Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom megtiltja, hogy igyak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom megtiltja, hogy igyak társaságban, illetve rossz néven veszi, ha elfogadok italt. Szerintetek is ez hülyeség, az ő kedvéért le kéne mondjak erről a szokásról?

Figyelt kérdés
nem gyakran fordul elő, az utóbbi fél évben 2x történt, hogy kínáltak, és mondtam neki, hogyha már kitöltik a pohárba, nem tudom visszautasítani, és különben is, én szívesen iszom valakivel, mert szerintem ez társasági esemény. Minap péntek este kínáltak, és elfogadtam, töltöttek másodjára is, hát mit tegyek, megittam, pedig mondtam, hogy már nem kell. Itthon jött a hiszti, hogy én alkoholista leszek, mit szólnék én ahhoz, ha ő minden nap mákosan állítana haza. Ő amúgy sem teheti meg, hiszen minden nap vezet. Mondtam, hogy én nem vezetek, hát miért ne ihatnék, és amúgy sem részegségig ittam magam, 2 Sangria volt kólával. De náluk otthon senki sem iszik, ezért nem tudja elképzelni, hogy van olyan, hogy kulturált alkoholfogyasztás is. Aki iszik, az meg alkoholista náluk. Mi szívesen megiszunk 4en, 5en egy üveg bort, aztán mindenki megy a maga dolgára.. De nem tudom ezt vele megértetni, mint ahogy én sem értem meg az ő álláspontját. Szerintetek mit tegyek?
2013. nov. 15. 08:20
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
mondtam neki, hogy ne próbáljon korlátozni, mert ez olyasvalami, amit eddig is így csináltam, és semmi rosszat nem látok benne. De ha utána hisztit csap, már nem is éri meg, ami szerintem érzelmi zsarolás. Nem akarok engedni, de olyan rossz ilyen hülyeségeken vitázni...
2013. nov. 15. 08:23
 2/36 anonim ***** válasza:
60%
Akkor minek vagy vele?
2013. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
99%
A párodnak sincs igaza, mert nincs tisztában az alkoholizmus jelentésével, és nem bízik egy felnőtt ítélőképességében. Neked sincs abban, hogy mindent megiszol, amit rád erőltetnek. Ha a házigazda van olyan bunkó, hogy tölt neked annak ellenére, hogy érthetően megmondtad, nem kérsz, megérdemli, hogy otthagyd az italt valaki másnak.
2013. nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
17%
Keress valami normalisabb lanyt...
2013. nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%
Öööö... asszem fordított a helyzet!
2013. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Én vagyok a lány!

És azért vagyok vele, mert szeretem. Mondtam is neki, hogy most 2 pohár italért kellene szakítanunk? Ez miféle indok? Ez nem indok, csak egy baromság.

2013. nov. 15. 08:32
 7/36 anonim ***** válasza:
35%
(Te vagy a ferfi ugye? Esetleg egy kort is irnal?) Amugy a parodnak nincs igaza, par sangria vagy akar egy pohar bor a vacsorahoz egyaltalan nem art, sot!
2013. nov. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
77%
Ugye te vagy a nő?
2013. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
85%

Ezek után én csak azért se mondanék le. Hanem amikor legközelebb beszól, azt válaszolnám, hogy rendben, amint vállalhatatlan állapotban lát, beleköthet az ivásomba, de addig nem.

Mondjuk én nagyon nem bírom, amikor valaki csak feketén-fehéren képes látni a dolgokat..

2013. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
62%

Önző a párod és nagyon felfújja ezt a dolgot. Igen, van kulturált ivászat és ettől még nem lesz valaki alkoholista.

Az a legnagyobb baj ezzel az egésszel, hogy itt már nem is maga az alkohol ivás tiltása a probléma, hanem hogy egyáltalán tilt valamit. Nem tudom mennyi ideje vagytok együtt, de mi lesz később? Mindenben meg akarja mondani, hogy mit tehetsz és mit nem? Volt egy ilyen pasim, ő is mindenbe bele akart ugatni, még azt sem engedte meg, hogy kilakkozzam a körmöm. Az lett a vége, hogy elhagytam, mert elegem lett a folytonos nyomásból, hogy bármit csináltam, mindenért bűntudatot kellett, hogy érezzek. A párkapcsolat nem arról szól, hogy lemondásokra kényszerítsük a másik felet és a saját igényeinkhez akarjuk formálni, hanem alkalmazkodunk egymás igényeihez. Ha ez nem megy, akkor nem kell ezt a kapcsolatot erőltetni.

Most nem azt mondom, hogy csak ezért hagyd el, de ismerem ezt a típust és tartok tőle, hogy ez még csak egy a várható sok közül.

2013. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!