Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségemmel nagyon jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségemmel nagyon jól elvagyunk, tervezzük a jövőt meg minden. De vannak sérelmei amit anyukám okozott neki régebben. Mit csináljak hogy újra normális legyen velük a kapcsolat?

Figyelt kérdés
A feleségemmel nagyon jól elvagyunk, tervezzük a jövőt meg minden. De kb. egy éve nem beszél anyámmal és nem is akar jönni. Lassan én is úgy érzem hogy elszakadok a szüleimtől, bár ők a régi sérelmeket elásnák és új lappal akarnak kezdeni, hogy helyreálljon a kapcsolat. Régen többször megbántották a páromat és anyukáját is. Persze most anyukáméknak az fáj hogy keveset járok oda, lassan alig és már tervezzük a babát. Én viszont depressziós kezdek lenni ettől a helyzettől. Feleségem viszont eddig nem engedett, még anyukámékat sem tudom itthon fogadni. Így hogy nézzek a jövő felé? Jól tenném ha egy este tisztáznám vele, hogy nyissunk új lapot a szüleimmel hogy jól induljon a babás korszak? Ha a szüleimet vagy a szerelmemet elveszítem, akkor abba belebolondulok. Mit gondoltok?

2013. okt. 16. 18:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
82%
Mi a búbánatos fenét akar anyád megbocsátani? Hogy a feleséged jogosan utálja? Te meg édesanyuci pici fia vagy. Miért nem védted meg a feleségedet, amikor anyád nekiállt? Mert anyuka a fontos miii? Hát akkor vállalj vele gyereket. Őszintén sajnálom a feleségedet! Hihetetlen milyen emberek vannak. A feleséged helyében soha nem bocsátanék meg, gyereket sem terveznék veled és inkább visszaköltöznék anyukámhoz.
2013. okt. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
87%

Jól írják az utolsó hozzászólók.


Ne a felségeddel beszélj,hanem anyáddal,hogy menjen és kérjen sűrűn bocsánatot a feleségedtől és anyósodtól is.

Anyád a hunyó,tipikus anyós,én se akarnám látni a szipirtyót.

2013. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

Hát jól összekuszáltátok a helyzetet. Kivülállóként úgy látom, hogy mindannyian hibáztatok a történetben, nem csak egy személynek kell itt bocsánatot kérni illetve megbocsájtani a másiknak.

A szüleid hibásak, mert nagyzoltak a pénzükkel.

A szüleid hibásak, mert megrángatták az anyóst.

Az anyós hibás, mert beleszólt neked milyen ruhád legyen.

Te hibás vagy, mert hagytad hogy anyukád megrángassa anyósod.

A feleséged hibás, mert hagyta, hogy anyukája miatt vita keveredjen (ruhapróbás sztori).

Te és a feleséged hibásak vagytok, mert nem akartátok egyből kibékíteni a szülőket.

Az anyósod hibás, mert nem akarta egyből tisztázni a ruhapróbás szitut.

A szüleid hibásak, mert nem akarták jó időben kiengesztelni a menyüket.

Na jó nem folytatom tovább.... :)


Arra akarok rávilágítani, hogy mindannyian tehettek arról, hogy idáig jutottatok és itt már mindenkinek mindenkitől bocsánatot kellene kérni és együtt, közösen fátylat borítani a múltra. Nem feltétlenül egy jövevény miatt, hanem azért mert egy család vagytok. Értesd meg a feleségeddel, hogy neked mennyit jelentene ha jóba lennétek a szüleiddel, mint ahogy neki is sokat jelent, hogy ő jóban van az anyjával. Egyszerűen neked erre szükséged van, csak úgy tudsz teljes boldogságban élni. Muszáj kibékülnötök, mert akkor ha unoka lesz, a feleséged egyedül viszi majd anyóshoz amíg te otthon várod őket, majd te viszed a szüleidhez az unokát amíg a feleséged otthon megvár? Lehetetlen helyzetek lesznek és tele lesz az életetek szomorúsággal és lemondással. Ha van egy kis esze és érzelmi intelligenciája a feleségednek, akkor simán bele megy a csatabárd elásásába. Ő is hibázott, nem csak a szüleid.

