Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan értethetném meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értethetném meg a férjemmel, hogy kettőnk közül ő az aki nem tud bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés

A férjem úgy gondolja, hogy én nem tudok bánni a pénzzel. Havi 160000Ft megy el négyünkre, ami szerinte rengeteg. Ebben a hónapban ő akarta kipróbálni magát, ez már most félresikerült. A számlákból még nincs semmi befizetve, tartós élelmiszert nem vett, de a havi pénzünk 80%-át elköltötte. Mindezek ellenére ő még mindig meg van arról győződve, hogy kettőnk közül nekem vannak problémáim a pénz beosztásával.

Azt hittem, hogy ettől a próbától majd észhez tér, de nem úgy néz ki.


2013. okt. 10. 14:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk nyomd a kezébe a számlákat, hogy adja fel. És írd össze, hogy mennyi pénzre lenne még szükség ebben a hónapban a kajára, gyerekek miatti kiadásokra. Látni fogja, hogy áll, ahhoz képest.
2013. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hitel van, de azt már eleve nem számoltam bele a "költőpénzbe", mert azt az összeget úgy veszem, hogy nincs. Saját ház, nagy kert (a zöldség és a gyümölcs java onnan van, tyúkokat tartok).

A rezsi havi 75-80000 körüli, nyáron a víz a sok a locsolás miatt, télen a gáz a fűtés miatt.

Nekem elég volt egy hónapra ez a pénz. Ő úgy gondolja, hogy én azért járok gyakran vásárolni, mert szórom a pénzt, közben pont azért megyek, mert mindig azt veszem meg, ami éppen olcsóbb. Ő bemegy a boltba, megveszi ami kell, de árat nem néz. Tegnap például megvette a kicsinek a havi pelust én meg majdnem elájultam mikor kiderült, hogy 9000Ft-ot fizetett, pedig én a legdurvább hónapban sem költöttem erre 4000Ft-nál többet. Vett egy csomó csokit, mert akciós volt, vett egy halom üdítőt, mert milyen olcsó, csak itthon vette észre, hogy mindegyik édesítőszeres, amit nem adunk a gyerekeknek, ő meg nem szereti és még sorolhatnám, de természetesen mindent megmagyarázott, hogy direkt így akarta.

Erre a hónapra maradt nagyjából 30000Ft-unk, de még semmi nincs befizetve.

Kíváncsi vagyok, mikor fogja belátni a tévedését, de félek is, mert nem szeretném erre a próbálkozásra feláldozni a félretett pénzünket.

2013. okt. 10. 15:17
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

:D és :S


ennyi pénz szerintem sem sok. főleg ha számlák is benne vannak.

2013. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
Tehát még nincs kifizetve a rezsi és maradt 30e ft? Hú, az vicces lesz :-) Mit mond, miből fogja kifizetni a rezsit?
2013. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

Remélem a tyúkjaid tojni fognak a hónap végén is, meg a frizsider/mélyhűtő tele van, mert ahogy elnézem ebből éhezés lesz a jövő hét közepétől.

Javaslom ezentúl írjatok fel mindent, először a számlák, aztán a többi.

Ez amúgy is marhára kevés, kész mágus lehetsz ha ezt kell beosztanod egy hónapra.

2013. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ego vs. Pénz = 0-1


Nehéz hónapotok lesz, nem irígyellek titeket!

2013. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2014. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!