Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom megtiltja, hogy igyak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom megtiltja, hogy igyak társaságban, illetve rossz néven veszi, ha elfogadok italt. Szerintetek is ez hülyeség, az ő kedvéért le kéne mondjak erről a szokásról?

Figyelt kérdés
nem gyakran fordul elő, az utóbbi fél évben 2x történt, hogy kínáltak, és mondtam neki, hogyha már kitöltik a pohárba, nem tudom visszautasítani, és különben is, én szívesen iszom valakivel, mert szerintem ez társasági esemény. Minap péntek este kínáltak, és elfogadtam, töltöttek másodjára is, hát mit tegyek, megittam, pedig mondtam, hogy már nem kell. Itthon jött a hiszti, hogy én alkoholista leszek, mit szólnék én ahhoz, ha ő minden nap mákosan állítana haza. Ő amúgy sem teheti meg, hiszen minden nap vezet. Mondtam, hogy én nem vezetek, hát miért ne ihatnék, és amúgy sem részegségig ittam magam, 2 Sangria volt kólával. De náluk otthon senki sem iszik, ezért nem tudja elképzelni, hogy van olyan, hogy kulturált alkoholfogyasztás is. Aki iszik, az meg alkoholista náluk. Mi szívesen megiszunk 4en, 5en egy üveg bort, aztán mindenki megy a maga dolgára.. De nem tudom ezt vele megértetni, mint ahogy én sem értem meg az ő álláspontját. Szerintetek mit tegyek?
2013. nov. 15. 08:20
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
49%

Egyértelműen túlzásba viszi a dolgot a barátod. Az én szüleim sem isznak egyáltalán, és a mi közeli rokonságunkban (nagybátyám, nagynéném) is vannak masszív alkoholisták, akik miatt szívott az egész család, de ettől még eszembe nem jutna, hogy a havonkénti pár pohár italért rászóljak a barátnőmre. Ha napi szinten innál ennyit az engem is elgondolkodtatna, mert egy ilyen rutinból sok minden kinőhet a későbbiekben, de ahogy olvasom, ilyesmiről nincs szó.

Szóval szerintem jól érzed, túlreagálja a ügyet. Ezen a téren ennyi szabadságod hadd legyen már.

2013. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
53%
Látott már téged részegen? Ha nem,akkor nem is szeretne.A szituációból tényleg az jön le,hogy a házigazdán múlik te benyomsz vagy nem.Ha tölt iszol,mert mi mást tehetnél.Mondjuk ott hagyod az asztalon.A barátod túlzásba esett ez egyértelmű,de azt megértem,hogy nem akarja a szerelmét matt részegnek látni és te nem nyugtattad meg a viselkedéseddel,hogy tudod hol a határ.Nálad a határt a házigazda szabja,ez fura.
2013. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
74%

Nálam már ott hibádzik a dolog,hogy TILTJA!

30 éves vagyok, 4 éve házas, de még nem volt olyan,hogy mi valamit megtiltottunk volna egymásnak. De azt a szót sem ismerjük,hogy "megengedi, meg elkéredzkedni"!

Felnőtt, egyenrangú emberek vagyunk. Értelmesen meg tudunk mindent beszélni, nincs szükség tiltásra. Mi max. kérünk egymástól!

Ezt mondd el így szépen a párodnak. A társa vagy, nem a gyereke!

2013. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
29%
Antialkoholistákat nagy ívben elkerüljük, mint a beteg és vallásos embereket! Mind kiszámíthatatlanok és veszélyesek.
2013. nov. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
70%

Utóbbi fél évben kétszer megittál két pohár Sangriát, vagy akármit.

A párod ezt megtiltja (az a nevetséges, hogy itt még sok válaszoló egyet is ért vele, hát nem minősítem, így is lepontoz majd a sok csököttagy).

Ez már NEM érted való aggodalom, ez már mánia.

Megérteném az aggodalmát, ha naponta innál, talán még akkor is, ha hetente egy-két alkalommal, bár szerintem heti egy-két pohár italban sincs semmi rossz.

Vagy ha sűrűn berúgnál, ami nálad ha jól értem egyáltalán nem fordul elő.

Az sem igaz, hogy nem tudnál uralkodni magadon ha alkoholról van szó. Aki nem tud magán uralkodni, az nem félévente kétszer-háromszor iszik meg két-három pohár italt, akárki akármit mond.


Nyugodtan elmagyarázhatod a párodnak, hogy ideje lenne észhez térnie és kicsit visszafognia magát. Felelősségteljesen, kulturáltan viselkedsz, attól hogy néha egy-két pohárkával megiszol buliban, vagy társaságban, attól még nem vagy alkoholista. Én nem tűrném a korlátozást.

2013. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Kösz a tippeket, előadtam az itt leírt egyik válaszadó tippjét, miszerint akkor kritizáljon, amikor mondjuk a vállán kell hazacipelnie, így eljutottunk odáig, hogy ünnepkor /karácsony, újév, szülinap/ beleférjen egy kis ital. Másrészt azért sem értette ezt meg eddig, mert neki nem ízlik a szeszes ital íze. Megmondtam neki, hogy amíg az ivás nem fajul odáig, hogy vállalhatatlan legyek, addig ne nézzen már rám úgy, mint alkeszra, mert az ivás önmagában nem bűn, és ezt sok beszélgetés-veszekedés árán nagyjából megértette /legalábbis elfogadta/. Szóval kösz mindenkinek! :)
2014. jan. 30. 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!