2013. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
A legfontosabb lemaradt. A férjem kedvéért ennél sokkal-sokkal súlyosabb dolgot is megbocsájtanék az anyóséknak saját magamtól, kérése nélkül is. Biztos, hogy nem kéne könyörögnie, hogy a boldogsága kedvéért zárjam le a múltat.
2013. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
82%

Én még ennyire súlyos dolgokon sem tudnék túllépni.


1. Ne rángassa senki az anyámat. Milyen jogon, szerintem első indulatomba lehet, hogy elküldtem volna valamerre.

2. Milyen jogon akarja kitiltani egyik anyós a másikat a gyerekek lakásából. Persze, ők többet adtak bele, mert anyagilag megtehették, de a másik oldal is biztos segít, amennyit tud, ha nem pénzben, akkor mással.


Kedves Kérdező! Neked rosszul esik, hogy a párod felé sem néz az anyósnak. Szerinted neki hogy esett, hogy anyád konkrétan bántotta az övét. (szavakkal, tettekkel egyaránt) A párod egy dologban hibázott, nem kellett volna hagyni, hogy kifizessék a telefonszámlát..stb. Kenjék a hajukra a flottacsomagjukat.


A véleményem változatlan. A szüleid követték el a nagyobb hibát, szerintem illene bocsánatot kérniük a párodtól is, meg az édesanyjától is. Ne a párodat nyaggasd ezzel, mert csak olajat öntesz a tűzre. Beszélj személyesen a szüleiddel,(úgy tűnik ez még nem történt meg, egyedül a párodtól várod el) mondd el nekik, mennyire bánt a helyzet, és meséld el, hogy a párodnak milyen rosszul esett, hogy az anyjával így bántak. Fordított esetben te sem viselnéd el, ha anyádat rángatnák, szerintem.

Szóval, ha őszintén megbánták,(és nem nézik továbbra is semmibe a másik oldalt) nem nagy dolog bocsánatot kérni. Akkor szerintem párod is nyitni fog feléjük, és ha nem is egy pillanat alatt, de rendeződni tud a helyzet.


Ha erre nem képesek a drága szüleid, akkor ennek a kapcsolatnak lőttek. Mert a párodban mindvégig benne lesz a tüske, te csak őrlődni fogsz, és szép lassan tönkremegy a kapcsolat anyádék hülyesége miatt. Bocsi, de a legnagyobb hunyók itt ők.

2013. okt. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
79%
Sok okos dolgot leírtak már előttem, de én is kifejtem a véleményem, mert sajna nekem is jutott egy rossz anyós... Te miért nem jársz anyukádékhoz? Ne várd el feleségedtől, hogy önszántából induljon, amikor anyádék megalázták őt és családját is. A te szüleid, járj el nyugodtan, de ilyen cselekedetek után hogyan is lehetne az ellenség táborába besétálni. Szüleid csak azért kezdik a békülést, mert TE hiányzol nekik, feleségedet továbbra sem szívlelik, nem akarnak ők bocsánatot, csak téged, meg később unokát. El tudom képzelni, hogy kedves édesanyád még a nászasszonyát is eltiltaná a babától. Én már akkor kérdőre vontam volna, hogy ezt mégis hogy képzeli, azért mert valakinek van pénze, még ne gondolja már, hogy ő sza.rta a spanyolviaszt. Szóval szerintem is az lenne a legjobb, ha anyudék mennének hozzátok s kérnének bocsánatot, nem üzengetve meg csak küld süteményt meg ilyesmi. S miért ekkora pálfordulás szerinted, ez még nem jutott eszedbe? 1 év óta csak most jutott eszébe békülni? Nem a megbánás vezérli, az egyszer biztos, hátsó szándéka van..
2013. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok. Nálunk mindkét családdal nagyon jó a kapcsolat. Az anyagi helyzet nem egyforma, anyósék többet tudtak támogatni minket pénzben, szüleim viszont sokat vigyáztak a gyerekre. Eleinte engem egy kicsit zavart, féltem, hogy mi lesz pl. házvásárlás után. A fizetésben is párom javára billen a mérleg, pedig én is diplomáztam, sokat tanultam.

