatni? Mert habár tényleg sok a válás, azért tapasztalataom szerint közel sem olyan rossz az arány.


Egyébként kérdező, amit írtál, hogy akkor te meg vársz addig, ameddig saját lakásod nem lesz, teljesen korrekt válaszlépés. (Ja, hogy ez az ő kényes elképzeléseinek ellentmond? Miért, ő szabhat feltételeket, te meg nem?)


Persze, az is igaz, hogy valamilyen mértékben sajnos tényleg bele kell kalkulálni, hogy egy kapcsolat tönkremegy, és válással végződik. De nem így, és nem ilyen mértékben, ahogy ő teszi. Ez tipikus skótság, már bocsánat, hogy egy rakás dologról tételesen kiköti, hogy márpedig soha nem lehet a tiéd.


"Ha komolyan azt gondolja, hogy én csak a biztos anyagi hátteret keresem, azonnal csomagolok." -- Márpedig a hozzáállása sok ponton erre enged következtetni. :/


Nekem ez tényleg nagyon úgy tűnik, mint ha te másodlagos lennél számára, és a legfontosabb a cég, illetve ő maga. Illetve a hozzáállás, hogy függjél tőle (elvégre nehogy már saját házad legyen), viszont ő alkalom adtán élvezheti az általad szerzett javakat, de te az ő dolgaira szemet ne merj vetni.


Én ezzel az egésszel úgy vagyok, hogy a bizalom hiányát jelzi. Én még távol állok nagyon a házasságtól, de soha eszembe nem jutott, hogy majdan barátnőmmel ilyet irassak alá. Pedig az én vagyoni helyzetem meglehetősen jobb.

2013. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két választ. Elgondolkodtatóak...
2013. szept. 30. 21:40
 17/51 anonim ***** válasza:
54%
Nem azért kötöm be a biztonsági övet reggel még készülők a frontális karambolra. Igazság szerint ha nem a pénzére hajtasz akkor simán szó nélkül alárínád,hiszen csak olyanról akar nyilatkozni ami eddig is az övé volt.
2013. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

14-es. Te minősítették engem elsőként!

továbbá nem a válaszod nem tetszett, szimplán ostobaságot írtál. Tényleg nem tudsz olvasni. Amit örökölök,papírral vagy anélkül,az az enyém!!! Innentől a válaszod nem ér semmit, miért tetszene?

2013. szept. 30. 21:47
 19/51 anonim ***** válasza:
90%

Mi is beszéltünk erről az elején, de aztán fel sem merült. Együtt alakítjuk az életet, együtt szenvedünk és együtt élvezzük azt.

Ha elválnánk, eszembe sem jutna kizsigerelni, sőt, nem is kellene semmi.

2013. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
84%
A szerződés szerintem jó dolog. Mi is írtunk a férjemmel, és mi is belevettük a házasság előtti dolgokat is. Nem tervezünk elválni, de soha nem tudhatjuk, mit hoz a jövő. Sajnos a mai világban gyakori a válás, és még velünk is bármi történhet. Jöhet megcsalás, elhidegülés, hirtelen felbukkanó összeférhetetlen nézetek, akármi. Honnan tudjuk ezt most, hogy mi lesz x év múlva? Persze úgy képzeljük, hogy szeretni fogjuk egymást. De ha nem? Mi külön kasszán is vagyunk, és ez is benne van a szerződésben, hogy aki amit megvett, az az övé. Nyilván megosztjuk a másikkal szívesen az autót, a TV-t, a jacuzzit, stb., de ha válásra kerül a sor, az viszi, akinek a kártyájával ki lett fizetve. Nekünk ez korrekt, természetes. Egyikünknek se volt ellenvetése. Én nem háborognék a helyedben ennyit. Inkább a gyerek témán. Ezt kéne átrágni még párszor, hogy mégis mikor jöjjön az a baba.
2013. szept. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!