Szerencsére SOHA, SENKI nem vágta ezt a fejemhez, a szülők nem bántják egymást. Ha családi esemény van mindenki jön hozzánk, az étkezés többkörös, el se fér egyszerre mindenki a konyhában. Ahhoz, hogy eljussatok idáig, egy kicsit anyudék fejében is rendet kellene tenni.

2013. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Itt a te szüleidnek kellene bocsánatot kérni, és nem megbocsátani...-.-


Ha nagyon nem megy a dolog, akkor menj egyedül a szüleidhez, később pedig a gyerekkel. Tiltani a feleségednek sincs joga.


Viszont joga van ahhoz, hogy ne bocsásson meg, és hogy ő ne tartsa a kapcsolatot a szüleiddel, mert a helyében én is igen csak berágnék...


Nyilván,megér még egy próbát az összebékítés, de tudatosítanod kell a szüleidben, hogy itt ők hibáztak és bocsánatot nekik kell kérni, nem nekik megbocsátani.


Ha pedig nem megy, nem kell erőltetni. Mint írtam, egyedül is tudod látogatni a szüleidet, később pedig a gyerekkel.


27/N

2013. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap előtt este megpróbáltam átbeszélni feleségemmel, de... vhogy nem működik a dolog ahogyan szeretettem volna. Idegileg ki is fakadtam és ki is jött a mentő. Ez már nem az első volt. Azt mondta még az elején hogy vagy így jó ahogy most van, vagy ha nem akkor elmegy anyukájához. Csak egy pozitív szikrát szerettem volna látni még, hogy vmilyen szinten boldog is lehessek azon felül hogy imádom őt. De az a helyzet hogy majd ha lesz gyerek, akkor jöhetnek látogatni az unokát, mert akkor már nekik is van közük hozzá. De ő nem képes túllépni a dolgokon még talán akkor se ha anyámék bocsánatot is kérnek. Persze én mehetek nyugodtan, de ezt ne kérjem tőle. Ezzel kapcsolatban hasonló a véleményetek? Lehet-e még valaha legalább vmi út, megoldás hogy én mit tudnék tenni azért hogy legalább vmi hasonló nagy család képe lehessen a jövőben?

2013. okt. 18. 19:00
 30/33 anonim ***** válasza:
Nem kell a feleségedre ráerőltetni a rokonságodat. Mindenki szeretne egy nagy boldog családban élni, de ez nem mindig működik. Már az egy jó dolog, hogy a feleséged nem állított választás elé, hogy vagy Ő vagy a családod. (Nagyon sok ilyen nő van) Szerintem Te nyugodtan menjél az anyukádékhoz, de ne várd, hogy a feleséged is menjen. Az meg, hogy akkor mi lesz ha gyerek lesz azt beszéljétek át. Nem kell idegeskedni csak szépen kommunikálni. Megbeszélni, hogy majd a gyerek miatt jöhetnek - e szülei vagy akkor sem, vagy ha Te esetleg viszed a gyereket azzal lesz - e vmi problémája. Én a nagymamámmal nem vagyok jóban. Nem is megyek hozzá és nem is tartom vele a kapcsolatot, de ha anyukám azt mondja, hogy elvinné a gyerekeket akkor szívesen adom. Ezt kéne megbeszéld a feleségeddel.
2013. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!